Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

artuš

Od dvojky jsem čekal něco na způsob jedničky. A povedlo se výborné pokračování, úspěšného filmu. I dějová návaznost byla přesná. To se u pokračování většiny filmů nedaří. Tady se to autorům povedlo. Udrželi se v nejvyšší elitě animovaného filmu. ()

Sosak

Druhý díl Shreka se v mém žebříčku vysápal nepatrně výš, než jednička, ale opravdu nepatrně. Narážek na pohádky je tu mnohem víc, stejně tak i vtipů. Animace je pořád na špici a příběh zůstává kvalitní hlavně díky zmíněným odkazům na pohádky. jinak mě osobně ten zelenej zlobr zas tolik nebere, existuje spousta lepších animáků a to dokonce i ve 2D. ()

Respex

Očekávání bylo alespoň z mé strany mnohem menší. Po tak brilantním prvním dílu snad ani nemohlo přijít dílo stejně kvalitní nebo lepší. Přesto je druhý díl velmi dobrý a na poli animovaných filmů se jedná o velmi povedený kousek. Otázkou je, jestli měl přijít třetí díl? Za mě zasloužené 4* ()

DarkoCohen

Velice povedené pokračování. Ostatní dvojky můžou jen tiše závidět... Pátou hvězdičku musím přihodit za Prince Krasoně, když znám jednoho i ve skutečnosti. Both are owesome;p ()

marusaj

Kvalitní pokračování - více grafiky, více vtipů, více popkulturních odkazů, více absurdních situací. Nicméně odstup od samotných postav a příběhu. Asi by to bylo za tři, jenže za "Are we there yet ?" a brilantní scénu večeře ve složení Shrek, Fiona, král, osel a královna jedna hvězda navrch. ()

Acrobat

Stale silne, prekliatie pokracovania sa nekona. Vyborna davka humoru, pribehu, vizualizacie - jednoducho vsetkeho. Pinocchio rulezzzz. ()

CorteX^

Nic se nezlepšilo, nic se nezhoršilo a to je vlastně jedině dobře. Od dvojky jsem si už tolik nesliboval, proto jsem z kina vycházel s úsměvem a kocoura jsem si zamiloval :> ()

E lan

Nejsem velkým příznivcem této série, ale přesto souhlasím, že je to dobrá a zábavná podívaná. Animace se povedla, fórků je tak akorát, Kocour je vynikající, hudební klipy také... Jen mě to nějak nechytlo... ()

Martin79

Více než důstojné pokračování příběhu o dnes již asi nejpopulárnějším zlobrovi. Příběh je, na to, že jde o pokračování, naprosto originální, ale zároveň lehce pochopitelný. Jen víc takovýchto pokračování. ()

Rudyamon

Jen co skončila "jednička", hned jsem se vrhl na "dvojku". Zelený maraton se rozjel ve velkém stylu. Takže jdeme dál: Shrek s Fionou do toho praštili, vyjeli si na svatební cestu, kde si dokonale užili a vrátili se domů, do své milované bažiny a nic nestálo v cestě jejich dalšímu štěstí. Když nám jednička ukazovala šťastný život osamělého zlobříka, jeho velký, ač nezvyklý apetit, hon s vesničany a pak běžný život v bažině (jeho perličková koupel měla nepochybně velkou sílu, ač ryby ji pochopitelně nemohli ocenit), tak ve dvojce se vše opakovalo s dvojitým prožitkem. Shrek s Fionou si prostě užívali zelené štěstíčko v krásně prosmraděné bažině. Jenže nic netrvá věčně. Přišlo poselství od rodičů Fiony, kteří je zvali na návštěvu, chtěli poznat jejího zachránce, poděkovat mu a udělit jim své požehnání. Fiona má velkou radost, ale Shrek má obavy. Ví, že to není zrovna moc dobrý nápad, ale nechá se přemluvit a tak se vydají na cestu. Oslík jde samozřejmě s nima, neboť jeho moudrost a rada jim na cestě budou užitečné. A tak se seznámíme s dalšími postavami tohoto skvělého příběhu a s jejími (zlo) činy. Snad nejvýraznější postavou je kocour v botách, který se z původního nepřítele změní v další klíčovou postavu filmu a dokonale zapadne do dvojky Shrek a oslík. A ty jeho očička ... než vytasí kord. Další hlavní postavy jsou už z té temnější strany děje. Princ Krasoň, který původně měl být zachráncem Fiony, se za pomoci své matky víly snaží dostat zpátky to, o co byl obrán a neštítí se ničeho, co by ho k tomu cíli přiblížilo. Král je taky na pomezí dobra a zla, neboť i on se snaží o naplnění původní dohody s kmotřičkou vílou a sám nemá až tak čisté svědomí, což ale nakonec zvládne změnit. Dvojka Shreka je nepochybně stejně vydařená jako jednička. Opět velice inteligentní příběh, spousta hlášek a odkazů na filmy, které dokonale zapadají do děje. Po trikové i hudební stránce je film na vysoké úrovni, opravdu slušný následník jedničky. ()

danny_21

Slabší o fousek než předchůdce a proč taky ne, vtipky a narážky mě už tak nebraly, hodně to zachraňuje Kocour/Banderas. Animace skvělá, přesto ale Dreamworks teprve čekají povedenější kusy a já navíc zrovna všeobecné nadšení Shrekem úplně nesdílím - 75 % ()

Nocturno culto

Tohle pokračování má také co říct a takový Kocour v botách pobaví víc než třeba Princ Krasoň..Základní postavy jsou dány od 1.díílu a tak se mohou rozvíjat osudy dalších postav, např. oslíka.. ()

dustur

Skvelé pokračovanie kultovej jedničky ,už kultovej animovanej komédie..., samozrejme skvelé hlášky ,a tiež skvelá hudba od Harryho Gregsona-Williamsa... Film ku ktorému sa ešte viackrát vrátim.... A tak ako prvý Shrek dostal plný počet hviezdičiek,tak aj Shrek 2 si zaslúžene získa plný počet... Moje hodnotenie filmu je jednoznačne.: 5 / 5... ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz