Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem. (oficiálny text distribútora)

Jimmi

strasne......lutujem tych 2 hodin co som pri tom presedel...... takuto sprostost som uz nevidel teda fakt dlho....ako to moze mat 87percent tak to netusim ()

Petoss1

Film, pri ktorom musíte sledovať (vlastne diváka aj prinutí) pozorne každú jednu minútu. Každá jedna minúta ma zmysel, každá posúva príbeh, každá ešte viac komplikuje a vy sa snažíte premýšľať, ale nejde to. Jednoducho to nieje film na "jedno posedenie", nieje to jednoduchý film. Tuším, že naposledy som takéto pocity pociťoval po zhliadnutí 12 opíc. Po skočení neviete načo skôr myslieť a sedíte ako obarený. Takéto filmy možno sú len pre určitú skupinu divákov, ktorí sú hladní po niečom náročnejšom. Neviem, či k nim patrím, ale Donnie Darko sa mi páčil, je to výborný film a záver s kombináciou Garyho Julesa je masakrálny :) 90% ()

shyster

Kurňa, jak na tohle Kelly mohl přijít, jak to mohl takhle dokonale zrežírovat, sestříhat a vybrat hudbu. Určitě se musel upsat ďáblu, protože co přišlo pak.... ()

Attta

Film mě naprosto překvapil (v dobrém slova smyslu). A pozitivní stránky filmu jsou pro mě hlavně skvělé charaktery postav, atmosféra, hudba, herecké výkony a 80. léta (režii a scénář je u tohodle filmu vychvalovat zbytečnost :) ). ()

Flaxik

Takhle dopadnou všichni adolescenti, když budou moc a moc hulit! Ne, ale film je to výborný a ačkoliv mi připomínal Lynche, na konci jsem měl uspokojivý pocit kolem srdéčka, že jsem viděl něco opravdu dobrého, na rozdíl od Lynchovek, kde mám pocity na opačném konci emoční škály. ()

joker.george

Jeden z nejzvláštnějších a nejdivnějších filmů, jaké jsem zatím viděl. A divím se, že se takovýmto námětem neinspirovali tvůrci béčkových hororů. A asi mi to nebudete věřit, ale „uhádl“ jsem, jak film dopadne, což však neznamená, že jsem nebyl překvapen a nepotřebuji další projekci. Ta je rozhodně nutná z filmových důvodů důvodů i ze zopakování si zážitku. A musím si více posvítit na Gyllenhaala, to co zde předvedl, je obdivuhodný výkon. ()

Streeper

Čekala jsem od toho vážně hodně. Má to skvělé hodnocení a je to hodně oblíbený film, ale můj šálek kávy to není. Možná jsem od toho očekávala hodně, proto jsem skončila zklamaná, ale vážně mi to nic nedalo. ()

Rodriguez

S rozumem jsem byl u tohoto snímku zlehka vedle a pochybuju, že ho někdy v budoucnu zopáknu, abych přišel na nějaké rozumné vysvětlení, zda se vůbec dá pochopit. 50% ()

Silverluv

Ježíši, to byl zase film...:o( Na první shlédnutí mi zůstalo až příliš nezodpovězených otázek, po kterých marně pátrám. A spousta věcí mi tam přijde prozatím dost nelogických. Lynchovi bych to snadno odpustil, ale tady nemůžu. Pokud by ten film nestál za nic, tak na něj určitě co nejrychleji zapomenu. Tady mě však zaujalo hlavně zpracování nevšedního příběhu, ve kterém se pomalu ale jistě stupňuje napětí, neustále se vám zdá, že ve vzduchu visí nějáký průser, ale vy ještě nevíte co přesně. Film vás tím dokáže udržet v permanentním napětí až do konce, kde ten průser opravdu spadne. Pak už záleží jen na vás, jak se s tím vyrovnáte. Vyzdvihnout je třeba skvělou režisérskou práci pro mě dosud neznámého Richarda Kellyho a výborné herecke výkony sourozenců Gyllenhaalových, Drew Barrymore, Mary McDonnell. Sakra, i tomu Swayzemu jsem tu jeho roli věřil. ()

ad

Formálně zajímavé, ale jinak mi to celé přišlo jako když si zastydlý puberťák vylévá své mindráky ze střední školy... ale zase tak činí celkem zajímavým způsobem, to je pravda :) V sedmnácti by se mi to líbilo podstatně víc... ()

zuzinka2

Zatím to jsou pouze 4*, ale chystám se na tento film kouknout znova a doufám, že ho pochopím víc než napoprvé. Líbila se mi atmosféra filmu a herecký výkon Jaka Gyllenhaala. ()

nithiel

Rozhodně jeden z nejpodivnějších snímků co jsem v poslední době viděl. Po shlédnutí jsem nevěděl, co si o něm mám myslet, jen jsem cítil, že mě uvrhl do solidní depky. A to se mnoha na pohled silnějším filmům nepodařilo. Když k tomu přidám excelentní výkon Jake Gylledhaala v hlavní roli a příběh o věcech, které mě baví a o které se zajímám , tak mi vychází 90%. P.S. Kéž by mě učila Drew Barrymore :o))...Director's cut ukazuje, proč šla další kellyho tvorba do sraček. Když řádí bez přísného dohledu producenta, tak spousta věcí přestane dávat smysl :/ Za ten 60 % ()

starbrejkr

Předtím než si pustíte Donnie Darka, ujistětě se, zda jste v maximálním střehu a jestli máte chuť přemýšlet. Donnie je totiž z těch filmů, které vám v průběhu děje a hlavně po jeho skončení obsadí hlavu minimálně na desítky minut, ale spíše na hodiny. Není to jen další z řady filmů o "mentálním cestování časem" jako Osudový dotek nebo Svěrací kazajka, je poměrně dost originální. Nesází na nějaké překvapivé dějové zvraty v průběhu děje či masivně budovanou psycho atmosféru (kamerou či počasím). Ta psycho atmosféra je totiž zakořeněná někde hluboko uvnitř a vy ji cítíte i přesto že film má kameru naprosto běžnou a odehrává se převážně v klidném prostřední tradiční americké ulice. O ději či myšlence filmu se mi nechce moc psát, tak snad jen naznačím, že film svojí pointou připomíná spíše Next, Ďáblova advokáta či Lola běží o život. K oné pointě (která má sama o sobě i jistou hloubku, v tom se jí rovná maximálně Ďáblův advokát) se navíc dostaneme přes děj naplněný silnými momenty, z nichž mnohé v toto sobě skrývají tolik, že nelze vše na první zkouknutí zachytit. Jo, tenhle film si jistě brzy zopakuji a těším se na odhalení drobnůstek, které poodhalí třebas ještě o trochu víc kouzla toho filmu. P.S. Specialitkou filmu je poměrně velký počet větších či menších hereckých hvězd ve vedlejších rolích, nutno však říci, že všechny za sebou daleko nechává Jake Gyllenhaal, jež onu rozporuplnou a schozofrenní postavu sehrál s ohromnou přesvědčivostí. ()

wohna

Dlouho jsem měl tento film ve své sbírce. Neustále jsem ho přehlížel. Ale dnes jsem si řekl, že ho prostě zkouknu. A po 2 hodinách jsem si říkal, jaký jsem to blázen a vůl, že jsem tento film doposud neviděl. Tento psycho-mysterizní film mě doslova pohltil. Dostal. Já jsem byl u vytržení. Výborný Jake Gylenhaal. Dozajista jeho nejlepší role. A smekám před panem Richardem Kellym. Jako mladý napsat a zrežírovat tento film? Nemusím se bát, zařadit tento film do mé TOP10. Tento film tam jistě patří. ()

Amroth666

31.5. 2010 - s tímhle filmem mám dost problémů. Hlavní problém je pochopit celý film. Chvílemi to vypadá, že se s dějem chytnu, pak přijdou dvě nepředvídatelné a nevyspitatelné scény a já jsem v koncích. Donnie Darko je podle mě jeden z nejrozporuplnějších a nejmysterióznějších filmů všech dob. Všechna podstata je ukryta v obyčejném klukovi jménem Donnie Darko. Hledal jsem něco, co by mi mohlo napovědět, o čem film vlastně je, ale jak znovu opakuji, neuvěřitelně nevyspitatelný děj. Co se vydařilo asi nejvíce jako další věc společně s dějem byla kamera, opravdu nepřekonatelná kamera. Po skončení filmu jsem si přečetl obsah, který mi hodně pomohl k rozluštění pár z mé strany nevyrešitelných otázek. Např. kdo to vůbec Donnie Darko byl a proč vůbec byl poslán do tohoto imaginárního a mysteriózního světa. Teď už také vím, že už nikdy nebudu koukat na Donnieho Darka, když mám zatáhlé žaluzie. Je to daleko horší než třeba horor Evil Dead, na kterém byl Donnie se svou milou. Vysvětlení nejdůležitější otázky si nechal Richard Kelly nakonec, a proto tento film je u mě tak populární a tak jedinečný. Přinutil mě koukat, i když jsem nevěděl, o co šlo. Také už nikdy nezapomenu Gyllenhaalovy chvilky smíchu a nepochopitelné nasazování kapuci. Děkuju za dobré napínaní mých nervů a děkuji za Sci-fi teď už kultovní záležitost, ale na pět hvězd tomu něco zásadního chybí a čtyři hvězdy se mi zdají také moc. Zkrátka jsou lepší. ()

bukowski83

No to se na mě nezlobte, ale pro mě je nepochopitelné jak tento "super" film muže být tak dobře hodnocen, natož být vůbec mezi nejlepší dvoustovkou...Nudná podívaná občas povzbuzená výstupy Králíka, ale jinak pro mě film naprosto o ničem a jestli jsem ho nepochopil po prvním shlédnutí, vězte, že druhé určitě nebude - tolik času nemám! ()

Adush93

Napsala jsem asi 20ti řádkový komentář. Poté jsem ho smazala se slovy, že tohle prostě popsat nelze. Snad jen:"Yes, I belive in time travel." ()

JohnRambo

Spracovanie je 100 percentné zo všetkých smerov. O hereckom obsadení a jeho výkonoch ani nehovorím. A nakoniec, priznávam sa, NEPOCHOPIL SOM. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz