Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Guran

Film byl natočen v roce 1995, tím pádem efekty mohly vypadat jako v Jurském parku (1993), ale to je u tohohle filmu šílenost. Příběh chvilku nudí a diváka nutí nedívat se na ty hrůzostrašné triky, pardon, loutky. chtěl jsem dát 5 hvězdiček, ale kvůli té muzice přidám o jednu navíc. ()

marek29

Kdysi jsem to žral, s odstupem času musím této prostoduché zábavě sundat jednu hvězdu a zůstanou tu už jen 2 - jedna za krásnou Soniu :) a druhá za citovou vazbu k postavám z mnohem známější a zábavnější videohry. Maucta a pokud máte aspoň trochu srovnatelnou zábavu, vyměňte ji za tento film..! Snažně vás prosím - nebudete toho litovat. ()

horor2

Mortal Kombat!!! Hned se mi líbil příběh, bojové scény i místy humor. Konečná bitka klaďas vs záporák je třešničkou na dortě :-) ()

helrohir

Nuž, tento film som videl asi po 17 rokoch, a sám sebe sa čudujem, prečo som ho vo svojich csfd začiatkoch ohodnotil až štyrmi hviezdami. Príbehovo je to totiž totálna blbosť, s absolútne otrasnými dialógmi a replikami. Pilierom filmu zrejme mali byť súboje, ale drvivá väčšina z nich pôsobí tiež skôr komicky. Čo sa týka obsadenia, väčšinou ide o C-čkových nehercov. Jeden z mála známejších, Ch. Lambert, je vcelku charizmatický, ale dokopy okrem pár fráz nič nepredvedie. Za zmienku stojí prakticky len nadupaný soundtrack, a pár tých lepších súbojov. Paradoxne, ako dieťa som býval veľkým fanúšikom tejto hry, ale ani to ma neprinúti dať filmu viac než dve hviezdy. 30%. ()

Blazkowicz

Mortal Kombat je další série videoher, která mě minula. Možná časem napravím. Co se filmu týče, tak těžko říct o co tam vlastně jde, protože jsem to moc nepobíral. Vlastně je to jen o náhodných soubojích, jak se píše v popisku. Kdo se chce ale dívat jen na souboje, které taky nejsou zrovna zajímavé. Možná jen nějací karate masochisti a jim podobní. Pro mě je tam zapamatovatelné jen pěkné prostředí a na nervy lezoucí písnička. 2-* ()

Filmaris

Mortal Kombat, ktorý nikdy ale nikdy neomrzí.  Ako veľký fanúšik hernej série som po tomto filme jasal nadšením. Je to nádherná pocta hernej predlohe, ktorá krásne zachytila to najdôležitejšie. Výborné bojové choreografie, slušný výber hercov, ktorý presne vystihujú charakter postáv a ich výzor. Úžasná a fenomenálna hudba, ktorá film sprevádza neskutočným adrenalínom počas súbojov nehovoriac o hlavnom soundtracku, ktorý zaznie niekoľko krát počas filmu. Vizuálna stránka filmu je veľmi slušná aj keď niektoré efekty pôsobia dnes už zastaralo, do tohto filmu to skrátka sedí. Príbeh je jednoduchý, priamočiari s výborným tempom, ktoré neuberá na plyne a perfektne balancuje dialógy s akciou. Jediný problém, ktorý mám ako fanúšik, je že to nie je to pravé R-ko, ktoré by si to zaslúžilo. Vo filme tak nie sú žiadne drastické ani krvavé scény a fatality sú tiež spracované tak, aby to bolo vhodné aj pre mladších divákov. Pre mňa jedinečné a to najlepšie čo som podľa video hernej predlohy videl. ()

weasel.p

Myslim,že u tohoto filmu je opravdu dobré znát pc hru. Díky tomu,že pro mě je to jedna z největších pařeb,tak hodnotím vysoko,děj i postavy filmu se povedly....jo a taky hudba ()

Lighter

Minimálně o dvě třídy lepší než dvojka. Výborné akční scény spolu s hudbou dělá z tohoto počinu výbornou záležitost. Neakční scény (těch ma štěstí moc není) jsou trochu slabší, celkově však pro oko velmi solidní záležitost. ()

x_ander

Pro tenhle film mám slabost. Miluju hru Mortal Kombat a její celé univerzum, a tohle, navzdory béčkovosti, je nejlepší adaptace počítačové hry vůbec. Dobře vybraní herci (dokonce i Lambert je jako Raiden skvělý). Jako patnáctiletý jsem byl ze ztvárnění Scorpiona a Sub-zera unešený a to mi vydrželo do dneška. Ústřední trojka a jejich hláškování se taky povedlo. Ze záporů bych uvedl jednoznačně nepovedeně gumového Gora a část filmu odehrávájící se v Otherrealmu, kde se trošku vytrácí tempo. ()

me3x®

proste keď som bol malý tak som to žral, pretože tie boje my stačili... a teraz by to bolo nefér, keby som to tým filmom zrátal aj keď sú na také dve tri * ()

djbarrel

Ultimativní béčko co pobaví všechny milovníky hry a určitě i ty co mezi pařany Mortalu nepatří. Postavičky fakt super, Sub Zero a Scoorpion fakt super. Perfektní oddychovka se super hudbou. 75 % ()

moviepill

Ideálne na pobavenie. Ako malý som hrával túto hru s veľkým oduševnením, takže z nostalgie tú tretiu * pridám. PS: výborný Lambert. ()

Bratr odpad!

Odmítám trpět falešným sentimentem k legendární hře. Tenhle film je prostě naprostá lůza od začátku do konce. Kulisy jak v power rangerech, herecké výkony naprostá hrůza a ten scénář......raději nekomentovat. Jediný světlý moment vidím v průvodu dětí s modrými fáborky, škoda jen, že je tahle scéna ukradená z rekamy na UNICEF:-) ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)