Lovec jeleňov

• Česko Lovec jelenů (viac)

Mladí robotníci z Pennsylvanie Michael, Steven a Nick musia narukovať do vojny vo Vietname. Steven sa ešte predtým ožení so svojou tehotnou priateľkou Angelou, ich svadba je zároveň aj rozlúčkou. Po tom, čo na vlastnej koži spoznajú hrôzy vojny, skončia priatelia v zajatí, kde sú nútení hrať proti sebe ruskú ruletu... Film, ktorý získal päť Oscarov, je jednou z najsilnejších snímok o traume, ktorú spôsobilo vojenské angažovanie sa Spojených štátov vo Vietname. (STV)

uhlajz

Dlouhý úvod mi ze začátku trochu vadil, ale později jsem pochopil, že do filmu patří právě z toho důvodu, aby si člověk uvědomil tu brutální změnu života ve válce. Tohle je jeden z mých nejsilnějších válečných zážitků na plátně. ()

Cushing

Jeden z nejlepších filmů o Vietnamu, apoň pro mě, protože je o Vietnamu, který si účastníci války přivezli s sebou domů. Já válečné snímky nemám rád, tenhle je výjimka. Životní role de Nira, Walkena, snad i Streepové. Na tenhle snímek nikdy nezapomenu. A jelena rozhodně nezastřelím. ()

Raven0

Jeden z těch lepších filmů o Větnamu, který umí vyvolat pořádné emoce. Jen škoda té závěrečné srdceryvné scény se zpěvem americké hymny. Ta se mi zdála poměrně trapná. ()

PavelR

Málokterý film mě takhle dostal. Vůbec mě na něm nevadil pozvolný úvod - naopak. Dosáhlo se tím velkýho kontrastu - poklidný život v Pennsylvánii vs. Vietnam. Práce, lásky, lov vs. souboj o přežití a přežívání. Christopher Walken sice ve vedlejší, ale pro mě v hlavní roli. ()

youtoo18

Je to dobre, ale musím mu vyčítal samotnú dĺžku filmu. Začiatok bol príliš dlhy a únavný. Ale inak samotný film veľmi silno pôsobí na diváka a ešte niekoľko dni Vás nenechá chladným. No a čo sa týka hudby, tak ta je dosť nevýrazná. Music by: Stanley Myers ()

BS

The Deer Hunter je určitě jedním z nejlepších filmů o vietnamské válce a o traumatu z ní, avšak mě vadila přílišná délka, byť jsem neměl problémy s udržením pozornosti bylo to na mě vážně moc dlouhé. O kladech filmu se nebudu rozepisovat, ty jsou všeude okolo :) ()

Javad

Napriek dĺžke cez tri hodiny sa nebudete ani chvíľu nudiť a to hlavne preto, že film vám bude pripadať veľmi skutočný, uveriteľný a ľudský. Počas tejto doby prežijete s hlavnými postavami množstvo všedných (chlapských) zážitkov, ale aj zážitkov ktoré ich poznamenajú na celý život a vás nenechajú tiež chladnými. ()

Jazzzz

Celou dobu, a byla to douhá doba jsem si myslel, že vím proč si film dává záležet na vybarvení jisté idylky... Netrefil jsem se... To s čím film přišel je daleko vyšší kalibr než jsem vůbec mohl očekávat... Nevím kolik z lidí, kteří dali 5 hvězd si vůbec uvědomuje o čem film byl. Já si to neuvědomuji, nedokuže se do toho vžít, a ani nechci... Film má nést poselství a nemá lidi znechucovat. Myslím si, že tento film je tak skvělý, že člověka, který je lidský nepotěší, nýbrž znechutí. Teď otázkou zůstává zda jde o poselství... Obávám se, že ne... Co je přátelství proti lidské krutosti? My jsme ti lidi kdo tohle všechno dělají a lidi co to točí nejsou o nic lepší.. Uvědmte si, že ty vietnamčíci jsou taky lidé... ODPAD nebo 5? Ocenit lidskost Roberta De Nira a nebo odsoudit ty ostatní a ty kteří neměli tolil síly a nechali se zlomit? Nebo je to steně jenom film... Obávám se, že lidi, kteří tento film dokáží rychle ohodnotit se bojí nad ním přemýšlet... Já na to nemám ho ohodnotit, vzdávám čest skvělé kameře,režii a hereckým výkonům, ale tento film je jeden z mála, který si netroufám ohodnotit. Snad časem... Ale nevím zda ho chci někdy vidět znovu.. ()

danoo

Jeden z prvých filmov o Vietname zaujme už svojou úvodnou dokumentaristickou sekvenciou o svadbe - jej úlohou je poskytnúť priestor pre konfrontáciu s druhou, traumatickou polovicou. Áno, Ciminov veľkofilm je dlhý, pomalý s množstvom detailov, ale treba to vnímať ako skúšku trpezlivosti, ktorá sa odmení intenzívnym zážitkom. ()

noriaki

Diskutabilně nejlepší film o Vietnamské válce, pravděpodobně nejlepší výkon Christophera Walkena, podle kritiků první snímek který se mohl měřit s Kmotrem Francise Forda Coppoly a jeden z prvních amerických válečných filmů v němž není hlavní hvězdou sama válka. Michael Cimino se nebál dlouhého civilního úvodu obtočeného kolem téměř hodinové bujaré svatby, jen aby ukázal hrdiny plné života a plánů do budoucnosti. Nebál se ani ruského původu postav - předpokládalo se, že radostný zpěv Kaťušy bude v době vrcholící Studené války pro mnoho diváků nestravitelný. Nebál se zkrátit bojové scény na absolutní minimum, takže se většina událostí z Vitenamu odehrává v zázemí. I tak toho jedním pohledem do očí Johna Savage řekl o válce víc, než kolik toho dokázaly sdělit stohy knih a kilometry filmových pásek. ()

LeG!oN

Na prvním místě u mě stále vede (asi) nepřekonatelná olověná vesta. I když tady se to moc nedá srovnat, výlet do Vietnamu se koná v určité části filmu a právě tady se mi jedna věc nelíbila, a sice přechod mezi svatbou a onou válkou ve vietnamu. Jinak ale krásnej film s dojemnou hlavní hudbou. ()

Kubaso

Mně osobně film připadal spíš jako velkohubá akademická nuda o ničem. Scény z Vietnamu a ruská ruleta toho hodně zachraňují, ale třeba lov na jelena už působí dost klišovitě. Z herců mě ani tak nezaujal de Niro, jako spíš Christopher Walken. Přes všechny Oscary a slávu se jedná spíš o průměrný film a neexistuje důvod, proč nesáhnout po Coppolově "Apokalypse", která se dokázala obejít bez laciného sentimentu a klišé. ()

Tomesh

Působivý film, který sebere veškeré iluze o životě. De Niro, Walken a Cazale jsou naprosto geniální. Film bych rozdělil na dvě části v první hodince je to víceméně děsná prdel, kterou zažívám s kamarády u pivka. Druhá část začíná bez varování střihem do Vietnamského pekla a člověk se nestačí divit. Pohledy DeNira na toho rákosníka, co ho fackuje, mluví za vše. Vyspělej a připravenej jít do války byl jenom Michael, psychika těch dvou sesrala jako domeček z karet a jejich jednání jsem nechápal. Scény s ruskou ruletou jsou samozřejmě těžkej kalibr a jestli je pravda, že DeNiro navrhnul dát jedno kolečko s ostrým nábojem, přestože nebyl přímo v poloze výstřelu, tak ten chlap jde se svým herectvím až na dřeň.. ()

Brain-D

Kvalitní válečný film s De Nirem a ruskou ruletou spolu s Christopherem Walkenem - asi největší zážitek z filmu. Ale trochu zdlouhavé... ()

VasaX

Naprosto a do posledního písmenka souhlasím s komentářem, co zde napsal DaViD´82. A bez váhání se pod něj podepíši. A dodám, že na veškerá má očekávání je tento kousek z roku '78 přinejmenším skvělým hereckým počinem. A to i přes to, že herce necítím "hrát". Oni prostě v tom světě, příběhu a postavách žijí. Ta reálná harmonie je to, co tomu dává život, uvěřitelnost, reálnost. A to i přes tu pomalu neúnosně dlouhou stopáž. DeNirova druhá velká "vietnamská" role, opět více jak excelentní. A s ním v herecké bravurnosti září i všichni ostatní v hlavních rolích. Od Walkena, přes Meryl Streep až po Cazaleho. ()

Compadre

Hodně silnej film. Michael Cimino se pochlapil jak už nikdy. Jeden z filmů, u kterýho si člověk zas a znova uvědomí, co je válka za humus. Christopher Walkin tu zaválel abnormálně, De Niro taky a vůbec...ty Oscary jsou rozhodně zasloužený. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (viac)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz