Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem. (oficiálny text distribútora)

pufina

Jsem z toho filmu mírně mimo. Chvílemi jsem měla pocit, že si film ze mě utahoval. Docela šílené (a zajímavé a i bizardní) situace a byly i chvíle, kdy jsem se musela smát. A musím říct, že Gyllenhaalův výkon mě nadchl, opravdu se mi jeho hraní líbí. Až mi jednou přeskočí a skončím na práškách, tak doufám, že taky potkám Franka. Na plné hodnocení to není, opravdu nejsem z toho úžasem vedle, ale časem určitě zhlédnu znovu. ()

Ondatra

Velice dobrý film, který jsem ale vůbec podle mě nepochopil. Mám z toho podobný pocit jako když sleduju filmy od Lynche. Film si užiju, jsem nadšen, ale nikdy to nepochopím. U tohoto filmu mě navíc těší hlavní herec. V té době ne moc známý Jake Gyllenhaal, který díky tomuto filmu vystřelil a dnes je z něj přední hollywoodský herec. Samotný příběh je velice dobrý. Má skvělou atmosféru, která je chvílemi děsivá a chvílemi paranoidní. Nejvíc mě ale stejně na příběhu děsil králík. 9,5/10 ()

emo

Skutočne famózne dielko mladého Richarda Kellyho, ktorý film nielen režíroval, ale k nemu aj napísal scenár. Atmosféru filmu je ťažko popísať, je dusná, depresívna, sem-tam odľahčená debatami a la ako si to Šmoulinka rozdáva s ostatnými šmoulami a Taťka šmoula to točí na video... Nie fakt, tento film si vás skutočne získa. Skvelí sú snáď všetci herci-najviac vám však utkne v pamäti výkon Jacka Gyllenhaala ako Donnieho. Ako pochopíte koniec je len na vás. Už sa teším na Director's Cut, ktorý pripravuje Kelly na opätovné uvedenie do kín. ()

Ripper

Před vzhlédnutím tohoto filmu jsem nečekal nic oslnivého.A proto se tento snímek stal pro mě velkým překvapením, tajemnost a stupňovaná atmosféra s něj dělá jeden z nejlepší filmů svého žánru.Nezapomenutelný zážitek . . ()

c.tucker

Naprosto sem byl chycen do děje a necelé dvě hodiny sem se nemohl odtrhnout od tohoto filmu. Králíček byl pěkný skoro jako azurit. Jake Gyllenhaal nepřekonatelný. Postava Swayze byla naproto geniální. No prostě kult. ()

O´Hara

Docela zvláštní a zajímavý film. Celkem mě to i zaujalo z hlediska vědeckého, ale to sem nepatří. Navíc ten konec byl opravdu...nečekaný. Běhal mi mráz po zádech. ()

čidlo

Nechápu v čem je vyjímečnost filmu. Pro mně je to film na jedno zhlédnutí který a to vím naprosto přesně si už víckrát nepustím a ani nedoporučím. ()

mortak

Když pominu, že pointa je jasně zřetelná po dvaceti minutách, zůstává tu pokus o "emo" film. A stejně jako hudební styl je i zde vše efektní a ponuré...a hlavně stejně prázdné (k čemuž pomáhá i rádoby chorálová hudba či emotivně znějící song mající vyvolat v divákovi výron slz). Připomíná to návštěvu určitého typu obchodu (v Hradci Králové je takový umístěn v podchodu Karla IV.), jen je tu trochu více pop-vědecké omáčky (Hawking pro emo příznivce). ()

campix

Rozhodně nejlepší film od Richarda Kellyho, ale stále mu nemůžu nijak přijít na chuť. Jake je sympaťák to určitě a roli zahrál výborně, ale po celou dobu sem tak nějak nevěděl co s ním, co si o něm myslet. Nemám potřebu to již vidět znovu a nejlepší okamžik filmu je na konci Mad World, čekal jsem rozhodně víc. ()

EstéCaňa

Popsat své pocity neumím, ale stejně taky neumím ukojit touhu se s vámi o své pocity podělit. Zprvu jsem byl zmatený a frustrovaný Frankem a jeho "disco-funky" laciným převlekem, pak podivnými "útvary" vycházejíci z hrudi. Nakonec jsem se nadtím povznesl a začal se soustředit a vnímat jenom příběh, který postupem času vygradoval do nebeských výšin a mě nechala jen zírat s otevřenou pusou jak krásně všechno do sebe zapadá. Z filmového hlediska naprosto geniální režie s podmanivou hudbou a kamera, která mě neuvěřitelným způsobem srazila do kolen. Richard Kelly je pro mě nedoceněná klasa. Nakonec mě napadá jen toto: "Kdo neviděl nepochopí, kdo viděl taky nepochopil." :) 10/10 ()

Ice123

Tak tohle je opravdu dokonalý.... Film vás chytne a už rozhodně nepustí. Stále se snažíte zjistit co se stane a na konci si musíte vzpomenout na všechno a to co jste si mysleli již bude jinak a všechno do sebe zapadne , ale musíte vnímat každou minutu filmu, jinak nemáte šanci pochopit celý dokonale vymyšlený význam příběhu. Plus naprosto ohromil Jake Gyllenhaal, který svojí roli ztvárnil realističtěji,než bych kdy čekal. Náhlé změny nálady, stydlivost, nepřítomnost,"zlovolnost" to vše jsem mu věřil v průběhu celého filmu.... Doporučuji zhlédnout a klidně vícekrát, ať vše správně zapadne ;)... 100%!!! ()

dr.fish

Donnie Darko je nepochybně film pro náročné. Kdo chce vidět film a pochopit ho, ať na Darka rovnou zapomene. Já alespoň pochopil jen tak, že ve mně zůstal pocit porozumnění látce, ale kdyby někdo v té chvíli bouchl dveřmi, a já se lekl, udělalo by to cvak, a všechno by bylo v pytli a nevěděl bych zase nic. A to jsem to viděl už podruhé. Tak trošku nechápu, proč je to všechno vykládáno tak ukrutně složitě- to bude asi to umění. Řekl bych, že na toto téma byly natočeny už lepší kousky. 70% ()

animaxis

Rozhodně zajímavý film. Jen nechápu, proč lidé často říkají jak je těžký na pochopení. Příběh se mi hodně líbil. Je dobře zpracovaný a myslím že téměř každé postavě je tu věnováno alespon trochu prostoru. Ne úplně všem, ale ostatní vedlejší postavy, kromě těch co hrají ve filmu největší role, vás možná ani nemusí tolik zajímat. Největší prostor má však samozřejmě Donnie Darko. Ten má rozhodně zajímavý charakter a je podle mě tak nějak "hezky zvláštní". Vlastně to, že je zvláštní, ve filmu zazní taky. Každopádně se do jeho charaktery můžete vžít a pak si pěkně užívat film. Dále je tu rozhodně zajímavý "králíček" Frank. Samozřejmě je vizuálně minimálně v obličeji naprosto senzační a docela děsivý, ale také vlastně drží zápletku celého filmu a tak nějak zařídí, aby to do sebe na konci všechno krásně zapadlo. Ne. Toto není spoiler, protože vám to až do konce filmu určitě nedojde. Atmosféra mi tu přišla dobrá. Hudba tu je hezká a do filmu vlastně také přidává tu dobrou atmosféru. Herecké výkony tu jsou dobré a asi nejvíce bych pochválil Jaka Gyllenhaala za jeho občasný "d'ábelský" výraz v obličeji. Za film dávám čtyři hvězdičky, kvůli některým menším nedostatkům, ale určitě mi přijde zajímavý ten nápad cestování časem. Originalita tu je. ()

forsythia

Bláznům by se mělo věřit. Možná bychom se divili, co všechno je realita. Ovšem jak už to tak bývá, ta naše realita nejspíš nikdy nebude mít tak skvělou atmosféru, byť by byla úplně stejně šílená. ()

WolfR

Docela velký mind fuck, který se točí okolo cestování časem a pobíhá tu dost zmatený Jack Gyllenhaal, dokonalost, 5 hvězd. ()

Radiq

Parádně mysteriozní a všechno. I po letech jsem se na to s chutí podíval a posadilo mě to na prdel. Maska králíka mi připomněla Lynche, asi ten jeho králičí seriál, heh. Dál mě potěšilo, že šli do kina na Evil Dead a když už jsme u toho, tak z nějakyho záhadnyho důvodu mi trofej vychlámanýho jelena nějak evokuje právě tenhle film. Taky je to skvěle ohudebněny, přesně tak, jak si vyžaduje mysteriozní atmosféra. A atmosféra je to, čím tenhle film vyniká. Tohle prostě nejde vidět jenom jednou. ()

Slavníkovec

Herci předvádí vynikající výkony. Ani nevim proč jsem tenhle film bral tak příliš osobně, jako kdyby nebyl hlavní herec Jake Gyllenhaal, ale já samotný. Hudba jen podtrhuje celkový výsledek. Časová smyčka, která mě přinutila přemýšlet o tom, jestli to všichni veděli, co se tam stalo či ne? Asi taky trpim schizofrenií, tak ahoj a jdu si pro léky. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz