Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

No, koukal jsem. Jako tele na nové vrata. Aby to nebylo furt na jedno brdo, tak se nám v novém díle objevil kult. Čímž to vykultili k absolutnímu propadáku. I s tou nechutnou blikačkou ke konci. ()

Blazkowicz

Halloween po šesté a zase je to horší a horší. Děj to nemá, protože nevím o čem to bylo. Ale docela by mě zajímalo, jak Michael ví, kam má zrovna jít? Skoro každých pět minut je na jiném místě, kde už na něj čeká další oběť. Strašné. Doktor Loomis sotva chodí a tady už je to jen nevýrazná postavička. Vraždění nebylo úplně špatné, takže aspoň za to hvězda. 1* ()

hrumsrt

Když si vezmete čtvrtý, pátý a šestý díl jako trilogii, k čemuž napomáhá, jak jejich příběhové propojení (které ale slábne právě v šestém díle), podobně laděný televizní vizuál, tak i nulová ambice značku nějak posunout a prakticky ji vyčerpává do takové míry, že ji podobně jako třetí tragický díl uvrhají do temnoty, z níž ji pak bude moc vyzvednout jen někdo opravdu nadějný a především jako diváka nebudu mít snahu se tam pro ni vracet... Šestý díl nevzniká jako závěr úspěšné trilogie ani jako spasitel, pouze jako další kousek do vitríny, při níž je úplně zbytečné ji dávat moc na oči, když se k ní stejně nejspíš už nikdo nebude vracet.. Nastává sice změna v rámci sequelové trilogie, už se propojení s neteří Jamie nechává stranou, i přestože podle mě šlo o jediný opěrný bod, a vracíme se zase ke kořenům.. Jen na to v takovém podání není nikdo zvědavý a bez Jamie Lee Curtis nemá ani tohle pokračování vlastně žádnou naději na úspěch... Michale Mayers zase zabíjí, zase se do toho musí bezúčelně plést nahá těla.. Ovšem tomuhle šestému dílu chybí naprosto jakákoli koncepce, kam by se měl dostat, kam by měli postavy na konci dojít.. Donald Pleasence se tímhle sice loučí s celou filmovou sérii, když pak ještě před premiérou skutečně umírá, ale ani jeho účinkování už není důstojné (ostatně není tomu poprvé).. Takový Halloween nemá duši a není nikterak rozeznatelný od zbylých, tedy kromě svojí pochybné kvality.. Bez nápadu, rutinní výtvor, který oproti jasně nejhorší trojce ale minimálně pořád servíruje neústupného, ale taky neinovativního Michaela Mayerse.. Tak, že by příště dorazila JLC, anebo už se značka pohřbí definitivně? 20% ()

djbarrel

Nad hodnocením jsem nějakou dobu váhal, nakonec jsem se rozhodl pro 2 hvězdy. Ano Halloween 6 je skutečně sračka z pohledu Halloweenu, jako běžná vyvražďovačka je jen lehce pod průměrem. Je fakt, že ty spiklenecký teorie, mytologie, kněží atd, to je hlína to jo, ale jako běžná vyvražďovačka, budiž. Ono ostatně film se ani jinak brát nedá protože v bahně obyčejné teen vyvražďovačky se koupe už nějakou dobu. Tentokrát nepomohl ani doktor Loomis, který narozdíl od minulých dílů není lídrem tažení proto Michaelovi, ale naopak se tam jen sem tam mihne, rozhodně to není to co by se dalo čekat. Mimochodem když jsme u doktora Loomise, kam se poděli jeho jizvy ? Michaelovi zůstali ... Suma sumárum, 2 hvězdy a 40 % ()

elanista1

Tak a musel som si to vytrpiet do poslednej kvapky. Siesty Halloween je uplne bez scenara, teda normalneho scenara. Od prologu, az po podivny zaver muzov v ciernom /ktorych podstatu som nepochopil/ sled bezlogickosti a debilnosti. Michael vrazdi, to je pekne, ale velky uzitok z toho my nemame, iba on. Jedna, maximalne dve vrazdy su zaujimave, ostatok je len vypchata povinnost bez znamky kreativity, inovativnosti ci zmyselnosti. Atmosfera miestami ujde, ale len v pripadoch ked sa nepozerame na samoucelne trapne lakacky najdrzejsieho zrna. Postavy su ako vzdy skoro vsetky onicom. Smutne zakoncenie pre Donalda Pleasenceho.. ()

Fíma odpad!

Neznat předchozí díly, dal bych nekompromisně odpad, ale víte co, já ho dám i tak. Jako samostatný film by to byla nehorázná kravina a jako pokračování série je to pošlapání kultu. Nějaké démoligická sekta lékařů, kteří provádí... (co to vlastně prováděli?) příběh dokonale degraduje, takže vraždící scény, které by mohly být v jakémkoliv jiném filmu, nemohou nic zachránit, protože to je, jako když o beznadějně posledním závodníkovi prohlásíte, že měl nejhezčí boty. A tohle přirovnání je navíc dost mimo, protože v tomhle případě by i ty boty byly dost obnošené a otrhané. Jediným pozitivem je, že konec naznačující pokračování žádné pokračování nemá a následující film se vrátil zpět ke kořenům. To ovšem není zásluhou tohoto filmu :-) ()

blondboss

Pokiaľ v predošlých pokračovaniach Halloweenu človek dokázal tolerovať isté neduhy týchto snímkov, tu už to jednoducho nejde, keďže tvorcovia už skutočne len varili z vody a v zásade sa tu jedná už len o bohapustú vyvražďovačku bez nejakých logických dejových liniek a bez nejakého nápadu. Michael Meyers kosí kade chodí a ostatní len kričia ako zmyslov zbavení. Toto už nie je ten pravý Halloween, aký býval ešte za čias Jamie Lee Curtis. 35 % ()

Nikolas__

Dle mého lepší než pětka, ale sláva to rozhodně není. Zmatený děj a fázování, nevýrazné postavy, přesto Michael je tu po dlouhé době opravdu děsivý a co je nejlepší - film je temný a ponurý. Dá se do něj dostat a to jsem vážně nečekal, takže zlepšení oproti pátému dílu, přesto průměrný film, dobrý horror, ale né moc dobrý slasher. ()

Taron

Řekl bych, že se jedná o poměrně důstojný rozloučení s Dr. Loomisem v podání Pleasence. Pokus o zápletku se sektou je opravdu zbytecnej, ale rozhodně jsem se nenudil. ()

Jason13

Věčná škoda, že poslední zářez doktora Loomise dopadl jen jako sterilní vyvražďovačka bez atmosféry. Plus k tomu hodně hloupý scénář o jakési sektě, který se ani nesnažím pochopit.. Jestliže jsem o pětce psal, že s ní přišli chvíle nudy, tak tady to byli pořádně dlouhé chvíle.. :( Taky se tu, poprvé v sérii, objevuje postava (ukecanej moderátor z rádia), které jsem od srdce přál aby ji Michael zabil nějakým opravdu nepěkným způsobem. A například epileptická zabijačka na operačním sále se mi do takové série absolutně nehodí.. Michael, který býval ztělesněním nepředstavitelného zla, tady dostane pár ran do hlavy a sténá jak malá holka. A po celou stopáž působí jen jako pochodující hadrový panák.. ()

st4nford

Co musím ocenit je fakt, že kinoverze má skvělou nervy drásající atmosféru a surovost filmu by se dala krájet. Problém je scénář. Nejasné motivace, chybějící logika. Jako by se scenárista nechal unést laterálním myšlením a chrlil ze sebe (skvělé) nápady, avšak nesnažil se je kauzálně odůvodnit. Naopak producer's cut tímto scenáristickým neduhem netrpí, což beru jako obrovské pozitivum, ale divák je ochuzen o surovost. ()

tyzmrde odpad!

HALLOWEEN CINEMATIC UNIVERSE to má těžké. Marvelovky na sebe navazují a mají propojené filmy ale HCU ne. v některých dílech má Laurie dceru, někdy má syna (H20) a pak má jinou dceru (2018). A Laurie je někdy mrtvá (H4, H2002), a někdy je naživu (H20, 2018). a ke kvalitám tohoto filmu... odpad který naštěstí další pokračování ignorovali.... ()

JesterKruger

Co tu všichni proti tomu máte?! Podle mě se jedná o nadprůměrný díl série, a stává se, (stejně jako dvojka a H20) jedným z nejlepších dílů série Halloweenu. I když moc nemám rád filmy kde se řeže a hodně zabíjí, ale tady jsem se vylekával, kolik napětí tu bylo?! Tohle není večerní stolice. Tohle je kvalitní film. ()

Pan.Antonin

Kvalita v rámci Halloweenské série docela klesla, což je škoda. Samotné vraždění Michaela Myerse si drží docela slušnou úroveň, atmosféra tam také stále je, bohužel čtyři hvězdy tomu nedám hlavně kvůli scénáři a určitých nových prvků v něm (muž v černém, sekta, mytologie, runy a všechno kolem toho). Je jasné, že to tvůrci chtěli ozvláštnit, ať nedostáváme pokaždé to samé, ale tohle se prostě nepovedlo. V jedné ze svých posledních rolí se ve snímku objevuje jeden z tahounů série Donald Pleasance, bohužel ve svém loučení se sérií nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Lepší tři hvězdy. ()

Jason_1988

Tento film ujde určitě jse na tento film podívám rád  MICHAEL 8/10 HLAVNÍ POSTAVY 7/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 5/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 VRAŽDY BRUTÁLNÍ 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 7/10 TENTO FILM SI NESLOUŽÍ 41% ALE MINIMÁLNĚ 61% MOJE HODNOCENÍ 81% ()

david141474

Tento film je opravdu solidní! Celým filmem je cítit nuda, to však neplatí pro finále filmu, který mě dostalo. V tomto filmu je dokonce Paul Rudd. Děj ušel. Soundtrack opět solidní. Zápletka s malým dítětem takový nezajímavý a to co se stalo na konci filmu mě opět dokázalo tomuto filmu přidat na bodech. Herci ušli, Loomis je zde lepší jak v 5. díle. Během natáčení zemřel Donald Pleasence, který ztvárnil postavu Loomise (nejlepší jakou jsem v hororech viděl), nechť je mu země lehká. I film je Donaldovi věnován. Tento film je rozhodně lepší jak Pětka. 8/10 celkem solidní překvapení s Paulem Ruddem. ()

Gothic

Snažili se převelice, přenést mýtus přez hranice. Povedla se jenom půlka, jak z pistole vystřelená kulka. Mike už tu chodí jen jak loutka, napětí schovené kdesi do vzdáleného koutka. Slušné pojetí a atmosféry nádech, jenže nulové mrazení v zádech. Je to velká škoda, sedla by mu živá voda. Takhle pouhé hvězdy dvě, ať si každej myslí své. ()

Fedmahn

Opet musim souhlasit s Isherwoodem. Paneboze proc se ti lidi vubec snazi neco takoveho tocit? Vzdyt i sam reziser musi videt co za kravovinu toci ne? ()