Kde bolo, tam bolo, v jednom ďalekom močiari žil zelený obor menom Shrek, ktorého drahocenná samota bola náhle otrasená inváziou otravných rozprávkových postavičiek. V jeho jedle sú myši, v jeho posteli veľký zlý vlk, v dome a v jeho okolí tri prasiatka a ďalší, všetci vyhostení zo svojho kráľovstva zlým lordom Farquaadom. Odhodlaný zachrániť ich domov (nehovoriac o svojom) Shrek uzavrie dohodu s Farquaadom a vydá sa zachrániť z pazúrov zlého draka krásnu princeznú Fionu, aby sa stala Farquaadovou nevestou. Na svojej výprave je sprevádzaný vtipkujúcim somárom, ktorý by pre Shreka urobil všetko, ale ktorý v žiadnom prípade nestíchne. Záchrana princeznej sa zdá byť ten najmenší problém, keď je odhalené temné tajomstvo, ktoré ukrývala... (TV JOJ)

boshke

Toto je prostě skvělý film a ani originální znění, jsa zvyklý na český dabing, mu vůbec nic neubral. Snad jen Shrek sem tam mluvil s divným přízvukem. Nářezové písničky, krásná animace, skvělé postavy, geniální humor... 100% ()

Kothy

Srandovní animák od Dreamworksu se spoustou parodií a odkazů. Pohádka, ve které i škaredí lidé (zlobři) mohou žít spolu šťastně až na věky. A osel může sbalit dračici. I hudba je dobře zvolená. Nejlepší je asi závěrečný koncert. "Zlobři nejsou jako dorty!" :D ()

MikeCool

Pohádka o chrabrém princovi a princezně uvězněné ve věži v zlobřím kabátku! Shrek je rozhodně fenomén mezi animovanými "pohádky". O skvělou a hodně vtipnou atmosféru se postarali hlavně Shrek s ukecaným oslíkem. Edit 31.7.2022: Po mnoha letech jsem se s malou dcerkou podíval znovu na Shreka od začátku až do konce. A říkám si, že v dnešní multi-kulti-gendero době, by tenhle animák jen tak neprošel! :-D ()

Mia...

Jednicka je bezpochyb nejlepsi. Dvojka tez, pak uz to pokulhava. Super hlasky, super animace. Otravneho oslika si musi kazdy zamilovat. Rozhodne jeden z nejlepsich zahranicnich animaku, ktery vzdy pobavi a da se sledovat opakovane bez otravy. ()

Fingon

Málokdy se stane, že se natočí snímek o mně:-) IMHO nejlepší animovaný snímek, plný humoru, který pohladí, romantiky v tom správném množství a šťastným, i když poněkud nečekaným koncem. La Liberté! ()

Okara

Velmi povedený příběh v podání Dreamworks, povedené hlášky z úst jedné z nejkotroverznějších postav animovaného plátna, kterému je v patách povedený mluvící oslík, který snad rozesmívá ještě víc. Jeden z mála animáků, na který se mnohem raději podívám v originále. 80% ()

predators

Jasně patří mezi nejlepší animáky. Shrek a oslík se sqěle doplňují a film je tím pádem pořádná zábava a to nejen pro děti.95% ()

nascendi

Asi nie je úplne bežné, keď animovanú komédiu pozerá dôchodca, zatiaľ ešte neumiestnený v ústave. V prípade Shreka to až tak neprekáža, pretože ide o výtvarne vydarený, vtipný a so sebairóniou a nadhľadom poňatý film, ktorý si nadpriemerné hodnotenie plne zaslúži. ()

PetrPan

Famózní, skvělé, vynikající, výborné, fantastické, nejlepší, úžasné, vtipné.... to je prostě Shrek, není třeba psát sáhodlouhé komentáře, kdo jste jej neviděli, honem utíkejte do nejbližší videopůjčovny či prodejny a sami uvidíte, že je to tak ()

nash.

Po deseti letech a nepočítaně počítačových animáků zůstává stále tím nejlepším a nejzábavnějším široko daleko. Originální pojetí pohádky, ve které je všechno jinak než je zvykem, skvěle rozehraný a odsýpající příběh plný překvapení a nekonečné palby výtečných gagů, ještě lepších hlášek a odkazů na dobové hity i klasiku, to vše hustě osázeno jiskřivými dialogy. K tomu dobře vybrané písničky a bezchybná animace. Prostě i po letech je to od počátečního "bylo-nebylo" až do posledního záběru skvělá a chytrá zábava pro malé, ale stejně tak pro velké diváky. Jen pokud jde o DVD, škoda, že neobsahuje původní zdařilýý dabing, ale jakousi podivnou náhražku, která zabíjí mnohé z vtípků původního znění i původního dabingu. ()

silentname

Okey, poďme si niečo povedať o tejto obrovskej animovanej filmovej klasike. Nemyslím si, že treba niekomu Shreka predstavovať. Zlobra z bažiny. Roky utekajú a pre mňa je to stále jedna z najlepších komédií, ktorú som kedy videl. Fantasticky nadabovanú, obohatenú o skvelé momentky a úžasné hlášky, ktoré sú večné vďaka Eddiemu Murphymu a Mikovi Myersovi. Po rokoch vyzerá film stále vynikajúco, všetky postavy (či väčšie, či menšie) si stále pamätáme a myslím si, že aj soundtrack je jeden z najlepších, čo sme kedy počuli. "All Star" stále znie vynikajúco. Snažím sa zamyslieť, čo by som o filme povedal, čo už o ňom nestihli povedať o ňom všetci predtým. Čo by som ešte mohol povedať k tomu, čo už bolo povedané zo všetkých strán. Asi nič. Ale povedzme si ešte, že vizuálny humor tohto filmu ma dostáva a rehocem sa na ňom aj po rokoch. Plus satirické scénky ako napríklad keď Fiona svojim hlasom pripraví o život vtáčika, lebo neutiahne jej sólo a potom uvarí vajcia, ktoré po ňom zostali. Je to proste perfektný film s vynikajúcim posolstvom, ktoré pre prípad, že sta film nevideli spoilovať nebudem, ale jediné čo môžem povedať je, že ak ste Shreka ešte nevideli, tak to musíte dohnať. Vianočná a rovnako aj animovná klasika od štúdia Dreamworks. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Jeden z nejzábavnějších animáků posledních let. Navíc jsou postavy perfektně namluveny a lahůdkově obsazeny. Na tohle se dá dívat pořád dokola. Český dabing ovšem ani zdaleka této úrovně nedosahuje, proto jednoznačně doporučuji titulky. ()

WANDRWALL

První Shrek mě bavil. Proto ho i vlastním a díval jsem se na něj přes malé dítě, co ho stále chtlo mít puštěné a to dítě byl můj příbuzný, takž mi nezbylo, než ho něčím zabavit. A Shrek ho bavil báječně a mě na čas taky. ()

Chrustyn

Naprosto dokonalý animák u kterého jsem se smál od začátku do konce a obdival fantazii tvůrců. Nejlepší "nepixarovský" animák. ()

SeBig

Shrek je a byla s Toy Story moje nejoblibenejsi animovana serie. Strasne sem chtel aby to melo hodně dílu. Ted je to fakt filmova i vanocni klasika. ()

Pátý Shrek má zelenou

09.03.2023

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)