Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

duklak2

Na tomto filmu jsem vyrostl, i když v mém dětství se mi líbil samozřejmě více, ale musím uznat, že i když teď mi je lehce přes 20, rád se na něj o Vánocích mrknu a nedovedu si Vánoce bez něj představit. Skvělý Macaulay Culkin, ve své nejlepší roli. Výborné scénky s lehce přihlouplými zlodějíčky-mokří banditi, dlouhoprsťáci. 2. díl tohoto filmu považuji také za velmi dobrý snímek ()

Kimon

Vzhledem k tomu, že dnes vzniká tak málo vtipných a také duchaplných komédií, dávám tomuto filmu plných pět. Role "toho malého smrádka" je zahrána naprosto přirozeně a bez náznaku jakékoliv přetvářky. Z filmu jsem cítil lehkost humoru výborné komedie. ()

Lucasion

Kultovní vánoční film všech Američanů. Vzpomínám, jak jsem to viděl naposled před lety (Na Vánoce, jak jinak) a stavěl u něj lego. Tehdy mi přišlo neskutečně vtipné prakticky cokoliv, co se odehrává ve filmu. Po letech mi Columbusova klasika trošku zestárla. Ne moc, ale dost na to, abych si uvědomil, že ne každý film, co jsem viděl v dětství, mě dokáže bavit i nyní. Teď oceňuji hudbu, dabing, vánoční atmosféru a... A to je asi všechno. Rodinná pohádka, u které se vypnu a usmívám se a jako každý druhý čekám na finální půl hodinku, který definovala tento film. I před lety se mi z nějakého záhadného důvodu líbila více dvojka v New Yorku. Ale jedna hláška ve filmu je stejně dobrá jako před lety! (70 %) ()

jerry12

90%. Jsem jedním z těch šílenců, co už na hranici léta a podzimu začínají šílet po Vánocích a maximálně si užívají tu pozitivní atmosféru, která vánoční čas provází. Pro člověka, který Vánoce miluje, nelze nemilovat Kevina McCallistera. ()

Handle

Už ani nevím kolikrát tak jsem tenhle film mohl vidět. Jako malej jsem na něm vyrůstal a i dnes se k němu moc rád vrátím. On je to prostě snímek, který můžete vidět klidně 1OOkrát a stejně neztratí své kouzlo. Sám doma je možná jeden z nejlepších rodinných filmů všech dob. Kdo by tenhle film neviděl? Naprostá klasika! Snad ani neznám jméno "Macaulay Culkin"... znám prostě "Kevina" ! :) ()

Pepy

Pokud jde o tento rodinný a velmi zábavný snímek, tak je pro mě překvapením, s čím se vytasil režisér Chris Columbus. Je fakt, že on má za sebou i jiné vskutku dobré filmy, jako je třeba Harry Potter, ale tohle předčilo skoro všechno. Výborné kousky na pobavení, dobré scénky a hlavně Macaulay Culkin, bez kterého, bychom si to ani nemohli představit. Opravdu výborná podívaná! ()

aniiicka

Film, na který jsem se každé Vánoce těšila a pak, když jsem ho měla natočený na videu, jsem si ho s oblibou pouštěla pořád dokola. Speciální atmošku dodává také nádherná hudba Johna Williamse a devadesátky :) Samozřejmě nejoblíběnější část byl plán bitvy. :) ''Harry jdu do baráku!'' :) ()

Lacike

Jedna z troch mojich najoblubenejsich Vianocnych komedii. Ma skvele postavy, ktorym kraluje môj najoblubenejsi detsky herec Macaulay Culkin. Herecky sice nikdy neexceloval, ale roztomily bol maximalne a poriadnu davku hereckeho a hlavne komedialneho talentu mu v CZ dabingu dodal najlepsi detsky daber Jan Kalous. Bezchybne su aj postavy rodicov, dalsich surodencov, stryka Franka alebo kratucky vystup Johna Candyho. Okrem Culkina ale film taha dvojica mokrych banditov v podani Daniela Sterna a Joe Pesciho, ktory inteligenciou prilis nezaostavaju za Blbym a blbsim. Ich finalny suboj s Culkinom ma zakazdym rozosmeje az mi tecu slzy. Vychutnavam si hlavne Pesciho utrpenie, ktoreho by som v takejto ulohe nikdy neocakaval. V dnesnej CGI dobe ma ohromuju aj fantasticke kaskaderske kusky, ktore si chudaci kaskaderi vytrpeli. Ti sa asi pri natacani prilis nenasmiali. Film ma cely cas pohodovu rodinnu atmosferu, aku dokazal vytvorit jedine John Hughes. K tomu cely cas hra nadherna Williamsova hudba. Napriek tomu vsetkemu mi to na plny pocet nestaci. Linia so starym Marleym a moralnym ponaucenim ma prilis nebavi. Rovnako ako linia s Kevinovym strachom zo sklepa. A ten finalny suboj mohol byt ovela dlhsi. Vsetky tieto nedostatky napravila az genialna dvojka, ktoru mam ovela radsej. 8/10. ()

PROROK14

Jedna z najlepších komédií aku som videl. Mohol by som to pozerať aj po stí krát a stále sa budem smiať na tom istom. U mňa Sám doma nikdy neumiera. ()

BoPo

Každý pozná, každý videl x krát. Najväčšia vianočná klasika made in USA. December bez Kevina je ako stromček bez darčekov. ()

Tommassi3

"Playboy !! Nikdo tam není voblečenej.. Trapas !!" ;) Home Alone s parádním Culkinem je prostě moje srdeční záležitost, mezi filmy s vánoční tématikou rozhodně spolu s parádním sequelem naprostý vrchol, který všem jeho nedostatkům navzdory činí John Williams se svým soundtrackem snů naprosto ultimátními bijáky.. A z famózního Joea Pesciho v té šílené roli mám dodnes stejně velkou radost jako Chris Columbus, když mu na ni tenkrát k jeho překvapení kývnul.. ()

BigDeal

V mojom detstve, keď ma vychovávala televízia, som vyrastal najmä na rodinných filmoch a Sám doma (1,2) bol film, na ktorý som sa počas Vianoc tešil viac, ako na ktorúkoľvek rozprávku. Dnes už by som sa na niektoré moje bývalé obľúbené rodinné filmy nemohol pozrieť, no na Sám doma sa teším každoročne rovnako a nikdy sa neprestanem smiať keď Kevin strelí zlodeja so vzduchovkou do čela :) Zároveň môžem už dnes objektívne povedať, že ide o originálnu vianočnú komédiu so sympatickým mladým predstaviteľom, zábavnou dvojkou zlodejov a parádnym soundtrackom. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)