Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

kleopatra

"Co vlastně dává lidskému životu cenu? Protože někdo ho miluje, někdo nenávidí ...... Tělo je slabé, jen duše je nesmrtelná". Louis Cyphre (zkuste si to říct) si objedná od detektiva jménem Angel prácičku, která ho stojí dost zásadní poznání. Je to síla, demonický De Niro s úžasnou manikůrou a Rourke? Ten je s přibližujícím se koncem lepší a lepší a já po letech, kdy jsem si teď mohla vychutnat film bez dabingu, musim přidat jednu podstatnou hvězdu. ()

Malarkey

...a pak že Mickey Rourke neumí hrát. Plno lidí ho mělo za ztroskotance, přiznám se, že i já, ale po Wrestlerovi jsem si ho okamžitě zamiloval, i když jsem nebyl sám, teď už ale můžu tvrdit, že Angel Heart je přesně ten typ filmů, ve kterých Rourke měl zůstat, kdyby se neupsal spíše drogám, což je STRAŠNÁ škoda, protože mi hrozně připomíná herectvím Deppa, a řekl bych, že kdyby chtěl, tak to mohl dotáhnout hodně daleko. Angel Heart je neskutečně zvláštní film. Těžko se mi do něj dostávalo, ale nakonec mě pohltil tak, že jsem nestačil zírat. Ze začátku nenápadně, později prazvláštně a nakonec to završil hodně originálním rozuzlením, které jsem skutečně nečekal, ani jsem ho čekat nechtěl. Výborně jsem se u tohoto filmu bavil a i když si snažím zapřemýšlet, co mě v tomhle filmu utkvělo vlastně v hlavě, že jsem tomu dal čistokrevných pět, tak okamžitě napíšu, že Mickey Rourke. Jenom pozor na dabing, ten je neskutečně odporný a hrozně mi zprotivil koukání, jenže když jsem si film pustil opět s originálním zněním, ihned jsem si ho užil daleko více. Výborný příběh s padesátých let minulého století, s výbornou temnou atmosférou. Takovéhle filmy mě vždycky dokážou potěšit, když se nějak zásadně nezmrší. Přitom je nádherně vidět, že Alan Parker opravdu má smysl pro detail a snaží se to naplno využít, a tak divákovi neuteč absolutně nic, protože nedokáže odtrhnout od obrazu oči, tak to má fungovat, tak to má být. Film originální, tak dobrý jak jen výborný film může být. ()

Djkoma

Nemůžu dát 4*. Prostě to nejde. Ten film je ukázkou dokonalého filmařského umění a použití stínů a světla je opravdu v jiné dimenzi. Alan Parker předvádí, že umí být génius. Jeho filmografie, v které je hlavně Pink Floyd the wall získala tímto filmem opravdu důstojného zástupce žánru horror-mystery. Malá rolička Roberta De Nira, který ji dokáže svým nezaměnitelným hereckým poddáním převést do neuvěřitelné velikosti, stojí za uznání. Ted k tomu nejpřekvapivějšímu. Mickey Rourke hrající hlavní roli Harolda R. "Harryho" Angela předvádí životní výkona musím uznat, ten kluk mohl něco dokázat. Škoda, že zapadl do bláta jako je Double team a trochu to přehnal s botulotoxinem(doufám, že to je pravda a že nerozšiřuji fámu :-)). Od začátku filmu jsem si myslel jak to celé končí a jaká bude pointa, měl jsem pravdu, ale to nezměnilo nic na to faktu, jak mě film usadil. Opravdu dokonale zvládnutý závěr, který ještě podtrhává atmosféru tohoto horroru. PS: jestli nesnášíte voodoo a nechcete vidět De Nria jak hláškuje o náboženství a loupe si vejce, radši nekoukejte ;-) :D ()

Ainy

Ze začátku se příběh vlekl jak tasemnice ze závodní jídelny, film jsem musela stopnout a jít se protáhnout jinak bych to nad svou klávesnicí zalomila. Začala jsem si malovat, jak tomu dám dvě, maximálně tři hvězdy a jak si tady pak psaním komentáře ulevím, že jsem se psychicky připravila na horor a oni mě uspali pohádkou na dobrou noc. Jenže pak ... pak jsem si začala říkat, že mi tady něco hapruje, že to do sebe až nějak nepřirozeně zapadá ... Zaujaly mě už Robertovy dlouhé a pěstěné nehty, uhlazený a tajemný zevnějšek, spousta nesrovnalostí kolem a dokola. U rozuzlení jsem čekala cokoliv! jen ne TO... Mickey svou roli zahrál fantasticky, chvíli jsem jen nevěřícně zírala a v duchu si říkala "notybláho, tak to je mazec !" ()

Mahalik

Zííííív. Ale tak jo, přiznávám se, že co se hereckých výkonů týče jsem naprosto spokojen. Harry "sprcha? To slovo neznám..." Angel je velmi složitá postava a málokterý herec by ji zahrál tak s přehledem jako dechberoucí Mickey Rourke, který mi při scéně -Já vím, kdo jsem!!!! naprosto sebral všechny smyslově vjemy. Ovšem ten scénář, byť šokantní, mě nedostal tak, jak by režisér chtěl. Atmosféra hutná, to ano, ale celkově mi to přišlo jako krvavější verze Colomba s neskutečně odproným záporákem. Ó ano- De Niro vždycky uměl záporné postavy vystřihnout, udělat z nich něco víc a z Cyphrea jde vážně strach. Ať už perfetkně pěstěné nehty (kosmetické salóny ho jistě mají za modlu) a nebo svým drzím vyzařováním, vždycky z něj půjde hrůza. Ale co ty kuřata????? 60% ()

• Johnny Favourite se narodil ve stejný den jako Alan Parker (14. února). (Kulmon)
  • Autor knihy pracoval od roku 1978 na filmové adaptaci.  Filmová práva k románu původně koupila společnost Paramount Pictures. V hlavní roli detektiva Hearta měl hrát Dustin Hoffman. Po několika letech příprav však vypršela práva na natočení filmu bez jakékoliv realizace. Hjortsberg pak nabídl práva Robertu Redfordovi, kterého sice tato možnost zaujala, ale nakonec si s natočením také neporadil. (Tonula)
  • Lisa Bonet byla pro roli  Epiphany Proudfoot vybrána v konkurzu. Bonet předtím hrála v rodinném seriálu Cosby Show (od r. 1984) a její obsazení v Angel Heart vyvolalo polemiku, protože erotické scény ve filmu byly s jejím předcházejícím účinkováním v příkrém rozporu. Bonet to diskutovala s Billem Cosbym, který ji podpořil. (Tonula)

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker