KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

Pete

Dalton #1 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Brad Whitaker, military magor, obchodník se zbraněmi, upřímně během těch dvou minut nic nepředvedl, a na konci byl vyřízen písknutím pomocí klíčenky. V nezvykle překombinované zápletce s ním chce naštěstí dělat kšeftíky jako had zrádný ruský generál KGB Koskov. Klasický padouch tady vlastně ale vůbec není. ()

JosefTomas

Dalton je hodně jiný Bond. Por ženy to je sympatický muž, který když se ocitne v místnosti proti přesile, ženy začnou vyvádět a pomáhat mu údery do vzduchu, že skoro shodí televizi. Nic ve zlém, Dalton je dobrý herec a tato role mu moc nesedla. Není to samozřejmě jeho chyba, on hrát umí, ale na Bonda mi nesedne. Je to jen "sympaťák", ale ne agent. Proto jen 70%. ()

majk_n

První bondovka s T Daltonem, kterou recenzenti označují za jednu z nejhorších vůbec se mi dost líbí pro svůj spád a nástup do modernějšího hávu. Pouze Bond není tak charizmatický ()

krivkin

Dalton mi jako Bond vůbec nevadí, naopak, ale tenhle film velmi postrádá záporáka v klasickém bondovském stylu, jinak akce tam je dobrá a nápaditá a detaily promakané (viz např. scéna v dispečinku, kde hlídač poslouchá v rádiu fotbal a komentář je ve slovenštině :-)) ()

mr.bredok

Je to tak. Scénář této bondovky je slabší. Chybí tomu jakási nitka, která vás přišije do křesla a nespustíte oči z obrazovky. Já jsem např. střed filmu zaspal a to se mi u žádné bondovky ještě nestalo, no možná je chyba na mě a moc pracuju, nebo stárnu... ()

route60

Další bondovka kterou nemusím, Dech života ztrácí dech hlavně idiotským dějem, kaskadéři odvedli výbornou práci ale to je málo a Timothy Dalton jako Bond? stokrát ne. ()

lobo87

Konečne uveriteľný Bond s charizmou. Dalton je určite lepšia voľba ako Moore. Krásna bondgirl, spolupráca so sovietmi, exteriéry od Afganistanu až po Slovensko. Nadpriemerná bondovka... 75% ()

Fíma

Jak příznačný název. Dalton vdechl Bondovi nový život. Bond v Československu, paráda. I když ty esenbácké uniformy byly nějaké podivně šedivé, stálo to za to. Bond-girl také neměla úplně slovenské jméno, ale takových pitomostí bude v bondovkách tisíce, jen si toho nevšímáme. ()

martins

Thimoty Dalton je pro mne přesně tím pravým Bondem z 80 let. Ve velké konkurenci Schwarzeneggera, Stalloneho, Forda a spol. si nevedl snímek špatně. Škoda, že natočil jen dva filmy, pro mne naprostá bomba, hlavně Bratislava, ikdyž točená ve Vídni, jako klučina jsem zíral na anglický kanál Filmnet jako uvytržení, první Bondovka vysílaná v našich kinech v roce 1990. Hlavně střet Ashtona Martina s naší armádou patří k ozdobě filmu. Vlastně jen jedna bondgirl Maryam d´Abo nepříliš výrazná, která později pokračovala kariérou v erotických filmech a béčkových produkcí. ()

Stanmi

V patnáctém filmovém dobrodružství agenta 007 čeká Jamese Bonda (Timothy Dalton) mise, ve které není nic takové, jak se zprvu zdá a z přátel se mohou stát nepřátelé a naopak... Dech života v rámci bondovek nabízí další podstatnou změnu a tou není nic jiného než nový představitel Jamese Bonda, kterým se stal waleský rodák Timothy Dalton. Ten se inspiroval původními Flemmingovými romány, takže v jeho pojetí už agent 007 není takový vtipálek (byť několik humorných situací se najde i zde), je méně promiskuitní a je více akční (což souvisí i s mladším věkem Timothyho Daltona). Jinak je však Dech života klasická bondovka se vším, co k tomu patří. Příběh je zábavný a napínavý a Bond opět procestuje pořádný kus světa, ale pro mne, jakožto českého diváka je nejpodstatnější, že úvod snímku se odehrává v Československu, konkrétně v Bratislavě (za kterou sice musela zaskočit Vídeň, ale musí nechat, že tvůrci byli poměrně přesní, aspoň co se týče různých nápisů nebo třeba aut). Když už jsem zmínit auta, tak se v tomto díle koná další návrat ke prvotním dílům série, protože jako bond-car zde vystupuje elegantní Aston Martin V8 Vantage. Roli bond-girl se tentokrát zhostila herečka Maryam d'Abo a i když se na začátku vypadá jako klasická dáma v nesnázích, tak postupem času se i ona dostane do akce. Záporáci jsou v tomto snímku hned dva, zahrála si je dvojice Jeroen Krabbé a Joe Don Baker, ale nedá se nic dělat, i když oba pánové dělají co mohou a nehrají vůbec špatně, tak kvalit těch nejlepších Bondových protivníků zkrátka nedosahují. Tato bondovka je také poslední, ke které složil hudbu skladatel John Barry, který opět vytvořil charakteristickou a zajímavou ústřední melodii, ústřední píseň pak nazpívala norská hudební skupina A-ha. Osobně tak mám Dech života celkem rád (možná díky té pasáži v Československu), Timothy Dalton je v roli Jamese Bonda naprosto uvěřitelný, příběh nenudí a dokáže pobavit, takže celkově se jedná o další povedenou bondovku. ()

elanista1

Priemer, ktorý len zapadne medzi posledné štyri bondovky so slabým Moorom. Pozitívum je Timothy Dalton, ktorý do Jamesa Bonda vložil niečo zaujímavejšie ako jeho predchodca. Samozrejme sa aj tu nájdu dobré akčné scény, aj z prostredia Slovenska /a nie len nejakých 5 minút, myslím že to bolo aj viac ako polhodina/, krásna bondgirl, a vtipné bond-repliky a hlášky. Mimo toho je tu slabý zloduch a v podstate tu nie je nič nové, ako som už povedal, o pár dní nebudem vedieť tento film pomenovať. ()

eMeMko

Bond č.15. Nový Bond s tváří Timothy Daltona sérii rozhodně neuškodil. Ba naopak. Jeho 007 je o poznání akčnější, surovější, možná méně vtipnější, ale o to realističtější. Bondgirl zde sice příliš neoslní, nicméně zápletka je povedená, takže ty dvě hodiny času celkem utečou. Menším zklamáním pro mě bylo, že oblíbený John "Gimli" Rhys-Davies toho ve filmu moc nepronesl. Naštěstí jeho filmová partnerka měla pěknou postavu a díky surovosti Bonda to pozornému divákovi neujde. Finální hodnocení: Kvalitní pokračování skvělé série. ()

blondboss

Nič nové prinášajúca bondovka a klasicky kvalitne natočená. Je tu akurát nový predstaviteľ Bonda, ktorý podľa mňa nebol až tak charizmatický ako Connery, ale určite mi sedel viac ako Moore. S Lazenbym je zbytočné porovnávať. Bond girl nevýrazná a titulná pieseň taká typická z 80-tych rokov, takže nič moc. Celkovo teda ide len o jemne nadpriemerný snímok v rámci bondovskej série. 60 % ()

sterovsky

Asi ne úplně nejlepší bondovka ze všech, ale dost možná nejlepší z těch, které byly vyrobeny před jejím vznikem – Daltonovi role agenta 007 padne jako ulitá. V klidu se vyrovná i Connerymu a hravě předčí v posledním filmu už bohužel přesluhujícího Moorea. Impozantní soundtrack, už to jako celek získává ten správnej, modernější háv, jaký známe z dalších filmů o agentovi s povolením zabíjet. ()