Lovec jeleňov

• Česko Lovec jelenů (viac)

Mladí robotníci z Pennsylvanie Michael, Steven a Nick musia narukovať do vojny vo Vietname. Steven sa ešte predtým ožení so svojou tehotnou priateľkou Angelou, ich svadba je zároveň aj rozlúčkou. Po tom, čo na vlastnej koži spoznajú hrôzy vojny, skončia priatelia v zajatí, kde sú nútení hrať proti sebe ruskú ruletu... Film, ktorý získal päť Oscarov, je jednou z najsilnejších snímok o traume, ktorú spôsobilo vojenské angažovanie sa Spojených štátov vo Vietname. (STV)

Gabbo

Ač je DeNiro v hlavní roli skvělý, zde mě ještě víc dostal Christopher Walken. Více než válečny film je to drama o přátelství a válka je zde zobrazena jen pro nastínění všech těch hrůz , kterým byli hlavni hrdinové vystaveni. ()

Gaaron

Velkolepá výpověď o válce, ve které je tato zobrazena přibližně půl hodiny. A i když je to půlhodina naprosto fascinující, o to větší prostor dostává zbytek příběhu, lidské osudy před válkou a po ní. Nakonec tak tohle dílo, o kterém již teď vím, že ve mně bude hodně, hodně dlouho rezonovat, vypráví o něčem mnohem větším - o samotném životě. PS: Pomyslná šestá hvězda navíc za možnost vidět skupinu mých oblíbených herců pohromadě. ()

Pajky3

Zase jedna klasika, která mě úplně minula. Dlouhá stopáž mě děsila už na začátku a díky tomu, že to bylo strašně rozvleklé a nudné (první hodinu se nic neděje) jsem to nedokázal dát najednou. S určitostí vím, že napodruhé se tomu vyhnu. Mám problém s těmahla slavnýma a dlouhýma filmama. I když tam hraje De Niro, Walken nebo Streep, tak to nepřekročí mou hranici průměru. ()

Juto

Tento film zasiahol moju dušu. Nie je to protivojnový film. Nie je to žiaden vojnový film. Je to jeden z silno emočných filmov, aké boli kedy natočené. 10/10 ()

mortak

Tří přátelé jdou do války - první hodina nám představí jejich život, přátele, lásky, aby nás režisér z hospůdky, z Pensylvánie, kde se střetává průmysl a nádherná příroda, bez varování hodil do vietnamského pekla. A jak říká De Niro po příjezdu Streep, už to nikdy nebude jako předtím.Nick ztráci pamět, vzpomínky a hledá smrt v Saigonských uličkách, Steven přišel o nohy a Mike se zoufale snaží vrátit ke svým kamarádům, snaží se nemít výčitky, že miluje Nickovu holku. Jenže se změnil, stále miluje hon, ale už má dost jakéhokoliv zábíjení, už má dost "nevinného" hraní se zbraní (viz scénav horské chatě s revolverem). Nádherná sága která začíná svatbou a končí pohřbem, a která ukazuje nejen válku, ale hlavně JAK válka mění muže. ()

Maty85

Podstatu filmu chápu sice dobře a z tohodle hlediska je to velmi vážené dílo. Nicméně neubráním se faktu, že mé oči nezůstaly na obrazovce přilepené po celou dobu promítání....chvílema nuda ()

majo25

Dráma s prvkom vietnamskej vojny a hlavne silným traumatizujúcim prežitkom, ktorý natrvalo zmení každého, kto si prešiel "vojnovým peklom". Veľká škoda slabého a pretiahnutého zoznamovacieho začiatku, ktorý trval vyše hodiny. Teda toľko, koľko trvajú niektoré celé filmy. Pravdupovediac, v niektorých hlavných rolách by som si vedel predstaviť lepšie obsadenie. Jednou z mála výnimiek je Streepová. Hodnotenie: 60% ()

dr.fish

Lovec jelenů je "těžký film". Je to takové svědectví jedné americké generace. Parta kamarádů, kterou semele válka. Úvodní hodinová sekvence Stevenovy svatby, to je filmový úlet. Film vznikl vlastně tři roky po dobytí Saigonu komunisty, takže to bylo ještě velice čerstvé. Méně než pět hvězdiček by bylo lhaním si do kapsy. 85% ()

TomPrusik1

Tří hodinový film opravdu velmi podrobně mapoval vše, co je spojené s válkou ve Vietnamu. Dobu před válkou, boje a fyzické a psychické následky na obyčejných vojácích. Asi nejvíc mi vadilo, že film neměl moc rychlý spád, i přes to, že se děj stále posouval dál. Našli se tu i ale velmi napínavé momenty. Ruská role při zajetí Vietcongu byla opravdu nervy-drásající a právem patří mezi nejznámější scénu z filmu. Film stál hlavně na hereckých výkonech (Robert De Niro, Christopher Walken). I když film mi nepřišel nějak zvlášť převratný a se slovy ,,nejlepší válečný film“ bych brzdil, ukázal všechno co měl. ()

campix

Tříhodinový epos, ve kterém sledujeme osudy mladých továrních dělníků někde ze zapadákova, kterým život brutálně změní válka ve Vietnamu. Záčatek je bujarý, máme tady svatbu a další pozitivní věci, ale najednou se všechno rapidně otočí. v Veselí a lásku nahradí krutá realita Vietnamu s místy až hodně nevybíravými scénami. Válka, zde převrátí osudy hlavních hrdinů vzhůrů nohama a nikdo už nebude takový, jaký byl předtím. v hlavních rolích září De Niro a Walken. Jediné, co se mi zdálo přemrštěné, byla stopáž, protože tři hodiny už jsou opravdu hodně. ()

tom88

Dobrá dráma, síce dosť dlhá a naťahovaná, ale niektoré scény sú nezabudnuteľné (ruská ruleta). Film má skoro tri hodiny, ale možno by neuškodilo keby mal len dve alebo dve a štvrť. Herci boli slušní, hlavne De Niro a aj ten výrastok Walken. Pasáže z Vietnamu boli na tú dobu veľmi slušné. Nie je to film pre tých, ktorí sa chcú baviť a žrať pri tom popkorn, ale pre tých čo chcú silnú drámu s hlbšou myšlienkou. 85%. ()

3n3my

Nádherný film o priateľoch pred vojnou, cez vojnu a najmä po vojne. Jej následky zmenili ľudí a vzťahy medzi nimi. Postavy tu fungujú výborne, atmosféra pri rulete by sa dala krájať, výborní herci, skvelá kamera, krásna príroda. Ale pozor! Nie je to ani tak vojnový film (ani žiaden lov jeleňov), ako psychologická dráma!!! ()

tomeek

Možná slavný a významný, ale místy neskutečně nudný a zdlouhavý film. Ruletová scéna ve Vietnamu je ovšem neuvěřitelně sugestivní. ()

Safenat

Prostě skvělé - naivní mladíci rovnou ze svatby jednoho z nich se vydají do války, přičemž válka samotná se ve filmu skoro ani neobjeví: místo války zaujme ruská ruleta, což je také nesmyslná a sebevražedná hra, jejíž šampióni jsou jen bezduché trosky. ()

moviefilm

Pri tomto bravúrne zrežírovanom a perfektne zahranom filme mohli oscarové nožničky zaúradovať trochu viac. Ale byť Američanom, tak je pre mňa tento film majstroským dielom... ()

stOKYi

Jediný film tohto druhu čo som mal možnosť vidieť. Tri odlišné svety v ktorých sa hlavný hrdinovia vyskytujú sú navzájom prepojené a späté. Pred, cez a po vojne. Ovplyvnenie osobnosti vojnou bolo v tomto filme krásne zobrazené. Nebyť zbytočne natiahnutých scén, film mohol byť v mojich očiach oveľa vyššie. Takto sa tam striedali veľmi zapamätateľné scény, ktoré si budem pamätať asi do konca života, s nesmierne nudnými a skoro nikdy nekončiacimi sa scénami ( aspoň tak som si hovoril, " jeeejda ešte dlho bude tá svadba? " :) ) . Film som preto musel pozrieť na dva krát. Tá stopáž mi dala zabrať :) ()

E=mc2

Najväčšou "chybou" tohto filmu je jeho dĺžka. Predovšetkým prepálená expozícia kedy sa oboznamujeme s prostredím hlavných aktérov, ich vzťahmi, myslením, naivitou. Potom je extrémne dlhý príraz na pravoslavný sobáš, čomu osobne nerozumiem, ale ak by som mohol osekal by som celú tú scénu spolu s oslavou aspoň o polovicu. Zámer zrejme bol zobraziť kontrast, bum a je tu prestrih do vojenského prostredia. Perlou celého filmu je scéna s ruskou ruletou. Tá je fenomenálna a dovolím si tvrdiť kvalitou a silou konkuruje tým najkvalitnejším filmom aké boli kedy natočené. Potom zase dlho nič a záver je naozaj len vyšumenie do prázda. Povedal by som až nezvyklé európske tempo na aké sme zvyknutý napr. z talianskych filmov 60 rokov. Každopadné tento film stojí za videnie. Vojna zmení každého. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (viac)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz