Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Yardak

Našlapané pokračování..nej-scénka je pro mě parodie na "Chodce", jinak jasně nejlepší postava je Kocour, stačí se podívat na ty jeho kulatý očička:)). Výborná zábava, Shrek to zase dokázal. ()

triatlet

I druhé pokračování Shrekovy odysey baví. Jen pozor na to, abyste Shreka nepoustili dětem dřív než třeba Pyšnou princeznu. Pak by se jim ta pyšná princezna Krasomila mohla zdát nějaká divná. Ne kvůli domýšlivosti, ale protože není přece ZELENÁ. ()

Stanislaus

Druhé zlobří dobrodružství má vesměs stejnou atmosféru a náboj jako jeho o tři roky starší předchůdce. Celým filmem se opět táhne ono milé ponaučení "Nesuď knihu podle obalu" (a to ani za "sedmero horami"), které je stále aktuální. Vedle starých známých postaviček přichází ve druhém Shrekovi na scénu nejedna nová a zajímavá figurka, z nichž rozhodně nejvíce zaujmou majitel nejroztomilejších animovaných očí "Puss in Boots" a ďábelská "Fairy Godmother". Druhý Shrek nabízí opět solidní nálož humorných, ale i akčních a dojemných momentů, které člověka neomrzí ani při opětovném zhlédnutí. Vrcholem celého filmu je pro mě zcela bez debat sekvence s "Holding Out for a Hero". ()

Dr.film

Nenašel jsem nic, co by šlo pokritizovat, pohanit, ukázat na něco prstem. Shrek 2 je výtečně napsané a zrežírované pokračování bombastického animáku. Nic z jedničky nekopíruje, jde si svou cestou ale za stejným cílem - to jest diváka inteligentně pobavit. Jak říkám není zde co řešit, Shrek 2 je prostě brilantní. ()

anais

Druhý díl Shreka nabízí stejnou dávku zábavnosti jako díl první. Sice se jedná o jasný komerční tah vytěžit ze zeleného zlobra co nejvíc peněz, ale tvůrci rozhodně dosáhli na laťku položenou prvním dlem docela vysoko. Viděl jsem titulkovanou verzi, která rozhodně stojí za to - pvodní namluvení posav je supr. Jediné, co mi trochu kazilo požitek (už u jedničky)jsou moderní písničky které sice někdy příjemně doplňují scénu, ale jindy na sebe strhávají přílišnou pozornost. ()

Ivoshek

Přece jen o kousek slabší než jednička. Film je postavený zejména na parodiích jiných filmů a celkem vtipně se mu to daří. ()

honajz

Podle mě nejlepší Shrek ze všech shrekovských filmů (i krátkých). Vtip, originalita, hudba, hláška na hlášku, vymazlené scény v obraze... Kočičí očička... ()

Scrytcher

Ani horší ani lepší než jednička, prostě stejná porce zábavy a humory, která vás baví celých 105 minut. Jsem rád, že jsem šel na verzi s titulkama, protože druhou jsem viděl na svém PC a musím říct, že byl dost nepovedený....Příjemným překvapením byl kocour v podání Antonia Banderase. Soundtrack jsem si také přehrával několikrát, protože Livin La Vida Loca...;) ()

ad-k

Prvnímu dílu podobné pokračování, které se nese v ještě dynamičtějším duchu a může se pyšnit i pohlednější animací. Fionna tak vypadá půvabněji než kdy předtím! 60% ()

Xeelee

Zas taková pecka to není. Nějak mi tu přebývá pár ne moc inteligentních vykonstruovaných jakoževtipů, většina vtipných pasáží na mě působila dost křečovitě a vykonstruovaně a příběh je mnohem slabší. Nevím, jestli budu mít sílu podívat se na pokračování. Měl jsem pocit, jako by to byla směsice odkazů na oblíbené filmy tvůrců (od Pretty Woman po Frankensteina) a na to se pak nabaloval scénář. Film proto hodně zvedá situační komika. Jo a pokud to nevíte, tak víly jsou pěkné mrchy. Nechápu, jak si z nich lidé mohli udělat taková roztomilá stvoření. Nádherně je pravá tvář víl popsaná v povídce Pohádka s hvězdičkou z knihy Hellboy – Melouchy a ve Shrekovi se autoři v podstatě tak trochu vrací ke kořenům, i když ne tak hororovým způsobem. ()

eraserhead666

I druhý díl Shreka má neskutečné špeky (např. líbánkový sestřih je naprosto super), je to zábavné, ale celkově už mě to nebralo jako jednička. 3.5* ()

claudel

Pro velký úspěch jedeme hned dále s dvojkou, ale u mě už opadlo nadšení z prvního dílu. Je to už více zábava pro dospělé, parodie a přehánění, ale stále ne za únosnou míru, proto dávám pěkné tři hvězdičky. ()

Jenda

Jak je uněkterých "dvojek" problém s příběhem a vlastně uplně se vším co je sráží k zemi, tak u Shreka je to naopak. Příběh se mi zdá lepší než u jedničky a dokonce i vtipnější. Trochu slabší konec vyvažuje brilantní výběr hudebního doprovodu jako v jedničce. ()

Ištván87

Je skvělý vidět případ, kdy druhý díl v žádném případě nezaostává za prvním a nedělá mu ostudu. Shrek II je přinejmenším stejná podívaná, jako první díl, jen o něco akčnější. Miluju Kocoura v Botách. Je jen škoda, že se u nás rozhodli pojmout dabng jen jako další obyčejný film a tak Oslíka dabuje příšerný Tomáš Juřička a Shreka s Fionou dva výborní, ale hodně oposlouchaní dabéři David Novotný (který kam přijde, tam dabuje) a Kamila Špráchalová. Proti Davidu Prachařovi, Daně Morávkové a hlavně naprosto geniálnímu Oldřichu Víznerovi je to dost slabej odvar. ()

becki_tu

Pohádkové kouzlo jedničky je pryč. Kdybych byl dítě, možná bych přihodil čtvrtou, ale takhle jsem jen stěží přehlížel nevtipné a nezáživné scény, kterých je ve druhém pokračování o zeleném zlobrovi bohužel trochu víc než bych čekal. Perníček rulez. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz