Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

PanPyzamo

Kmotr byl tak mistrovský, že bylo nemožné ho překonat dalším dílem. Ovšem, Kmotr II je též mistrovské dílo. Příběh nádherně navazuje na předešlý díl a vysvětluje backstory samotného kmotra, přesněji Vita pomocí flashbacků. Je až neuvěřitelné, jak moc se Kmotr II povedl a je zatraceně těžké vybrat, který díl byl lepší, spíš jde o osobní preferenci. Já osobně se malinko přikláním k jedničce, ale opravdu to neznamená, že je druhý díl horší. Je tak mistrovský, jako ten předešlý a celkově se jedná o MASTERPIECE a MUST-SEE film. 10/10 ()

vandamator

Al Pacino je bůh herectví. Strčit beze zbytku do kapsy kalibr jako je De Niro dokáže v historii jen malá hrstka lidi. Tempo je o něco nižší, ale velikost díla je o to rozsáhlejší a epičtější. ()

andrea181

Po jedničce skvělé pokračování příběhu mafiánské rodiny. Opravdu vás to vtáhne a příběh neskutečně zaujme. Dala bych i víc hvězd!! Al pacino je prostě herecký bůh . ()

Kushina

Trošku hnusná a depresivní druhá část Kmotra. Na to, že se to nazývá legendárními filmy, tak to na mě nepůsobí nijak extrémně kvalitně. Zabíjení členů vlastní rodiny už bylo přes čáru, z Mike se stal sráč na Ntou a celkově příběh nic moc. 60% ()

PTuranyi

Výborne natočená mafiánska klasika. Príbeh troch životov by iným vystačil na tri filmy. Coppola ich natlačil do jedného filmu. Vďaka tomu je trocha zmätok koho život práve sledujeme. Skvelé herecké výkony, dialógy. ()

F2003F

Je to tiež strhujúce dielo, ale treba uznať, že na 1 sa to celkovo nechytá. Znovu filmársky a herecky bravúrne, ale Al má na výslednom efekte väčšinovú zásluhu a tiahne to už aj za MarlonaNiro mi prekážal. Jednou z vecí, ktoré robia jedničku tak výnimočnou je aj jej komornejšie poňatie, tým možnosť bližšie cítiť postavy a nachádzať sa v deji. Ale toto už jednoducho nemá to čaro. ()

kim lowe

O trilogii kmotr v nejnovějším díle našeho podcastu Cinema Girls: https://youtu.be/jcHpz1jDTyA?si=kj2k2px5-JC27Pid Jak se natáčela scéna s koňskou hlavou viz zde: https://youtu.be/fvAHmLOgmKc?si=QmqV9JQqzeS7a4Nr ()

AcHeRoN

Nenadarmo patria Al Pacino a R. De Niro medzi mojich najoblubenejsich hercov, v tomto filme to potvrdzovali cely cas. Vyborne natocene od historie az po "temnu" pritomnost, uz starsieho Mikey-ho, co bolo citit aj z tmavsieho tonovania, v poslednej tretine. Musim uznat, ze pohlady do minulosti s R. De Nirom boli vydarene. ()

J.Bourne89

Druhý díl je tak fantastický, že jej od jedničky vůbec nerozlišuji. Vyplnil zde vlastně pasáže z knihy, které jsme v jedničce neshlédli. Jednou do dvou měsíců si pouštím během neděle všechny tři díly naráz a vůbec nelituji těch devíti hodin. Připadá mi, že by každý díl bez toho druhého či třetího nemohl už existovat. ()

hanzi_111

Al Pacinovi bych dal za roli M.Corleoneho Oscara. Další příběh nejslavnější mafiánské rodiny, TOP 5 nej filmů všech dob. Krása, nádhera, dokonalost. 100% ()

fero_lašák

Komentář k: Kmotr I, II, III, Mafiáni, Casino, Tenkrát v Americe, Mafie(hra). Samotný námět popis fungování organizovaného zločinu a lidí kolem je zaisté velmi přitažlivý. To nemoho popřít. Téměř vždy se setkáme - lidé z chudších vrstev se "nechtěně" či "rukou osudu" připletou k nelegální činosti. Nejsou zlí, mají dobré vlastnosti, váží si rodiny a bližních, ale nejsou spokojeni se zákonným fungováním života ve městě, když je někdo krysa, tak se ho zbaví, takový lidé jsou přece k ničemu. To je velice sympatické. Mafiáni mají charakter, vlastní dobré a spravedlivé zásady a zákony. Jeden ze základních je pomsta čili omerta, kterou spravidla praktikují hned, nebo pokud se neštastníkovi podaří zmizet, tak po několika desítkách let, přičemž to často odnese i neštastníkovi blízcí. Filmy často mají toto schéma - povstání z nuzných poměrů, úspěšné nabývání moci, peněz, přátel; rozpory v rodině, zrádci, intriky, vraždy, stres,problémy, úpadek klanu, zhrzaný hlavní hrdina. Básník tím nejspíše naznačuje, že přesto že charakterní hrdinové jsou díky tvrdé "poctivé" práci pohádkově bohatí a téměř všemocní, jejich život není idylicky pohádkový. Do mafiánského kolotoče nastoupili kvůli touze po penězích, což u chudáků není nic špatného, ale divák se dovtípí, že mafiánský život přináší časem mnohem komplikovanější problémy než nuzný život před ním, ale už se z něho špatně vystupuje. Blablabla. Tak to by bylo. Tyto filmy jsou vždy natočené bravurně, jsou delší, většinou 150 -200 minut, hrají v nich špičkový herci, soundrack je od hudebních géniů a všechno působí dokonale. Jedniný problém je ten, že nikde se nedozvíte a neuvidíte nic jiného, než výše jmenované. Kdyby vzniknul jeden mafiánský film, byla by to špičková věc. Když jsem viděl svůj první, byl jsem nadšený. Ale čím víc jich vidím, tím méně mě další snímek zaujme, protože mi nepřinese nic jiného, kromě několika obměněných herců a jinou chronologií zrad a vražd. Godfather II nebyl špatný a kdybych ho videl jako jediný, také by získal 5*. Takto to pro mne bylo opět 3 hodiny čekání na Godota, jestli příde. Ovšem nepřišel. Pacino se tváří drsně a dělá skvělé nepřítmné xichty, De Niro jako vždy exceluje v jedné ze svých sto maf-rolí, opět není co vytknout. Ale prostě 3. ()

MariusDee

Opět výborné pokračování, leč první Kmotr je pro mne nejlepší. Postavy v jedničce pro mne byly skutečnější, lidštější...ve dvojce na mne působily poněkud cize, méně jsem se s nimi sžil..na druhou stranu to mohl být také záměr, divák totiž může pocítit odcizení, kterým prochází rodina Corleone a uvědomit si, jak je moc zhoubná. Michael získal moc, avšak ztratil sám sebe... ()

james11

Po jedničce, z které jsem byl přímo nadšem, jsem se nemohl dočkat, až si pustím její druhý díl. A ten mě nijak nezklamal. Atmosféra už tady není taková jako v jedničce, ale pokračování Michaelova vedení rodiny Corleonových a dokonce to, jak se Vito protloukal Amerikou a sám od píce vybudoval jednu z největších rodin NY podsvětí, nenechá diváka dýchat. Oproti jedničce malinko, ale opravdu jen malinko slabší, oproti jiným filmům je to špička. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012