Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Brano

Klasika boxerských filmov, ktorá vie človeka motivovať. Začínajúca séria o tom ako sa z nuly Rocky Balboa stane boxerskou legendou. Skvelý herci, Shire a Stallone vo svojich životných rolí. Oceňujem takisto skvelú zvukovú stránku s veľmi jednoduchým a originálnym nápadom. Akurát začiatok mi prišiel dosť pomalý a miestami až nudný. /90%/ ()

Guran

Sice chvilku trvá, než se děj totálně rozjede, ale potom to je zajímavá podívaná, která sleduje boxéra jménem Rocky Balboa v podání Sylvestera Stallonea, který je sám o sobě výborný herec. Dobrý film. ()

radis.padrta

Vyjádřit pocity k tomuto? Jde to vůbec?.. a jestli jo tak to bude na fakt dlouho.. Film co po 40 letech je pro mě nepřekonatelný v oboru.. Hudba si mě získala hned také Conti, předvedl fantazii a Stallone nemluvě.. Jak řekl Stallone "Rocky je můj jediný opravdový přítel a to je imaginarní" - tak takhle to cejtím i já. 99% ()

Mr_Fear

Nevím, kde bych začal, ale začnu u samotného ringu. Za celý film dva zápasy a dosti osekané. Na film, kde je hlavním motivem box, je to dost málo. A teď samotný boj. Já už jsem měl v životě nejednou rukavice na ruce a vím, jaké to je se proti někomu postavit, ať už můj soupeř byl silnější a zkušenější, nebo naopak. Co mě naprosto dostalo, tak krytí ran samotného Rockyho. V životě jsem neviděl nikoho, kdo by boxoval a nechával celou dobu ruce dole, nekryl si obličej a tím se dobrovolně se vystavoval granátům do palice. Podle střihu to asi takhle bylo celých 15 kol v závěrečném duelu. Jedno kolo, pokud se nepletu, má 3 minuty. Logicky matematicky 3 x 15 = 45. Skoro 45 minut se nechat mlátit do hlavy... Když pominu samotný český dabing, který se naprosto nepovedl, tak musím říct, že samotné dialogy byly úplně pitomé. Přišlo mi to, jako kdyby nevěděli co říct a tak jednu frázi si musel každý zopakovat 3-krát, samotný Rocky 5-krát. Na druhou stranu se mi libí motivační příběh a prostředí. 3 hvězdy s odřenýma ušima... ()

henrycruel

Ze smolaře hrdinou… Již tolikrát obehraný příběh, a přesto to skvěle funguje. Druhořadý boxer z chudé čtvrti se postaví do ringu proti úřadujícímu světovému šampionovi a dokáže mu být rovnocenným soupeřem. Stallone si hlavní postavu napsal přímo na tělo a díky ní se z něho stala hvězda. K filmu samozřejmě neodmyslitelně patří také Paulie (Burt Young), trenér Mickey (Burgess Meredith) a Apollo Creed (Carl Weathers). Ostatní postavy, jako třeba Adrian (Talia Shire), mi přišli spíše nevýrazné. Hudba od Billa Contiho je naprosto skvělá a ústřední píseň Gonna Fly Now dodala filmu ještě větší říz. Sly zkrátka dostal jedinečný nápad a dokázal stvořit nesmrtelnou legendu! ()

mrclTV

Rocky I a.k.a. bad mood simulator (všetci stále rozprávajú o svojej zlej nálade). Hviezdy a pruhy z toho sršia ako fontána, ale prežil som to. Do deprimujúceho prostredia robotníckej triedy v priemyselnom veľkomeste vpadne svetlo nádeje doslova ako z amerického sna. A z podradného boxera sa môže vďaka jeho zvučnej prezývke a niekoľkotýždňovému usilovnému tréningu stať potencionálny šampión a tak zmeniť svoj život. Rozprávka pre chlapov. Ale každý predsa potrebuje snívať a tento film je taká rozprávka zo skutočného sveta, ktorá sa musí páčiť - príbeh o ceste zdola nahor... Samozrejme nesmie chýbať uz legendárna tréningová scéna s vynikajúcou hudbou, pri ktorej sa každý citi ako king. ()

donnovann

Vynikající, výborně napsané i zahrané. Postavy v tomto původním a nejlepším díle nemají chybu a je jedno o kom mluvím, Paulie, Mick, Adrian nebo samotný Rocky jsou fakt vyšperkovaný. Celý film se nese v neskutečný atmosféře a vrcholí zápasem (Nástup v podání Stalloneho beru jako nejlepší scénu). Jsem rád že souboj dopadl tak jak dopadl všechno zapadlo a já dávám jasných ***** ()

AgnesDee

Možná kdybych viděla film v originálním znění nebo s lepším dabingem, možná bych se na to dívala jinak. Ale já se snad od poloviny filmu těšila na konec. ()

horor2

První Rocky na mě vždycky působí jako romantický film okořeněný závěrečným direcktem s příjemnou hudbou od Billa Contiho. Lpí spíše na dramatičnosti než sportovních soubojích, jak je později zvykem u ostatních dílů. Ale i přesto si ho pokaždé vychutnám. ()

MirkaP

Stydlivka Adrien a zkrachovalec, který nakonec nezkrachoval, to je dvojka. A pes v titulcích, super. (Jen tak na okraj, v reálu může fakt jen tak někdo přijít z ulice a boxovat o titul mistra světa?) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 69% | FDb.cz - 84,1% | Od tak úspěšné klasiky sportovního filmu, která ze Stallona udělala doslova přes noc hvězdu jsme čekali přeci jen trochu víc. Totiž......první temná a poměrně nezajímavá půlka nám nic moc neříkala, podobně jako tupý scénář a Slyův výkon stejně tak. No, pořádně zaujal snad jen trenér v podání Burgesse Mereditha či písnička "Gonna Fly Now". Ovšem jakmile začne Rocky trénovat, film jde strmě nahoru a závěrečný fight se bezpochyby řadí mezi nejlepší scény kinematografie! To ale nemůže spasit celý snímek k plnému hodnocení. 80% ()

JosefTomas

Byl první a byl nejlepší. Aneb když vyplivnete všechny svoje emoce na papír a necháte to zfilmovat. Což je případ Stalloneho, který vážně předvedl, že je pan herec i pan scénárista. Možná to z dnešního pohledu může působit jako klišé, ale Stallone předvedl Rockyho natolik přesvědčivě, že jemu bych fandil, i kdyby byl celý od krve, na zemi a nemohl se hnout (protože bych v hloubi duše věděl, že by se stejně nakonec zvedl :) ). ()

adamix

ROCKY je presne ten druh športovej drámy, ktorá si vás získa perfektnou charizmou jej hlavného hrdinu (v tom čase ešte ,,sopliaka" Stalloneho) a vďaka tomuto čarovnému prvku s ním prežívate všetky životné udalosti, či už to sú vzostupy a pády, rande či dôležitý zápas so svetovým majstrom. Práve tento film, spoločne aj so Scorseseho ZÚRIVÝM BÝKOM odštartoval sériu boxerských príbehov, ktoré dodnes letia. Toto je však najväčšia klasika, doplnená Contiho trúbkovou témou a tématickým prostredím 70 - tych rokov zrejúcej Ameriky. ()

Zeker

Rocky Balboa! Legenda! Super soundtrack a všetky hudby v pozadí, veľmi napínavá dráma až do konca. Sylvester je super herec a výborne to zahral (Som mu skoro uveril) :) . ()

ostravak30

Na úvod zníním jednu věc - pro fanoušky zůstává asi jedna věčná otázka: Rocky nebo Rambo? Která role je pro S. S. více ikoničtější? Obě slavné role, slavné postavy a slavná pokračování. Nicméně jak pro režiséra Johna G. Avildsena tak pro Sylvestera Stalloneho byl Rocky průlom. A to přitom S. S. už za sebou nějaké ty filmy měl. Rocky totiž není jen filmem o boxu jako takovém pro diváky jako jsem já, kteří box vůbec nesledují. Je to film o tom, že když se člověk nevzdá a hodně svému snu obětuje, může uspět i tam, kde jiní tvrdí, že je to nemožné. A pomineme-li filmy, historie sportu už mnohokrát dokázala, že trpaslík může porazit slavnějšího obra. S. Stallone navíc hraje moc dobře, hodně přirozeně, člověk mu věří každé slovo. A konečně hudba...tu asi netřeba více komentovat. Song je jedním z nejznámějších filmových songů, co kdy vznikly a používá ho každý, kdo chce zdůraznit dostatečnou přípravu přetavenou nakonec do vítězství. Závěrečný souboj je parádní... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers