Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

turanpat

Trilógia Kmotra je vrcholom mafiánskej kinematografickej tvorby. Po prezretí prvého dielu si človek začína myslieť, že lepší mafiánsky film už nikdy neuvidí a zrazu ostáva s úžasom prekvapený, že druhý diel dokázal v mnohom predčiť ten prvý. ()

Digi_cz

Teď už plně v otěžích nejmladšího syna Michaela Corleona (Al Pacino), který je hoden té nejvyšší odpovědnosti z rodiny. V tomhle nepřemožitelný a jedinečný co dělá Kmotra II . Ovšem pozor na vykukující růžky Vita Corleona (Robert De Niro), který do děje zapadl jako poslední kousek mozaiky a celý téměř tři a půl hodinový Kmotr II by bez De Nira nebyl natolik dobrým. Vždy, když přišel jeho čas mohli jste jakoby přepnout a plně sledovat mladého Roberta De Nira v akci. De Niro měl už zálusk v prvním dílu Kmotrovi. Dobře či špatně? Těžko říct...jsem spokojený, že Kmotra provází od počátku až po jeho konec jméno Al Pacino, který byl tím nejslibnějším hercem pro tuto ságu. Ovšem toho Oscara asi oba nemohli dostat. "Drž si své přátele blízko sebe, ale své nepřátele ještě blíž" Al Pacino. Al Pacino nominován na Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, kterou proměnil. ()

Prototype99

Po pravdě, byl jsem zprvu velice udiven jakým způsobem je děj utvořen, ale po chvíli tento dojem opadl. Do trošku více prozaičtější dvojky jsem se pak velmi rychle dostal. Příběh Michaela vám změní mínění ohledně jeho převzetí rodiny. Začnete ho nesnášet a bude spíše jako záporná postava. Naopak příběh mladého dona Vita na mě zapůsobil opravdu velice kladným dojmem. Jeho příběh mě ve filmu bavil ještě o trochu víc, než ten Mikeho. Každopádně všem milovníkům gangsterek a lidem kteří už dohráli obě mafie, a tak se zoufale vrhají k filmům vřele doporučuji !!!! ()

mfanta

70% - Možná jsem viděl všechny tři Kmotry příliš krátce po sobě. Teď, po několika týdnech až měsících mi poněkud splývají a nejsem uplně stoprocentně schopen rozlišit, co se stalo v kterém díle. A to přestože v každém díle je kmotrem někdo jiný (pokud mě paměť neklame ;-)). Všechny tři díly mají pomalou až vleklou atmosféru, která je občas narušena nějakou brutalitou a je třeba se na tuto náladu se řádně nastavit, aby si člověk film užil. To se mi naštěstí při všech třech podařilo a proto je moje hodnocená vysoké. ()

Lukatoni

Pro mě celkově dvojka překonala i tak perfektní první díl. Dějová linie s De Nirem je pro mě nezapomenutelným filmovým dobrodružstvím. Mám rád, když něco takto pěkně funguje. ()

Cornello

Asi budu muset zhlédnout znovu ale nějak jsem nepochopil o co vlastně šlo..neustálé přelétávání z přítomnosti do minulosti apod...nevím no... Čtu komentáře a ano,je to správně. Pochopil jsem jak má a roli to splnilo. Super ()

Luxurka

Nevím jestli je lepší jednička nebo dvojka, můj názor se pořád mění :-) Řekla bych že nastejno a trojka už tak trochu pokulhává. Famózní Pacino s tím svým výrazem ala ženským padají kalhotky je prostě legendární :-) Tady začala má láska k Al Pacinovi. ()

Wifinus

Já dlouho váhal, zda je tomu opravdu tak a zda se to dá o filmu vůbec říci, ale jo. Tento film je opravdu nejlepší film všech dob, i když se nepochybně najde spousta lidí, kteří to vidí jinak nebo dokonce úplně jinak. Ale ukažte mi film, kde každý herec, každý detail, každá sekunda filmu je dokonalá. Já ukazuju na tenhle. Pravda, po desítkách shlédnutí tohoto mistrovského díla si člověk začne všímat menších nebo vlastně i větších "chyb ve filmu", ale fakt, že se tak stane až po těch deseti a více shlédnutích, dokazuje, co je tenhle film zač, tenhle film vás totiž pohltí. No a pokud jste dočetli můj komentář až sem a film jste pořád neviděli, tak jsem vám to nejspíš pěkně posral, protože teď očekáváte dokonalost, takže hodně štěstí, protože vaše definice dokonalosti se třeba může lišit od té moji. Ale koneckonců, 38 000 lidí na ČSFD tento film nějak zhodnotilo a algoritmus vyplivl 91% A to vlastně mluví samo za sebe. btw První díl není o nic horší, v některých ohledech snad i lepší. (Tvl, ale co může být lepší než dokonalost? No holt, když se něco pohybuje na samé hranici dokonalosti, tak je těžko jednotlivé stupně dokonalosti rozlišovat ;) ()

franksiantra

Puzzo ako aj pri prvej časti, tak pri tejto dupľom dokázal to čo začal v prvej časti, a to pokračovanie rodinného príbehu. V tejto časti sa aj vrátime v čase kde vidíme začiatky rodiny Corleone (alebo na začiatku rodiny Andolini). Malý Vito Andolini utečie do Ameriky, a film nám ukazuje začiatky jeho mafiánskeho života. V druhej časti príbeh pokračuje v hlavnej roli Michaela Corleona už na západe USA, a jeho života s dvoma deťmi, a manželkou Kay. Je veľmi ťažké urobiť film v ktorom musíte urobiť časť príbehu v minulosti, a časť v prítomnosti, a pritom to urobiť tak, aby sa divák nenudil. On to dokázal, v najvyššej kvalite. Pravda, v prvých týždňoch v kinách veľmi populárny nebol, ale po odovzdávaní cien Oscar sa popularita rapídne zvýšila. Al Pacino v jeho hlavnej úlohe svoju rolu zahral úžasne, ako prísny šéf mafiánskej organizácie so psychickou poruchou. Film odporúčam každému fanúšikovi filmových fajnšmekerov. ()

Cathrina

Druhý díl trochu slabší než první. Film stojí na Robertu de Nirovi - který mi jako Padrino seděl víc než Marlon Brando. A Al Pacino... K tomu se nedá nic říct... To je prostě.... ááááá! :) ()

tehol

nemuzu porad davat 5 hvezd.. chybi mi presah (nerikam, ze tam neni, je vsude a na vsechny strany, ale zrovna pro me ani ne..) ()

JiriMazak

Už jednička byla dokonalé filmové dílo, ale dvojka? Ta mě fakt posadila na prdel o něco víc! Nejen, že dvojka Godfathera opravdu skvěle navazuje na jedničku, ale pro mě ji i překonala. Naprosto skvělá režie, pro mě zábavnější scénář, hudba je parádní, kamera je naprosto precizní a role hercům sedí jak prdel na hrnec! A ten Al Pacino je fakt něco neskutečnýho! Pro mě určitě nejvíce užité tři hodiny v mém životě! ()

andydufrsn

Dobré a to tak, že rozhodně! Ale malinko mi přijde, že se tvůrci krapet odchýlili od toho původního Puzzova vyznění. Zejména pak tedy v hlavní postavě, tedy v Michalu Corleonem, je emotivnější, prudší a agresivnější než velký don, ale ne že by to vadilo, jen mám dojem, že to celý film posouvá víc do Ameriky. Moc mě potěšilo, že jsme se mohli podívat na velkou část toho co se z románu nevešlo do prvního filmu, tedy na dětství a americké začátky dona Vita Corleona ()

T1000

Naprostá legenda a nejspíš nejlepší filmové pokračování všech dob. Jak geniálně končila jednička s tím, že Michael usedl na trůn a nechal odstranit všechny své konkurenty, tak výborně začíná dvojka. To co natočil Coppola na to už snad ani neexistují slova, no a Al Pacino těžce se hledá jeho lepší film, víc na míru už mu tu roli ušít nemohli. Začátek jak sedí v křesle na oslavě a postupně k němu všichni chodí, je neskutečný, a z frází jako: „kdybych své lidi poslal teď za dveře, tak to vezmou jako urážku", nebo když Michael začal řvát „v mojí ložnici kde si hrají moje děti a kde spí moje žena se střílelo" máte husí kůži. To předstírání mezi všemi hlavami Cosy Nostry, že všichni jsou dobří přátelé, ale přitom každý plánuje koho se zbavit je skvostné. Lze říci, že pak sledujete ještě jeden film a to s mladým De Nirem, jak jako malý přijede lodí ze Sicílie do Ameriky a z ničeho se vypracoval až na dona Vita Corleoneho. Pro magora těchto žánrů, tedy pro mě je každá minuta definicí dokonalosti. ()

zajpton

Legendárnost jedničky zůstává nepřekonána, nýbrž rozšířena o veliký film. Namísto charizmatického Marlona Branda tu exceluje zlomený Al Pacino, trpící po otci zděděnou mocí. Copolla tu naplno využil (více než) dvojnásobný rozpočet a film se zdá být větší, rozmanitější, než předchůdce. A taky že často je! Občas jsem měl problém se orientovat ve všech těch jménech a postavách, je toho tady opravdu moc, přesto ukočírované, jak nejlépe to šlo. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012