Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Ltblue

2 pokračovanie Shreka bolo úspešnejšie než prvá časť? O málíčko nie.Ale zlý obor s Hermionou a oslíkem ukázali ako ísť tím spravnim tempom. ()

Petr59

Výrazně lepší oproti jedničce. Děj je daleko svižnější a záživnější, jsou zde i využity více pohádkové postavy, jak kladné, tak i záporné. Písně jsou asi na stejné úrovni s prvním dílem, ale dvojka je tedy o hodně humornější. Oslík dostává s dalšími pohádkovými bytostmi více prostoru, který je patříčně využit, navíc filmu hodně dodávají i postavy, které v jedničce nebyly (kocour v botách, král, princ krasoň, dobrá víla, atd.). Je zde daleko více vtipnějších i dojemnějších momentů. Tento film už skutečně patří na špici animovaných filmů. ()

lobo87

Hodnotenie je slabšie asi len kvôli tomu, že už nejde o originál, ale o pokračovanie, ktoré je však výborné, doplnené o originálneho kocúra v čižmách a s kopou humoru a akcie... 80% ()

karolina.val

Měla jsem obavy, jaký bude další díl série o tomhle zeleném zlobrovi, ale byla jsem nadšená! Povídání se rozvíjelo do hloubky, přibyly i nové postavy a celkově se mi zdálo, že se tým Dreamworks spokračováním překonal. Jednoduše, vznikl další kameňáky nabitý film - nevšední pohádka pro dospělé. U scény s královskou večeří jsem myslela, že smíchy doslova vypustím duši. Rozhodně stojí za shlédnutí! ()

Marty_cz

Druhé pokračování téhle zelené potvůrky, kterou mají všichni tolik rádi. Co se týče Shreka 2, tak si myslím, že tenhle díl nabízí trošku více humoru než předchozí a dokáže zabavit jak nejmenší diváky, tak nabízí celou řadu zábavy i pro dospělé. Jako například seznámení s tchýní a tchánem. Je to takový Fotr je lotr v animované a pohádkové verzi. Večeře byla legendární scéna stejně tak jako děti oslíka a dračice. No jo kdo umí, umí. Jinak film z téhle zlobří série pokračuje stejně, tak hezky, jak začal. Není to nikde zdlouhavé nebo nudné a můžete si v klidu vychutnat celý film. ()

swinevenca

Asi si to zaslouží plnou palbu. Hlušších míst přibylo a příběh je kostrbatější, ale dobrá parodie na filmové scény i charaktery na mě funguje vždycky, a že jich tady je. Zase dobrá muzika, když přidám ještě neskutečnou oslíkovu scénu z vozíku, Halinu Pawlovskou a kočičí očička, je vymalováno. ()

blazma

Musím říct, že oproti jedničky, jsem se celkem nudil. Z poměrně dětského, nebo rodinného filmu se to zaměřilo už spíše na ty starší jedince. Humor to sice neztratilo, všechno šlo ve stejných šlépějích jako jednička. V celkovém hledisku, mě příběh více méně nudil a přidané postavy tomu nakonec moc nepomohli. Kocour byl sice skvělý, oslík hýřil dokonalou blbostí, ale to bylo tak všechno. Celkem průměrná rodinná pohádka pro mě. ()

dudo24

Pecka. Všetko čo chýbalo a čoho bolo málo v jednotke tu bolo pridané a znásobené. Kopu paródií a neskutočných gagov. Super fungujúca romantika. Dobrá gradácia deju. Hudba sa tiež zlepšila alebo bola výraznejšia je lepšie povedať. Pamätné momenty boli napríklad mačacie oči, Justin, Hollywood nápis a všetky filmové referencie – Lord of the Rings, Spider-man, Mission Impossible, Alien a ďalšie. Fakt super film. Hodnotím silnými štyrmi hviezdami. ()

ZHODNOTITEL

Tohle pokračování bylo spíše zklamáním. Oproti jedničce je druhý díl přeplácanější, ale je to daleko lepší, než co následovalo dál. ()

Nikolas__

Taková průměrná animovaná podívaná, ale lepší než předchozí díl, a hlavně nám přinesl toho Kocoura v botách -nejlepší postavu- ()

PaTeXx

Všechno už tady bylo řečeno, jen musím vyzdvihnout jednu věc. Absolutně FAMÓZNÍ výběr hudby. A to nepřeháním. Čtyři kousky. ()

Gig

Dobrodružství Šreka krásně okořenil milý tvrďák kocour v botách. Dodnes slyším v hlavě píseň "I need a Hero" a jeho útok na hrad. Jo a ten křak vážně nebyla Halina Pawlovská? :) ()

blondboss

Myslím, že v tomto prípade je na mieste povedať, že druhý Shrek je kvalitatívne minimálne na úrovni jednotky a nejako výrazne od nej nevybočuje, takže určite dám podobné hodnotenie. Dejovo sa to posúva už na Fioninu rodinu, zlobra spoznáva čoraz viac ľudí a aj zápletka sa celkom slušne rozvinie. Aj popkultúrnych odkazov je tu opäť habadej, takže ozaj toto pokračovanie splnilo všetky očakávania. 75 % ()

PetraMishka

Zatímco první díl pro mě zestárnul, tak tenhle mě pořád baví, a možná že i každým rokem víc. Je tu totiž víc odkazů na různé filmy, hodně pomrkávání na dospělé diváky, zatímco ti malí se stále dobře baví. A navíc je tu plno nových postav, které jsou zábavné, lepší soundtrack a obecně i více nápadů. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz