Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

ElManiacus

U každého Kmotra mám nutkání pouštět si jej pořád dokola (jak ten kretén), abych dostatečně načerpal všechno to co film přináší, u třetího pokračování tento pocit mám také, ale bohužel není tak silný jako uj předešlých dvou dílů - 88%. ()

adriane9

"Nesmíš nenávidět své nepřátele, kazí to úsudek." Kmotr I. , III. a II. - moje chronologie oblíbenosti, každopádně doporučuji vidět komplet! ()

sirien

Hezké zakončení ságy. Za mě značně silnější než dvojka, protože postavy, vztahy a příběh tu jsou opět provázané a fungují dohromady. Bohužel mi opět příšlo že vůči délce zůstávají nějaké věci ukázané méně, než bych chtěl (např. u Vincenta vidíme vývoj té postavy, ale v podstatě žádnou reflexi toho jak a proč k tomu vývoji dochází, vztah Michaela a Key prošel od předchozího dílu vývojem, který není nijak moc rozvedený atd.) a nosný příběh střetu Coleonů s konkurenty je až příliš na pozadí, což ho nečiní úplně přehledným nebo 100% táhnoucím. Povšechně ale velmi dobrý film a zejména vzhledem k délce musím ocenit že zvládl bavit celou dobu bez nějakých výrazně hluchých míst. ()

mls

Zopár ľudí som už počul hovoriť a aj ja som si to sprvu myslel, že tretia časť trilógie je tak trochu odveci. Ale teraz si to už nemyslím. Tretia časť musela byť z psychologického hľadiska situovaná tam kde bola. Michael Corleone tu už prestáva držať výčitky svedomia a svoj žial pod svojou kamennou tvárou, jeho činy sa na jeho stave silne podpísali a on sa to celé snaží uniesť. Je to podstatné. Je to znovu realistické, možno nie tak zaujímavé a nápadité ako predtým ale podstatné to je. A aký by to bol Godfather keby na jeho konci nebolo niečo, čo by v skratke symbolizovalo celý predchádzajúci dej? Ak sa vám páčila symbolika v dvojke, tak toto vás dostane - zaručene. ()

tragos

Když se řekne Kmotr, vybaví se mi mnoho skvělých herců a ještě více skvělých záběrů -- a speciálně jeden, který všechny ostatní spolehlivě přebije: napůl němý, napůl ozvučený výkřik Al Pacina na konci třetího dílu. ()

strikeman

V žádném případě nevidím třetí díl Kmotra jako slabší článek série. Stále platí všechny superlativy, které lze vypíchnout u dvou předchozích snímků, mnohé scény jsou zde naprosto monumentální, "nová krev" Garcia zde předvedl svůj nejlepší herecký výkon, Michael Corleone hraje tu zatím nejvyšší mafiánskou hru, celý příběh o jeho rodině je zde výtečně vygradován až k pompéznímu závěru s krátkým epilogem... ()

Mafián

Třetí díl Kmotra je jednoznačně "nejhorší", né že by to byl špatný film, ale kvalitám prvních dvou dílů se nemůže ani zdaleka rovnat... Chyběla mi tam hlavně postava Toma Hagena (Robert Duvall) která by měla ve filmu hodně prostoru, takhle je nahrazena postavou George Hamiltona, který mi film vyloženě kazil... Nejlepší herecký výkon je samozřejmě ten Pacinův... Andy Garcia také místy zazáří ale nic extra... ()

xavierr13

Posledné pokračovanie sa taktiež podarilo bravúrne, scenár : Mario Puzo, Francis Ford Coppola. K tomuto filmu to pridalo aj lepšie grádi zo skvelím výkonom Andyho Garciu. Po smrti svojho otca sa stáva Michael jednoznačním donom. Táto séria bola úspešne ukončená a bavil som sa pritom ako pri každej časti. Rozpočet neuveritelných 54 miliónov dolárov. ()

René

Některé momenty působivé, ale jako celek dle mě ne zcela funkční. V podstatě opakování téhož se spoustou pro mě místy až nadbytečné nostalgie. Kdybych to točil já, tak bych to zkrátil a zaměřil se na Michaelovo pokání :). ()

Rokle

Slabší, to je jasné, ale jak se vyrovnat předcházejícím geniálním dílům? Proto se hluboce klaním, co F.F.Coppola dokázal a jakým způsobem uzavřel epickou mafiánskou ságu. ()

Akana

Tragédie se završila a duše Michaela Corleoneho propadla peklu. I když je to zvykem, já nevidím jediný důvod proč třetí díl hodnotil níž, než předchozí dva. Možná nepřináší nic formálně nového (jako byly ve dvojce denirovské flashbacky), ale zato se ještě víc zavrtává do Michaelovy psychologie a nechává ho trpět v mukách marného pokání. Závěr v opeře je navíc neskutečně napínavý. ()

J. T. Kirk

Zase Francis Ford Coppola, zase Al Pacino, zase Kmotr, zase téměř dokonalý film, ale nyní je zde Andy Garcia. Já osobně mám nejraději první díl, druhý je jenom o trošičku pozadu a třetí je třetí, i když je seřadím podle oblíbenosti. Podle mě ale Pacino, jako starý don Corleone prostě nemá na Branda. ()

Hapretor

Nejslabší díl. Kouknul jsem na to jen ze zvědavosti. A moh sem to klidně vynechat. Už trochu zbytečné - nemyslíte, pane Coppolo? ()

Páně

Velice důstojné pokračování předchozích famozních dílů k těmto naprosto plnohodnotný a jim rovnocenný. Coppola si vše nechal pěkných pár let uležet v hlavě a nechal celou ságu vygradovat k osudové dokonalosti. Excelentně emociálně i narativně vyhrocená jízda až k hořkému poznání všeho. Takhle se zvírá kniha věčné dokonalosti, takhle se zavírá série jenž bude navždy patřit na piedestal filmového universa. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)