Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

fabecc1222

Jsem fandou Kennetha Branagha, ale každopádně si myslím, že by se pro něj ve světě HP našla lepší postava, než je Lockhart, do kterého by mi perfektně seděl uvažovaný Hugh Grant. Druhému dílu jsem nikdy úplně nepřišel na chut. Možnou příčinou bude podle mě trochu přepálená délka, kdy se jednotlivé linky poměrně táhnou. Tvůrci se snažili o něco temnější tón filmu, který měl ale podle mého přijít až později. ()

cross

Tajemná komnata se mi líbila o něco víc, než Kámen mudrců. Je totiž zábavnější a atraktivnější, ale také temnější a profesionálnější! Každopádně, stejně jako první díl i tenhle je příliš dlouhý a představitel samotného Harryho Pottera mi nepřipadne příliš herecky nadaný... ()

FrajerTom

Harry nám povyrostl a konečně dostal i první pořádné záporáky - právě Jason Isaacs a Kenneth Branagh pozvedají tento díl oproti méně výrazné jedničce. ()

PollyJean

Stejný režisér a tedy celkem stejně slabý film. Atmosféra trošičku přituhuje, ale raději jen trošičku, aby se děti nebály. Hlavní hrdinové už naštěstí hrají o něco líp a film oživuje úchylný Branagh v roli kouzelníka Lockharta. ()

kklepkaa

Harry Potter provázel celé mé dětství. A přiznám se, že tento díl je můj nejoblíbenější z celé série. Není nic, co bych mu mohla vytknout. Děj filmu se drží knížky, což se o následujících filmech moc říct nedá. ()

Kosmik 1

Ikdyž jsem prachobyčejný mudla, tak i přesto si dovolím hodnotit druhý díl Harryho Pottera. :-) Jsem docela rád, že adoptivní rodině Harryho se už nedalo tolik prostoru jako v prvním díle. Protože z otce, matky a hlavně z toho malého rozmazleného fracka jsem dostával chuť, je všechny kopnout do zadnice. Naštěstí Harryho velmi brzy zachrání jeho kamarádi a odvezou ho zpět do Bradavic, které jsou stále stejně okouzlující jako dříve. Famfrpál mě pořád bavil, opět jsem byl nadšen z živých obrazů, které tentokrát byli i trochu více společenské. No a taky triky a příběh byl malinko lepší, než-li v prvním díle. Dále se dovíme něco nového o Harryho schopnosti mluvit s hady. A pochopitelně nesmí chybět spousta kouzel, ke kterým teď přibude i nějaké to míchání lektvarů. Závěr byl pro mě více dojemnější a když vše skončilo, musel jsem se chtě nechtě znovu vrátit do toho klasického obyčejného a nudného mudlovského světa. Proč jen já se nenarodil jako kouzelník... chci taky umět čarovat. Jen tak dál Harry Pottere... :-) 80% ()

Roseinka

Druhý díl Harryho mě baví úplně stejně jako ten první. Chris se opět překvapivě drží knihy a já jsem spokojená. Stále se jedná o příběh i pro mladší diváky, ale nevadí. Fantasy kouzelnická stránka mě doslova uchvacuje a prostě tohle zpracování mám fakt ráda. V tomto díle je i znát pokrok v hraní tří mladých hrdinů. Zatímco v prvním díle to ještě moc neuměli, tady už je to o něco lepší a ne tak úsměvné jako v jedničce. Navíc musím říct, že představitel Brumbála z prvního a druhého dílu je pro mě tím jediným Brumbálem. Byl to skvělý herec a škoda, že nestihl dotočit všechny díly. S tímto dílem jsem spokojená také na 8/10. ()

TheRoller

Dvojku Harryho Pottera považujem za najslabší diel z nasledujúcich dôvodov: Všetko to, čo bolo relatívne originálne v jednotke mi v dvojke vyznieva hlúpo. Tri deti idú poraziť najväčšie zlo a klamú pri tom aj dobrým dospelým, ktorí im môžu pomôcť. Základná kostra je vlastne len prepísaná z jednotky a mne osobne, okrem príbehu, veľa neponúka. Samotný príbeh aj prevedenie fajn, chýba mi však práve vyspelosť hlavných hrdinov, ktorá je pravdepodobne hlavnou zbraňou série od tretieho dielu. Najlepší moment: Tom Riddle tvorí slovo Voldemort. ()

Autogram

Po dlhšom čase som sa odhodlal na druhý diel, pretože celú sériu naraz v priebehu dní by som nezvládol. Bolo to lepšie ako prvý diel, hlavne začiatok sa mi päčil, s pribúdajúcimi minútami bolo tých minút priveľa, ale na takmer štyri hviezdy to stačilo. ()

stitch7

/// Dvojka skoro tři hodiny fakt trvat nemusela. Film je kvůli tomu v několika momentech až zbytečně rozvláklý. Soundtrack mi přišel o kousek slabší (respektive tolik neždímal ten hlavní motiv), Daniel Radcliffe se naopak zlepšil a už není takové prkno. Efekty mi přišly o něco slabší než v jedničce, čemuž nerozumím. Ke konci jsem si ale zase pobulel, protože "bez Hagrida by to nebyly Bradavice". A samozřejmě, Dobby, už nikdy Harrymu nezachaňuj život, ano? ()

Death

I kdyz je tento film velmi podobny prvnimu dilu co se tyce zpracovani(to bude tim, ze ho delali vesmes stejni lide), troufam si rici, ze je o fous lepsi. Je akcnejsi, ma lepsi scenar a atmosferu-celkove je proste zajimavejsi. Presto to neni na 5*. Prvni 2 knihy jsou jen tak na rozjezd(nic zasadniho tam neni), to znamena, ze uz pristi dil by mohl byt o ten stupen lepsi. Porad to sice neni maximum, ale Columbus se snazil vytezit co se dalo a celkem se mu to povedlo. ()

Kroc

Kniha je lepší....film má své kouzlo, ale zase je to doslovný přepis knihy, ovšem postrádá to tu napínavost.Možná že kdyby J.K. Rowlingová nad tím nedohlížela mohl by "dopadnout" podobně jako Pán Prstenů ()

Almásy

absolutne nezazivna nuda. chvalabohu ze to columbus po tomto vzdal. PS: nizke hodnotenie ma na svedomi najma ukrutone priserny slovensky dabing. ()

Styxos

O poznání temnější než předchozí díl a mnohem víc se to soustředí na aktuální příběh týkající se problémů v Bradavicích, což je způsobeno nulovým uvozování a vysvětlováním pravidel nového/magického světa. Daniel Radcliffe už není jako Harry tak toporný a vyjukaný a do své postavy se už mnohem lépe převtělil. Pomyslnou třešničkou na dortu se pak stává Kenneth Branagh jako Zlatoslav Lockhart, jehož bontony fakt stojí za to. A abych nezapomněl - bazilišek stojí za to, ačkoliv jsem čekal něco lepšího než přerostlou ještěrku. (nakoukáno znova před promítáním sedmičky) ()

Richard_Ba

Chris sa uchopil réžie Pottera znova, a nedopadlo to najlepšie. Je vidno, že sa spoliehal na úspech predošlého dielu... Predošlému Potterovi sa viacej vecí odpustilo, keďže bol prvý, a odomkol ešte neprebádaný svet, ale to všetko sa už o druhej časti nedá povedať. Mladý herci sú viditeľne lepší. Pre mňa bola dvojka naslabším dielom celej série filmovej, ale aj knižnej. Neviem povedať k tomuto filmu nič hanivé ani veľmi chválivé, keďže ho považujem v rámci série a analogických filmov za obyčajný. Čo sa mi najviac na filme páčilo bol Kenneth Branagh ako Gilderoy Lockhaart. ()

Hruzi

Když jsem po dlouhé době viděl tento díl, tak se mi opravdu líbil. S odstupem času, hlavně po dalších dílech je tento díl najednou srozumitelnější a mnohem více zajímavý. Návrat do minulosti s deníkem Toma Ridllea je velice napínavé a je to vůbec začátek těchto návratů (v dalších dílech je myslámka). Skřítek Dobby je úžasnej a dodává tomuto filmu vtip a smích. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)