Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

the_bitch

Tretia časť,je už len efektným zakončením obdobia vlády Michaela Corleoneho a jeho rodiny. Opäť dobre zvládnuté,v podstate bez chýb,s potrebným nádychom toho správneho mafiánskeho prostredia. ()

Kadas97

Čo dodať, ani dvojka a ani trojka nedosiahli takej úrovne ako prvá časť. Al Pacino podal fenomenálny výkon aj „na staré kolená“. To, že do deja zatiahli Vatikán je asi najhoršia vec, čo mohli urobiť. Ako sága je to asi najlepšie čo som videl a počas toho „pol dňa“ čo som dokopy strávil pozeraním Krstného otca som sa nenudil ani chvíľu. 8 z 10 ()

P. J. D.

Kmotra už můžeme považovat dnes za světově uznávanou legendu, kterou musí znát nejen každý filmový znalec, ale i ten, kdo viděl prakticky cokoliv (vím, je to trochu neohrabaná věta, ale mě momentálně nepřišlo nic lepšího na mysl). Filmové zpodobnění se drží věrně jako klíště knižní předloze a dělá mu po zásluze čest. Hlavní postavy jsou natolik věrohodné, že se každou chvíli budete obávat, co se s nimi zrovna stane. Ačkoliv je film ponurý a kamera jej točí převážně v tmavém filtru, budete mít pocit, že koukáte spíše na něco, co má v sobě hlubší filozofický podtext. Tenhle film si jako jeden z mála zaslouží bez jakéhokoliv váhání plný počet hvězdiček. ()

KafuR

Tak pro mě asi nejlepší film z celé trilogie. Předlouhá stopáž už mi nedělala zdaleka takové problémy jako předchozí díly, kdy mi nestačily ruky na podpírání a pravidelné profackování každou načatou hodinu, zestárlý kmotříček na mě působil mnohem osobitějším dojmem než zamlada a hlavně jsme si konečně našel týpka, kterému bylo možno fandit, i když ho, chudáka, trochu odrbali s ženským elementem, když si tam pan režja chtěl za každou cenu procpat ten svůj našpulený zázrak, a tak doufám, že si chuť spravil aspoň při pauzách s komparzistkama. Závěrečné peripetie jsou parádní, snad opravdu nejlepší z celé trilogie a úplný konec vytváří krásné zakončení celé té ságy, i když nevím, jestli zrovna musela trvat těch devět hodin. ()

Torpid

Nevnímám trilogii odděleně. Kultovní film, který bude aktuální až do doby. kdy si lidstvo kompletně předělá genetickou matrici. Cibule, která má mnoho slupek a vy si můžete vybrat, kterou zrovna budete loupat. Trilogie ke které se mohu kdykoli vracet a pouštět si ji z jakéhokoli místa. Hluboké a zábavné zároveň, jedinečné. ()

Ozzy2

Ta stopáž u všech kmotrů je neúnosná.Toto už je chvílemi taková nuda, že jsem jen s úctou k jedničce a dvojce tento už zbytečný snímek dokoukal.děkuji panu Coppolovi, že nenatočil ještě čtyřku. ()

Blowler

Kmotr potřetí. Za mě obrovský posun oproti druhému dílu, který ve mně nic nezanechal. Al Pacinův účes mi k jeho roli vůbec nepasuje, ale navzdory tomu je mi zde ze všech dílů nejsympatičtější. (Asi jsem se ho naučil po těch deseti hodinách trilogie mít rád). Michaelovi konečně došlo, že by nebylo špatné po sobě svým dětem zanechat něco, s čím by se dalo do budoucna pracovat. Jeho snaha o legalizaci rodinného podniku značí návrat k rodině a zdravému rozumu. Co se mi na tomto dílu nelíbilo, byl znatelný úbytek italštiny, která dělala tuto sérii tak atmosferickou a reálnou, a také pro mě až příliš moderní doba. To, že se tento díl ani zdaleka nevyrovná dílu prvnímu ani nemusím zmiňovat. Obecně se ale jedná ale o povedené zakončení série rodiny Corleonových, a dělá tak z trojdílné ságy příjemný kinematografický zážitek. ()

Biopler

Prvé dva diely trilógie do seba pasovali ako puzzle. Tretí kúsok sa snaží o všetko a to čo mu môžem veriť je len to, že chce uzavrieť trilógiu. Je to dosť poznať a predsa aj samotný príbeh je tu najmenej zaujímavý. Tým nechcem povedať, že by bol nepozerateľný. Základom nesmrteľnosti prvých dvoch dielov boli pre mňa silní herci a ich osudy. V treťom dieli mi fakt chýba postava Toma Hagena. Jej odstavenie kvôli nezaplateniu Duvalla je chybou a je to poznať. Motív uzmierenia a legalizácie je pri drsnej postave Michaela málo uveriteľný a musím povedať, že Pacinov výkon je dosť bledý v porovnaní s tým čo predvádzal v prvých dvoch dieloch. Chýbajúce silné postavy sú mínusom filmu. Znateľne to poznať pri predávaní pomyselného žezla mladému Vincentovi - to proste nemá gule, žiadny dôraz. Za zmienku stojí Coppolova zručná réžia a "godfatherovské" prvky, ako slávnosť v úvode či pomaranč, ktorých sa drží a aspoň režijne dotvára trilógiu. ()

dalziel

Jediný film trilógie natočený za môjho života a bohužiaľ to kúzlo nepoznaného prvých dvoch dielov mi tu citeľné chýba.Skrátka inak sa točilo v 70-tkach a iná k v 90-tkach. ()

RoneXxXD

Tenhle kmotřík mě bavil asi nejvíc. Označuje se jako nejslabší a přitom, minimálně pro mne jest tím nejlepším. Soundtrack byl konečně dokonalej, kamera a zvuk taktéž. Linka byla KONEČNĚ bez přestávek zajímavá a krásně odsejpala. Asi jediné mínus, co je potřeba dodat jest otřesný acting dcery Michaela. S jejím "Dad" a mluvou na styl Silvestra Stalloneho jsem nevěděl zda se mám smát nebo brečet. Finále bylo dokonale poeticky ironické a to mám na Mafiánských filmech nejradši. Ta scéna řevu, mě emočně dostala. Celá linka starého, již achievmenty nabitého a smutného Michaela byla prostě skvělá. Včetně mezi-linky hledání nového nástupce. Jen se mi zdá nehoráznou škodou, že tohle nebyl čtvrtý díl. Strašně by mě zajímalo co se stalo v té +-25leté mezeře. Možná se přeci jen, na tu knihu časem kouknu.. 93% ()

Razzor_82

"Jediné bohatství na této zemi jsou děti." Perfektní zakončení krvavé války klanu Corleonů. Al Pacino nám zestárl do elegance. Andy Garcia a Sofia Coppola přinesou do ságy mladou krev. Zamrazilo při velkém finále z propojení opery a skutečného děje. Zakončení na Sicílii, kde to před mnoha lety začalo byla dokonalost sama. 9/10 ()

AngelG

Tak jsem si to po tolika dlouhém odkládání konečně pustila. Jelikož vím, že je třetí Godfather považován za velice slabé zakončení celé trilogie, tak jsem do toho šla s jistými obavami. A ty se bohužel částečně naplnili. Nebylo to tak hrozné, jak jsem myslela, ale také to nemá nic společného s fantastickými předchozími dvěma díly. Michael je zde úplně jiný, než jsem si představovala, že bude. Je krotší a více připomíná Vita. Také jsem nečekala, že potom všem co se stalo a poté co dvojka končila mnohem ponurnějším obrazem na něj, takže bude mít najednou tak dobré vztahy se svými dětmi a hlavně Kay. Celkově to prostě už nemá tu atmosféru a děj mě upřímně moc nebavil. Největším trnem je samozřejmě Sofia Coppola, kvůli které se několik původních herců ani nechtělo třetího dílu účastnit a její herecký výkon je opravdu příjemný asi tak jako poslouchat kočičí vřískání během mrouskání. Bohužel ani fantastický Al Pacino a stejně tak fantastický mladý Andy Garcia to nezachrání. Jsem ráda, že jsem to viděla a mám to tím pádem uzavřené, ale na jednu stranu mě mrzí, že se něčemu tak skvělému nedostalo lepšího zakončení. ()

kiril

Důstojné ukončení snad nejpovedenější filmové triologie. Není o nic horší ani o nic lepší než předchozí dva filmy. Tudíž kvalita více než vysoká. ()

jda23

Film sa dá narozdiel od prvých dvoch dielov odseknúť z trilógie a pozerať nezávisle. Taktiež atmosféra scén je nahradená nejakou alternatívou, ktorá je kompromisom k starej laťke a príbeh je nadovšetko po celý čas. Štúdia nemá plac, posun deja vedie zrazu s veľkým náskokom a ja prechádzam urýchlenou premenou, aby som mohol nepozorovane vycúvať zo zvyku ku kvalite a so strachom ku fiasku, ktoré sa pri všetkej Vďake Ježišovej, nekonalo. Inak sympatická politická dráma vychádzajúca z moci vplyvov najvyšších záujmových skupín a toľko polemizovaná krv na rukách zúčastnených. ()

Theker

Skvelé zakončenie mafiánskej ságy. Čo viac dodať... režisér ani autor námetu sa nepotkli hádam ani raz v celej sérii. Skvelé herecké obsadenie, senzačné scény.... Päť hviezdičiek je na mieste! Update 2021: po znovupozretí znižujem na 4*. ()

Lukadlo

Slabý odvar předchozích dílů. Nutno dodat, že jsem trojku ještě nedokoukal. Po hodině sledování jsem mě snímek natolik nudil, že jsem to musel vypnout. Nevím kdy se dodívám, moc času nemám, ale určitě svůj komentáč po zhlédnutí aktualizuji. ()

Patrik200s

Záverečná časť kultovej série krstný otec. Bohužiaľ a musím to priznať táto časť ma nenadchla tak ako 2 predošlé ale stále dosť na to aby som ju mohol hodnotiť 5 hviezdičkami. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)