Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

raadec

Po úžasné jedničce je tohle velké zklamání. Hodně nudný film, překombinovaný, nejsou žádné silné scény. Ale největší problém je absence Marlona Branda, těžko bych jmenoval charizmatičtějšího herce, to co předvedl v prvním díle bylo fenomenální, nezapomenutelné. De Niro je kvalitní herec, ale charizma z něj rozhodně nestříká. Mě nebaví. Třetí díl jsem po znechucení dvojkou ani neviděl. ()

dave91

Druhý díl není vůbec slabší než první,tak jako tomu bývá spousty jiných děl.Spíše naopak.I přes neobyčejnou délku filmu, jsem ho doslova hltal.Velmi dobrý po všech stránkách.Jediný problém jsem měl s množstvím postav.Bylo potřeba vše pozorně sledovat,abych se neztratil a věděl kdo je kdo. ()

Kivis

Stejně jako u prvního dílu musím zopakovat - neuvěřitelně dlouhé a přitom si to člověk ani na chvíli neuvědomí. Žádná hluchá místa a perfektně odvedená práce. Oproti prvnímu dílu tady ale přichází i to "něco navíc". Závěr dvojky je mnohem silnější a emotivnější. O něco zajímavější mi přišla příběhová linie ze začátku dvacátého století, ale nakonec je to právě druhá příběhová linka, která na konci mačká emoce a nedělá to přitom nijak násilně za zvuku orchestrální hudby. Jediné, co mě trošku zamrzelo, bylo okamžité odhalení zrádce z rodiny. Baví mě, když se ve filmech či seriálech hledá záškodník ve vlastních řadách a tak už jsem se těšil, že s tímto motivem se v Kmotrovi bude pracovat aspoň pár desítek minut. Místo toho se divák vše dozví hned v dalším střihu. Ale to je jediná kaňka na jinak vynikajícím filmovém zážitku. Takže slabších pět hvězdiček a těším se někdy na třetí díl. ()

chlievik

Heh, no som jediný, ktorý to odpísal, lebo všetci, a to hromadne, tomu dali 5 hviezdičiek. Ja dve :D Dal by som tri, aby som to kvalitatívne oddelil od prvého dielu, ktorému som dal dve hviezdičky, a bol horší, ale nechcem tak nadsadzovať tento v podstate film bez pointy. Bolo to lepšie než úplne nelogická a nudná jednička, ale film nemal žiadny logický spád, nič, mohla to byť kľudne lyrika s hudbou, a zabavil by som sa rovnako. :) V prvom rade ma nudili prestrihy na Roberta De Nira, ktorý samozrejme spolu s Pacinom MUSIA byť v každom talianskom alebo mafiánskom filme. Už by som tie nagelované mastné vlasy s hrebeňom vo vrecku, a oholenou tvárou do hladka asi mal mať aj rád, nie? :) Po toľkých filmoch, čo som v poslednej dobe z talianského mafiánskeho prostredia videl. Film nemá ani základnú logiku, okrem toho, že jedna rodina chce zabiť druhú tam úplne o nič nejde. Tu niekoľko idiotov sa vyjadrilo slovami "perfektný dej", môžem sa opýtať čo mali na mysli? Lebo keďže to nemalo ŽIADNY dej, tvorcovia museli nasilu "vymyslieť" nejakú stupídnu zápletku, a tak každých 15 minút sa odohrá nejaká vražda, ktorú aj idiot pochopí, prečo sa odohrala. Jasné, kruté, chladné a pre hlúpeho diváka dobré. A navyše taliansky nablýskané, v štýle, tak aby sa tie talianske typy mužov zapáčili ženám, a mužom aby sa páčilo to dobré situovanie sa vo finančných kruhoch s dutníkmi v papuli, alias : môžeme si dovoliť všetko. Chceš štetku? Máš ju mať. Neboj, bude dobre, si v rodine. :) Proste nuda. Nudné 3 a pol hodiny zabitého času, mal som dôvody prečo ten film nepozerať, lebo nemusím filmy o mafii ani žiadne agresívne filmy, ale zmyslel som si, že predsa len to možno bude dobré, keďže sa o tom tak hovorilo, ale znudilo ma to,že som skoro zaspal. A potom ďalšie detaily, ten proces, súdny, načo TOTO tam bolo? A úplne nakoniec: prečo zabil svojho brata keď mu odpustil, bál sa, že mu zabije syna? Ostalo mi to nevysvetlené, možno som len niečo prehliadol, alebo som zabudol zastaviť keď som šiel na wécko? To už ostane vo hviezdach. Videl som tretinu filmu v taliančine, čo malo svoj význam, odpozeral som dej z mimiky tváre a mikrovýrazov, a to ma obohatilo, inak nič. Ako vravím, strata času. Najmä preto, že film nemá žiadny skutočný dej, nedoporučujem pozerať ()

rationibus

Vynikajúce pokračovanie, ktoré v mojich očiach predčilo aj prvý diel. Na rozdiel od prvej časti nemohlo čerpať priamo zo známej literárnej predlohy, ale veľmi dobrý príbeh, veľmi dobrá réžia, veľmi dobrí herci - a hlavne fantastický Al Pacino. Jeho výkon ma chytil, verila som mu každé slovo, každý pohľad, takmer som sa ho bála... Vďaka tomu patrí tento film do mojej Topky. ()

Signore

Filmařsky ještě zdařilejší než první díl, přesto i v tomto případě - při uplatnění těch nejpřísnějších měřítek - mám jisté dílčí výhrady, takže opět "jen" 90%. ()

J.J.1972 odpad!

no comment. staci si pozriet tagy: vražda, gangsteři, mafie, nájemný vrah, zrada, podsvětí ...a moj komentar pri "Kmotr I" ... ()

demovka

Nejvýraznější je atmosféra napjatých vztahů mezi hlavními aktéry. V prvním dílu byl nejvíce výrazný Al Pacino, jak se neustále dohadoval. V této dvojce byly nejzajímavější obrazy do minulosti, kdy Michaelovův otec (Robert De Niro) šel nahoru. Prostřihy do přítomnosti, tedy udržení imperia, Michaelův život, byly spíše rušivé. Jinak není filmu nic vytknout. ()

Pythonator

Tohle jsou v podstatě dva filmy v jednom, které se prolínají a tvoří tak vražednou dvousetminutovou stopáž. Jeden film sleduje následnictví Al Pacina a jeho nudné mafiánské záležitosti a druhý film ukazuje, jak se mladý Vito Corleone v podání dokonalého De Nira dostal k moci. Koho baví mafiánské střílečky plné blbých keců o cti, oddanosti a jiných nesmyslech (proboha, vždyť jsou to přece jenom vrazi a zločinci), tak prosím. Já bych takové lidi popravil nebo zavřel a nijak netoužím po tom sledovat o nich rozvláčné několikahodinové eposy. Film mě bavil jen v pasážích s De Nirem. ()

Zema24

Vynikající Al Pacino a De Niro v pokračování kultovní ságy. U druhého dílu jsem se již nenudil, tak, jako chvílemi u dílu prvního. Ještě musím vyzdvihnout originální zabarvení De Nirova hlasu, při konverzaci v italštině. 80% ()

BabyB

Súhlasím s názormi, že lepšie pokračovanie si prvá časť ani nemohla priať. Výborný Al Pacino stelesnil Michaela Corleoneho ako Dona najlepšie, ako vedel. Pre mňa je síce Brando prototypom Dona - je to proste "kápo", z ktorého ide v jedničke rešpekt a grácia úplne prirodzene, no Al Pacino je ako Michael podľa môjho názoru nenahraditeľný a nenechal sa zahanbiť. Ani De Niro nenechal nič na náhodu a na rolu sa náležite pripravil starostlivým študovaním Brandových pohybov, mimiky, gest a celkového prejavu. Námaha sa oplatila a zlatá soška putovala do dobrých rúk. ()

D1705

Známe a veľmi je, že pokračovanie filmu nie je už to pravé orechové, dobre tak ešte to druhé, ale to platí v troch výnimkach: STAR WARS, Harry Potter a Krstný Otec. Nemyslel som si, že zaujme. V prvom rade chcem oceniť farebnú kvalitu, ktorá bola aj v Krstnom Otcovi. Na tú dobu to je niečo zázračné, stačí z tej doby porovnať iné a uvidíte. Coppola ukázal, že opäť si zaslúžene získal úctu. A že tam nehral M.B. mi vôbec nevadilo. Al Pacino sa už po prvom diely dostal do podvedomia a teraz sa len zvýraznil krásna úloha bossa Michaela Corleoneho, Robert de Niro, no sklamalo ma, že predabovali jednu jedinú jeho vetu, keď hovorí Michaelovi aby zamával z vlaku, John Cazale ukázal, že chce byť niekym, kým nebol to nie je dobré, Michael Vincenzo Gazzo jedna z výrazných postav Frankie Pentangeli, vždy som sa bál že vypustí vulgárne slová a pán učiteľ neba hereckého Lee Strasberg sa ukázal ako stredne natvrdlomäkký mafián, Talia Shire, sestra pána Coppolu si nezahrala veľa a čo musím uznať, je podľa mňa krajšia ako Diane Keaton ktorá v tomto diely bola veľmi melancholická. Mario Puzo dal svetu dielo, dielo veľdielo ktoré bolo nádherne a majstrovsky spracované. Právom šesť Oscarov. Musím vytknúť len prelínanie dejov, 50-tych a 1901-1920-tych rokoch. 100+2x100%.200%. ()

antolikopoli

Prečo práve 2jka je moja naj? Nie si istý, všetky 3 filmy pre mňa znamenajú počiatky veku keď som si začínal púšťať do života filmy a zisťoval že ma tak dajak bavia. Myslím že to je práve tou geniálnou storylinou kde sa striedajú príbehy Michaela a počiatky Vitovej cesty. Ako maly som to žral jak Číňan ryžu. Hercov hádam netreba komentovať, hlavne ikonické výkony Al Pacina a Marlona Brandu z tej trilógie spravili legendu. Jasná 5*. ()

blatouchm

Hodně složité na koukání. Film skáče neustále z minulosti do budoucnosti. Pak někoho zabijou a netušíte proč. Půlka taliánů vypadá stejně, takže je to jak sledovat čínskou detektivku. Ale nuda to asi nebyla, protože jsem nijak nezaregistroval, že to má přes 3 hodiny. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012