James Bond: Žiť a nechať zomrieť

• Česko Žít a nechat zemřít (viac)
Ukážka z filmu

Vražda v sídle OSN privádza Bonda do USA. Stopy vedú do Orleansu, kde sídli gang priekupníkov drog. Odtiaľ sa agent 007 presúva na ostrov San Monique v Karibskom mori, ovládanom kultom Voodoo. Nebol by prvým belochom, ktorý by zomrel mysterióznou smrťou ak by sa pokúsil odhaliť tajomstvo maskovaných plantáží, vďaka ktorým môže získať doktor Kananga tony heroínu. (RTVS)

tom88

Koniec Conneryho dielov a začiatok mierneho úpadku nástupom Rogera Moorea. Nie že by ma prvé diely dostali do kolien, no tieto s Rogerom mi prišli ako slabšie články bondovskej série. Žiť a nechať zomrieť je ešte ako tak obstojný diel s jednou fajnovou akciou, za ktoru davam o hviezdu viac. Zopár svetlých momentíkov film tentokrát nezachránilo. 72% ()

Radiq

Tak můžu říct, že R. Moore se mi jako Bond líbí víc. Zajímavej úvodní song od Paula McCartneyho, ale to voodoo a černoši a afra a falešny afra a chybějici afra, to je to, co na tomhle filmu bylo dobry. Ostatni tak moc dobry nebylo. Honička na motorovejch člunech byla tenkrát asi něco novýho, ale teď už je to nuda nuditá. Přeběh po krokodýlech vtipny jako trapnost sama, chch, stejně jako smrt hlavního padoucha, to bylo uplně totálně vtipny, až jsem se zalamoval. Ale celkově nuda. ()

panMartin

Super bondovka. Moore nasadil laťku vysoko. Na Bondovky s Moorem jsem se těšil a vůbec mě to ničím nezklamalo. Žádná nuda, film furt jede, jedna akce za druhou, honička s čluny a skákání přes aligátory nemělo chybu a parádní hlášky,perfektní bitka ve vlaku! Bondgirl je pěkná číča. Fajnový záporák. ()

fantoci

Je to klasická bondovka a na těch starších se snad ani nedají hledat chyby. Doba byla jiná, triky byly jiné, jen Bond mohl zabíjet může zabíjet a bude zabíjet ()

LeoH

Rovnýma nohama v sedmdesátkách. McCartneyho song jsem odjakživa miloval, ale toť tak vše, pryč je šarm, vtip i napětí. New Orleans nezajímavý, kdeže je atmosféra z Angel Heart či Gabriela Knighta, nevyužitý zůstal i slibný nápad svézt se na vlně blaxploitation. Poprvé jsem se u Bonda srdečně nebavil. Doufám, že si jen vybral svou slabou chvilku a že mě takhle nebudou mrzet i ostatní mooreovky, na to jich mám před sebou ještě příliš. ()

chelseaman22

Člověk by si myslel, že režisér byl skalním fanouškem rétora Kinga! Afroameričané jsou všude: Prodávají horké psy na rohu, s bambitkami dělají bodyguardy králům Harlemu, pochodují v pochodech smrti, na Kubě provozují farmy s aligátory a nejspíše vlastní všechny taxíky v NY! A proto je vskutku škoda, že samotný 007 není prezentován kupříkladu manželem Oprah Winfrey! Když opomenu ten kontrast, tak mám věru už jen pár výčitek: James hopsající po hřbetech aligátorů, poněkud infantilní se honění v letadýlkách (pozor, nikoli ve vzduchu!) či chlápka s pirátskou rukou! Fascinující je rovněž následující axiom: "007 se vloupe k hlavnímu zlosynovi do Penthousu, zlosyn ho pohostí, dá všechny taroty na stůl a Jamesův osu ponechá v rukou svých pochopů. A všichní víme, kde že to nakonec skoná!" 76% Celosvětový výdělek k 27. 5. 2014: $126,000,000, což je 18,06 násobek budgetu ()

Honzíno

Nevím, kdo tenkrát dostal Oscara za píseň, ale Live and Let Die od McCartneyho je takovej nadčasovej nářez, kterej se jen tak nevidí. Asi vůbec nejlepší bondovská píseň - rozuměj nejhodnotnější._První bondovka pro Moora je jeho fyzicky nejzdařilejší, protože už tady mu bylo 46 let. Od té doby jenom stárnul. Naštěstí jeho nejdrsnější jízda přišla jako první. Velká smůla, že hned po ní nedošlo na jeho nejmasitější čísla. For Your Eyes Only a A View to A Kill totiž značně krvácejí díky jeho stáří. ()

LadyPupu

Svatá matko perleťová, to byla ale blbina! Přiznám se, že jsem chvíli uvažovala o snížení hodnocení na 3 hvězdy, ale bojím se, aby to nebylo bráno jako politicky či rasově nekorektní, tak nechám 4*, ale v tomto případě skutečně jen z mé čisté lásky k bondovkám. ()

Mrkvič

Skvělý Moore, slušná várka humoru a spousta akčních honiček. Prostě typická bondovka. Jen pomocníci hlavního padoucha neměli moc charisma. ()

Bobik9

Spousta zlých černochů z Harlemu. No, nebudu tvrdit, že Moore je můj oblíbený Bond, to není. Nicméně Jane Seymour byla opravdu rozkošná a klidně bych jí viděl jako žhavou kandidátku na nejlepší Bond girl. Příběhově to není žádná pecka a hlavní padouch také není kdovíjaký. Ovšem hudební a vizuální stránka mi přišly naprosto v pořádku. Akční/Dobrodružný/Thriller bych rozhodně pozměnil. Thrillerových scén tam bylo opravdu po málu a spíše bych tento žánr zaměnil za komedii, protože jako akční komedie se tento film jeví. Moore se neustále tváří, že je to všechno velká sranda a jednoduché dialogy s ostatními postavami mu dávají zapravdu. Nenadchne, neurazí. Jsou i lepší bondovky. ()

lennyd

Vražda několika agentů přívádí James Bonda (Roger Moore) na stopu zločineckému kultu, provázaného podsvětím New Orleansu a tajemným ostrůvkem uprostřed Karibiku. Zde se dějí podivné voodoo rituály, a je na Jamesovi, aby odhlalil celé pozadí, nejen krásné věštkyně, ale i tajemných událostí a tun heroinu... První bondovka Roger Moora, která je menším ochlazením proti předchozím (ne že by byla špatná, ale je .. jiná, možná ten nezvyk :) Navíc mi (zvlášť ke konci) připadal film příliš překomplikovaný a zmatený... Ale bude líp, že Rogere? ()

neoBlast

Vždycky jsem miloval, když tato mamutí série reflektuje aktuální filmovou módu, zde dostává nejvíce na frak blaxploitation (i když trochu naopak, protože všichni padouši jsou černé pleti). Na režijní stoličce seděl opět ten nejpovolanější režisér toho nejbondovatějšího Bonda a opět to dopadlo hlavně extrémně zábavně. Objektivně asi v té horší polovině bondovek (špatně věci bych mohl vyjmenovávat hodinu - např. dle mého slabá ústřední píseň a většina akčních scén), ale v zábavnosti dosahuje určitě vrcholu portfólia Rogera Moora. 70 % ()

noriaki

Dobře, tak ne Diamanty. Tohle je nejhorší bondovka. Nudná, protahovaná a jaksi rozplizlá. Agent 007 cestuje po exotických lokacích a dostává se do zajímavých situací, ale i tak jsem si z děje nezapamatoval vůbec nic. Ani toho záporáka, o němž se tvrdí, že je jeden z nejlepších v sérii. Yaphet Kotto, známý z mých dvou srdcovek Běžící muž a Vetřelec, ho zahrál skvěle, ale to je všechno. S Moorem si mohli podat ruku, protože ten mě zklamal marnými pokusy napodobovat rošťáckého svůdníka. Jeho talent je v něčem úplně jiném. Suchý, sarkastický humor zmizel a těch pár hlášek to nezachránilo. Překvapila mě Jane Seymour. Bohužel především tím, jak mizerně svou roli zvládla. Plus dávám za úvodní píseň. ()

haj

Roger Moore ve svém debutu ani trochu nezklamal. Do role se vzhledem hodí a co postrádá fyzicky v akčních scénách, bohatě dohání svým šarmem, charismatem a smyslem pro humor. Live and let die je po příběhové stránce poměrně standardní bondovkou, kterou ozvláštňuje atmosféra černošského New Orleans i ostrova San Monique, voodoo prvky i skvělý a originální soundtrack. To v kombinaci s několika dalšími nezapomenutelnýmí scénami, jako je část na krokodýlí farmě s vtipným únikem z ostrůvku obklíčeného těmito zubatými predátory, honička na člunech, únik v autobusu a další, vytváří vynikající nástup nového představitele. Herecké obsazení se taky vydařilo, záporák je jako jediný v celé sérii černoch, Bond girl je tradičně krásná a tentokrát s mírně nadpřirozenými schopnostmi, které Bond vtipně zneužije. Celkově nápaditá a zábavná Bondovka. 8/10 ()

Krysa SPK

Více humoru a nadsázky. Roger Moore je jiným protypem agenta 007 než Connery, což je podle mého dobře, neboť je toto právě velký klad Bondovské ságy, neboť hlavní hrdina neomrzí. Tedy poku není trapný a nenosí "sukni" jako George Lazenby. LALD je hyper-akční Bondovka s černošskými padouchy, kterých rozhodně není málo a Jamesovi daj pěkně zabrat. Vypomáhá mu tentokrát velmi svůdná Jane Seymour jako Solitaire, avšak zamrzí absence Q :-( ()

Krustyburg

Je to dobrá bondovka, určitě se při ní nenudí. Má skvělej soudtrack. Chybí mi ale zápletka, nějaký smysl filmu... "3 agenti byli zavražděni, tak to Bond jede prozkoumat." A to je všechno, o co ve filmu běží. 3,5*. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)