Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

anli

Druhý Potterovský film opět v režii Columbuse a přestože nám hlavní hrdinové malinko povyrostli,film zůstává stále dětským,i když v určitých scénách potemněl a spousta malých dětí měla jistě noční můry(hlavně baziliškovské).Narozdíl od jedničky tu už k nějakým změnám oproti knize došlo a sice trochu přibylo akce a o dost se pokrátily vysvětlující pasáže,či samotné vyučování v Bradavicích(což je podle mě škoda,protože na to jsem se těšil a ve filmu je toho opravdu méně).Poznáme domov a rodinu Rona,která je klíčová pro další děj(nutno dodat,že Doupě jsem si přesně takhle představoval) a spousta dalších postav-Lockhart(vynikající Branagh),otec Malfoy(též skvělý Isaacs) a spoustu dalších.Ústřední trio je skvělé a je radost se na ně dívat,včetně Radcliffa,který se od prvního filmu více snaží.Fanoušci knihy budou spokojeni,jako jsem byl já a divák knihy neznalý vše pochopí jedna báseň.Triky a celá vizuální stránka se výrazně zlepšily a vypadají opravdu skvěle.Kouzelnický svět krásně žije a dýchá a je opravdu velká radost se na něj dívat.Škoda,že některé pasáže z knihy chybí(kromě vyučování vypadlo i několik opravdu vtipných věcí),ale vše z knihy ve filmu být prostě nemůže,neb by musel mít tak 5 hodin(teda já bych to bral!).Oproti jedničce přibylo také trochu mystiky a tajemna.Myslím,že ke spokojenosti naprosté většiny fanoušků knih i diváků.Takže tady to má u mě Harry za tajemných 80%(oproti prvnímu dílu je tu opravdu kvalitnější vizuální stránka,studio už nešetřilo,ale zase je tu oproti knize několik změn,které myslím nic extra nepřinesly,takže mě to vychází na shodné hodnocení s jedničkou) a hurá na třetí díl v režii Alfonso Cuaróna! ()

Pavlínka9

Na druhém dílu Harryho Pottera je již vidět určitá změna. Ale rozhodně k lepšímu. Tvůrci si pevně uvědomili, že Harry Potter se stane určitou legendou, jako se stal již v knižní předloze. Zde začíná už určitá větší zaměřenost na tajemno a záhadno a teprve třetí filmový díl začne řádně děsit malé děti v kině :D ()

noriaki

Ne tak uspěchané, ne tak necitlivě sestříhané, přesto pořád jaksi sterilní je druhé filmové dobrodružství brýlatého kouzelníka. Možná nejzajímavější zápletka celé série na stříbrném plátně degenerovala v první polovině na momentky ze života Bradavic bez ladu a skladu a v té druhé na plno akce bez napětí. Chris Columbus umanutě zopakoval svou chybu a adaptaci pojal jen jako doplněk knihy. Bez znalosti předlohy je zážitek poloviční. A s její znalostí koneckonců taky, protože za ní o parník zaostává. Ani herci se výrazně nezlepšili. Tom Felton je pořád nejlepší a Emma Watson se mu pomalu přibližuje. A ještě jedna věc. Nechtěl jsem ji vyčítat seznamovací první epizodě, ale citelně mi chyběl ten pocit spiknutí proti Harrymu. V knížce je Snape parchant k pohledání a Malfoy byl měl být vyloučen z lidské rasy a potažmo z obratlovců, protože ten zmetek snad ani nemůže mít páteř. Steve Kloves je vidí jako takové roztomilé výtržníky. Ergo, tohle není pohled na události očima trochu sebestředného a vztahovačného dítěte, tohle je nekonfliktní rodinný film. ()

OHI

Úctyhodné pokračování nabité kouzly a magií, překvapivě strašidelné ( zvláště konec a epizoda s pavouky). Herecký výkon hlavního protagonisty zastiňuje duel jeho kamarádů, zvláště pak Rupert Grint, který se do své role příznačně vžil. ()

yeniczek

Snaha o to být klasický druhý díl a protože nemám ani druhou knížku příliš v oblibě, tak se to samozřejmě odrazilo i sem. Jinak triky lepší a bazilišek je úžasnej (bavilo mě pozorovat, jak malé děti prchají z kina, vážně:) ) ()

Natabar

Žádný fanoušek H. Pottera tedy nejsem, film jsem viděl jediný - a dost možná poslední. Špatné to nebylo, ale přeci jen příliš dětské. A hlavně Ronovy ksichty a úškleby mě celou dobu příšerně iritovaly. ()

Krysa SPK

(lepší tři hvězdičky) O poznání lepší režie (Columbus si asi posypal popel na hlavu) a Radcliffe už hraje alespoň jako debil a ne jako uplnej debil :) PS: A vítězem se stává: Kenneth Branagh, který rozehrává přímo herecký koncert. ()

venalce

Tajemná komnata se nese ve stejném duchu jako předchozí díl. Je snad ještě povedenější než Kámen mudrců a celkově prostě kouzelná. ()

hroubek

Podle mě trochu slabší než první díl ale né nijak výrazně.Druhý film jede na stějné vlně jako předchozí díl jen s tím rozdíleme, že se spousta věcí nemusí vysvělovat a film se může soustředit na hlavní trojici a příběh.Představují se nám nové postavy z niž některé jsou zajímavější než ty druhé např.nejvtipnější postavou tohohle filmu je Kenneth Branagh jako děsně přehrávající Zlatoslav nebo Jason Iaacs v roli Malfoe seniora a na druhé straně otravné postavy jako Doby či ufnukaná Uršula.Film výrazně potemněl at už jde o scénu s pavoukami,cestu do tajemné komnaty,souboj s baziliškem.Hlavní trojice ukazuje trochu víc než v prvním díle hlavně co se tyče po herecké stránce.Díky delší délce filmu dostavají více prostoru vedlější postavy jako Malfoeové,Brumbál.Velkoleplejší než jednička ale možná zbytečně dlouhá podívaná. ()

VanTom

Přes ohromnou délku udrží zajímavý příběh a prostředí pozornost skoro po celou dobu (párkrát jsem zívnul až při finálové vysvětlovačce a souboji s baziliškem). V rámci série však jde o slabší díl, kde mi hodně vadilo přehrávání dětských herců a vykonstruovanost akčních momentů (když Harry letí v autě, samozřejmě musí vypadnout a držet se dveří jednou rukou nad propastí). ()

pravdovravny

Druhá časť možno niektorých zaskočí ,, dospelejším " prezentovaním. Keď jednotka bola také,, slniečko" tak dvojka sa dá potom prirovnať k západu slnka:) V tejto časti sa konečne viac do diania zapoja aj profesori a znova po odkryjeme niečo z Voldemortovej minulosti. Triky sú opäť na vyššej úrovni ako predchodzí diel. Takže nie nástupište 9 a 3/4 ale auto už čaká! ()

JohnSmith

Druhý film o Harry Potterovi byl o něco málo zábavnější a vtipnější než první film. Je zde místy i větší napětí. Ale i tak zůstává, alespoň pro mě, jen příjemnou a hezky natočenou pohádkou pro děti. ()

lykan9

Určitě se jedná o lepší počin než u jedničky. Přesto zase tak velký rozdíl mezi Kamenem mudrců a Tajemnou komnatou není. Nemluvě o tom, že hlavní protagonisti mi stále lezou na nervy přehnaným hraním. Naštěstí se to dalšími díly hodně zlepšilo. ()

Sany33

Columbus z toho nakoniec vychádza prekvapivo dobre. Úbytok očarenia z nového, ktorý musel prísť, nahrádza hrôzostrašnou atmosférou, na ktorej buduje príbeh. Parselčina z úst mladého čarodeja znie naozaj dobre. Snapova nevraživosť a Malfoyovská nenávisť atmosféru výborne dokresľujú. Rovnako aj metlobal je tvrdší a Zúrivá vŕba je naozaj zúrivá. Film tak priniesol dynamiku, ktorá druhému dielu v knižnej podobe chýbala. Škoda, že sa nevyhol klišé, ktoré sú skutočne zbytočné. Balansovanie Harryho na kľučke lietajúceho auta je krásnou ukážkou majstrovstva štábu vizuálnych efektov, ale hlavne trestuhodným šafárením s časom, ktorého mali tvorcovia filmu tak málo. A je dvojnásobne škoda, že ten čas nevyužili na nové budovanie čarovnej atmosféry. 96% ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)