Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

pepino

Poměrně kvalitní završení této skvělé ságy. Na druhé straně ale tento třetí díl nedosahuje kvalit předešlých dvou. Už to pro mě není TEN KMOTR který si mě získal to neuvěřitelnou atmosférou při které jsem hltal každičký záběr a přál si aby nikdy neskončil. Tak jak to bylo u jedničky a dvojky. ()

dawydx

Ve srovnání se svými předchůdci je znatelně slabší, zejména díky tomu, že už nečerpá z původní knihy. Přesto se jedná o velmi kvalitní film. Když si uvědomíte že jste svědky závěrečné etapy života Michaela Corleona, padne na vás monumentálnost celé trilogie v plné síle. Zápletka o korupci ve Vatikánu je sice lehce nadnesená, první hodina lehce rozvláčná, ale potom, co se děj přesune na Sicílii, nabere film na obrátkách a zastaví se až při parádním závěru v opeře. Skvělá režie, scénář, herecké výkony...prostě vše na svém místě. Jen na konec si neodpustím malou poznámku : Sofia Coppola vážně neumí hrát!!! Tak jsem si ulevil a jsem spokojen :) ()

HarveyDent

Kmotr zasazený do modernějšího kabátku? Proč ne? Ale asi ten modernější kožíšek ubíra na KMOTRovi3 nejvíc, už to nějak nemá ten pravý nádech jako v 50. a 60. letech. Michael už má pokrk bossování mafie a chce už žít normálně. A jak v dvojce měl rozdělané obchody přes celou Ameriku, tak tady se snaží dobýt celý svět a dosáhne i na papeže a kardinály ve Vatikánu. Jde tu o akcie jisté firmy, díky kterým by už byl zabezpečen do konce života. Samozřejmě, když jste už jednou mafiánem tak nemůžete couvnout. I přes ztrátu nádechu jak jsem zmínil na začátku si Coppola stále počíná mistrovsky jako v minulých dílech. Závěrečných 20 minut byly neuvěřitelných skomponované s operou. A tragický konec mě dostal tak, že jsem pak další měsíc přemýšlel o celém KMOTRovi vůbec. Myslím, že bychom měli být vděční za tak skvělou trilogii filmů, která se natočí snad jen jednou za sto let (a to kamera existuje 100let). Něco tak mistrovského kalibru jsem neviděl a myslím, že ani za celý zbytek svýho života ani neuvidím. ()

Asdas

Par excellence movie,ktorý uzatvára trilógiu.Ak by každá sága mala takéto ukončenie omnoho krajšie by sa filmovému divákovi žilo.Andy Garcia a Al Pacino sú oporné piliere tochto nostalgického opojenia(Aký bol Sonny?)ten scenár ,to navážanie sa do Vatikánu a to záverečné slzavé údolie spoločne s tou krásnou piesnou a Michaelove rozlúčenie sa s filmovým divákom je jednoducho nádherné ()

Blalle

Teď po shlédnutí celé trilogie, musím říci, že je velmi zdařilá, virtuozně natočená, skvěle zahraná. U prvních dvou dílů jsem sice docela přesně odhadoval, co přijde, ale to nebylo na škodu věci, protože film zobrazoval, jak to na světě chodí. Ve třetím díle mě začal trochu překvapovat, ale možná bych si domyslel více předem, kdybych si všiml dříve, že starého Altobella hraje tentýž herec, který hrál v Sedmi statečných Calderu. ()

Meery

Neuveritelne napätie v zavere filmu, Al Pachino a ten smutný záver robia z tohoto filmu niečo úžasné. NIečo, čo sa skrátka musí vidieť! ()

HarlanWade

Navzdory 16-ti leté prodlevě je třetí Kmotr takřka stejně geniální, jako jeho předchůdci. Al Pacinovi léta přidávají, jeho herectví je ještě o něco věrohodnější, tady ho navíc dokonce místy zastiňuje skvělý Andy Garcia. Coppola se pro trilogii Kmotrů zkrátka narodil, jinak si to vysvětlit nedovedu. ()

kubas369

Hodně lidí pokládá tento závěrečný díl trilogie za nejslabší (a jestli to můžu říci i za zbytečný), za to mě bavil ohodně víc než první díl ale i tak na dvojku samo sebou nemá, která alespoň pro mě byla dokonalost sama. Mým názorem zůstává to že je jednička asi nadobro nejnudnější část celé triligie. Přesto mi ale příjde, že se Al Pacino až teprve ve třetím pokračování Kmotra přiblížil k božskému Brandovi. ()

uodevr

"Finance is a gun. Politics is knowing when to pull the trigger." Zbytečné byly obavy, že by to mohlo být výrazně podřadné předešlým dílům. Naopak, trojka se stává již po prvním shlédnutí mým nejoblíbenějším. Jo, má to trochu slabší atmosféru, trochu povrchnejší scénář, ale sakra - Al Pacino podává za celou sérii svůj nejsilnější výkon (ten chlap fakt dokáže dokonale hrát už jenom očima), Andy Garcia mu (ne)čekaně sekunduje více než zdatně, Eli Wallach je rovněž přímo děsivě přesvědčivý (kor na jeho věk), a celé to graduje tak famózním způsobem, a vrcholí tak fantastickou směsí ladného obrazu a báječné hudby (co se v tom finále vlastně děje by, ač je tu super, s tímhle formátem vlastně nemuselo vůbec být a stejně by to působilo a fungovalo), že to rozdejchávám ještě teď. V posledních dvou dnech jsem se znovu podíval na první dva díly, načež jsem KONEČNĚ shlédl tuten třetí, a musím konstatovat, že tahle pomalá, nenásilná mafiánská devítihodinovka pro mě představuje jeden z nejuspokojivějších filmových zážítků mého života. ()

Olafsson

Brilantní zakončení celé série... K božskému Al Pacinovi se přidal excelentní Andy Garcia.. Nechápu proč byla Sophia za tuto roli zatracena, přišlo mi že se na Mary hodí a zahrála jí dobře... ()

hackstolle

Al Pacino mne notne pripominal feldkurata Katze z Dobreho vojaka Svejka. Skoro jako by mu z oka vypadl. No, ale ted vazne. Dle meho nazoru druhy nejlepsi dil z cele trilogie, pricemz ten prostredni byl pro me asi nejslabsi. ()

makakus

Jedna věc je nesporná - "trojka" je v hlubokém stínu předchozích geniálních dvou dílů. Důvod se mi zdá logický - celé dílo nebylo původně koncipováno jako trilogie, toto pokračování bylo domyšleno až dodatečně, po šestnácti letech. Není to tedy jako Pán prstenů, vrcholící ve trojce. A zestárnul nejen Michael Corleone, který už nemá zdaleka tolik vitality, rozhodnosti a charismatu - totéž potkalo i Coppolu a Puza... Proto je zde snad až příliš nostalgického vzpomínání a rozjímání, naopak málo dějem nabitých nebo opravdu silných scén. Úvod se společenskou oslavou až příliš kopíruje to samé z "jedničky", není ale natolik živý a je trochu rozvláčný. A Sofia Coppola je rozhodně lepší režisérka než herečka... Ale přesto - 80 % si celek zaslouží. Hlavně za precizně dokončené a silné téma osudovosti - jakoby Shakespeare povstal z hrobu. Dále za skvěle pojatou a zahranou postavu Andy Garcii. A určitě za dechberoucí finále v opeře, které patří do klenotnice světové kinematografie a které inspirovalo podobné operně-zabijácké scény v Bondovi i Mission Impossible. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)