Sám doma 5: Vianočná lúpež

(TV film)
  • Česko Sám doma 5: Vánoční loupež (viac)

Osemročný Finn Baxter (Christian Martyn) a jeho rodina sa sťahujú z Kalifornie do nového domu v Maine. Finn sa bojí a verí, že dom je strašidelný. Zatiaľ čo pripravuje pasce na duchov, jeho rodičia uviaznu na druhej strane mesta. Finn je doma sám so svojou sestrou. To priláka troch zlodejov, ktorí si myslia, že dve malé deti sú pre ich ľahkou korisťou. (TV JOJ)

ostravak30

Když chcete hodnotit na csfd.cz musíte být aspoň trochu objektivní. A objektivně je nutno říct, že pátý díl je skutečně lepší než předchozí dva. Sice o malinko, ale lepší. O něco kvalitnější herecké obsazení a tím pádem herecké výkony. Na první pohled je jasné, že do pátého dílu zkrátka tvůrci investovali více úsilí než do té nešťastné trojky a čtyřky. Bohužel to ale stále nestačí. Film je sice konečně, po dvou hrůzných nudách, vtipnější, že by jste se ale za břicho popadali, to nikoli. Absence humoru je poněkud vážný prohřešek u komedie. Takže nebudu jako moji kolegové s každým dílem sám doma jít automaticky s hodnocením níž. Prostě, tohle je špatné, ale lepší než 3. a 4. díl. Ufff, už jsem se trochu obával po shlédnutí těchto filmů, zda ještě vůbec je kam s kvalitou klesat. Propad se zastavil a co víc, ještě jsme se vyškrábali o kousek nazpět. Na druhé straně, zaplať pán bůh, že tvůrci už další díly nenatočily a snad v budoucnu ani nenatočí. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Kdyby toho otřesnýho fakana v hlavní roli někdo propleskal řemdihem, dal bych samým blahem pět hvězdiček. Takhle mi nezbývá, než navěky přemýšlet, kdo touží koukat na hodinu a půl stupidních gagů iracionálních, hysterických, protivných, rozmazlených a všeobecně příšerných trotlů, jimž chcete permanentně provést něco, co se provádělo ve středověku. Jasně, přeci já! Jinak úžasně výchovný film - osmiletý neúspěšný potrat vykazuje sklony k násilí, demoluje celý dům, nemá špetku vychování a od videoher vstane jen proto, aby prudil zbytek planety. Fenomentální! ()

Mandalorian

Po plejádě průšvihů a omylů kdy už bystřejším hlavám došlo, že po Sám doma a bohatý nebude Culkin tou pravou volbou, přišel pátý díl, který ukázal, že námět Home alone ještě nevyčerpal vše a zdroje ještě zůstaly. Určitě bylo fajn, nečekat radši nic, protože to co přišlo, nebylo špatný a ani sk dabing neubral na kvalitě. A proč že to tu má 9% ? No jednoduše z toho důvodu, že všechny zdejší ovce už se po 3. díle ani nenamáhají dívat a jenom jako toporožci házejí odpady. Hlavně najít výmluvu, proč nejet. Že, děti. :-D :-D :-D ()

filmfanouch odpad!

Tak jo. Jestli jsem u čtyřky říkal: to je hnus velebnosti tak tady řeknu: To je smrt velebnosti. Tohle vlastně vůbec není pokračování je to o nějakým Finnovi který není sympatický a rozhodně nemá důvod být hlavním hrdinou filmu který trvá 88 minut. Tahle série prostě měla skončit v New Yorku s Culkinem, Peskim a Sternem. ()

frashmaker

Nevím. Podle mě to má tak špatné hodnocení jen proto, že to všichni srovnávají s původními díly. Ale zamyslete se nad tím, oč byl scénář jiný mezi jedničkou a dvojkou. Téměř vůbec. Toto se docela dost odpoutalo a jen ta původní myšlenka zůstala stejná. Jo, není to žádná velká hitparáda, ale rozhodně mě to nezklamalo a asi si to klidně neště někdy pustím. Byť to rozhodně není takový odvar jako jednička... Ale to od toho nikdo nečeká. Jako šesté pokračování super. Daleko lepší než páté a třetí... ()