Červená planéta

Země je již natolik znečištěna, že lidstvo hledá útočiště na Marsu. Po prvních pokusech s vysazením řas tam však začne klesat hladina kyslíku. V roce 2025 se vydává k rudé planetě vesmírná loď Mars 1 se šestičlennou posádkou, jíž velí první pilot Kate Bowmanová. S sebou si veze i robotického univerzálního průzkumníka Amee. Druhým pilotem je poručík Ted Santen a údržbářem lodi inženýr Robby Gallagher. Posádku tvoří i bioinženýři Quinn Burchenal a Bud Chantilas a Chip Pettengill, expert na umělý růst rostlin. Před přistáním na Marsu je vesmírná loď vystavena masivnímu solárnímu záření, které ji porouchá. Bowmanová zůstává na lodi, aby se ji pokusila opravit, a ostatní s potížemi přistanou v modulu na neznámém místě rudé planety. Robot Amee a vědecký balíček museli při přistávání odhodit. Chantilas je těžce zraněn. Rozhodne se zůstat v místě přistání, kde ho čeká jistá smrt, a pošle ostatní čtyři muže, aby misi dokončili. Muži však najdou základnu zcela zničenou. Robot Amee se sice vzpamatuje a lokalizuje je, ale náraz o povrch ho přivedl do vojenského režimu a začne muže ohrožovat. Posádka nenalezne ani řasy, které tam byly vysazeny, ani zásoby kyslíku. Čeká ji smrt udušením. Santen s Pettengillem se vzdálí a pohádají se. Během rvačky se Santen zabije pádem do propasti a Pettengill ostatním řekne, že Santen spáchal sebevraždu. Jako první se začne dusit Gallagher. Strhne si skafandr a zjistí, že může volně dýchat. Kate Bowmanové se podaří opravit loď, a protože nemůže svou posádku vysílačkou ani detektory najít, je přesvědčena, že jsou všichni mrtví. Vesmírné středisko v Houstonu jí nařídí, aby se přichystala k odletu na Zem. Mužům se mezitím podaří najít starou radiovou vysílačku a zprovoznit ji. Spojí se s Houstonem na padesát let nepoužívané frekvenci. Houston poté sdělí Kate, že jsou muži naživu, a ona se rozhodne je zachránit. (oficiálny text distribútora)

Mark1983

Napoprvé se mi to líbilo,ale musím uznat,že napodruhé a napotřetí už to taková bomba nebyla. Jako by mně sám film o svém ději dezinformoval. ()

nikhaj

Zamna vcelku dobry počin. Coskoro sa mars stane sucastou nas vsetkych viac ako kedykolvek predtym. S napetim som ocakaval co nam tvorcovia poskytnu nove a dockal chrobač a dychatelny vzduch. Troska nadsadene predbehly 100 rokov ale dobre. Urcite by to bolo zaujimavejsie v kniznej podobe co samozrejme je viacero knih o červenej planete ()

Catch1707

Dost tezky pruser za 80 milionu pro Warneri! Herci nic, sci-fi nic, triky obcas. Pointa - nu, taky nic. Mise na Mars je o neco lepsi, tady neni zajimave vubec nic. Vlastni robot killuje sve vedce na Marsu, pekny dej, len co je pravda. ()

Xavi

Expedícia na Mars, ktorý zožrali malé svietice chodiace komáre. Zaujímavý nápad, ale nediahnutý, výkony hercov nulové, pointa žiadna, ale sci fi je sci fi, a preto 1 * naviac. Ako letná pohodovka stačí. ()

smazilek

je to fakt děsný béčko... kdybych neměla ráda všechny podobné filmy, dala bych určitě dvě hvězdy. Podruhé se na to rozhodně dívat nebudu... ()

thor00i

Hodnocení 50% je na tento snímek tak akorát. Režie se mi líbila, scénář vůbec. Vizuální zpracování bezvadné, výkony herců již tolik ne. Nicméně má film spád a nudných míst je pomálu. Nebýt Carrie-Anne Moss a skvělého vizuálního zpracování včetně robota A.M.E.E., jehož provedení se mi hodně líbilo, šlo by jen o další z řady klasických béček na téma Marsu. Pro mne se jedná o příjemnou oddechovku, u které nemusím moc přemýšlet a rád se na ni znovu podívám. ()

Ctx

Mě se film docela líbil, neříkám, že se jedná o špičkovou sci-fi, ale tak nějak mi vyhovoval. A po pravdě, bavil mě víc než Hvězdné války... ()

inhotep

Dva klady,i když nijak zásadní, AIMEE a Carrie-Anne Moss. Jinak velmi slabý film který může jen mírně myslícímu člověku, který nechyběl na ZŠ v době kdy se probíralo něco málo o vesmíru (tedy asi 6. - 7. ), způsobit docela silné mdloby, závratě v nejhorším případě i hospitalizaci v ústavu, ve kterém bude stále dokola opakovat: "Ale tak to nejde. Ale tak to nejde".... ()

Hansolo35

Po dnešním druhé shlédnutí filmu musím říct, že to není tak hrozné. Slušné sci-fi. Jen ten vraždící robot tam být nemusel. Příběh byl sám o sobě dost nosný. ()

2kocour

Tento film jsem měl v povědomí jako nudný vzhledem k žánru a názvu, ale bylo to zapříčeněno jen tím že jsem ho neviděl celý. Při jeho celém shlednutí ho musím hodnotit kladně - má svůj přínos hlavně v myšlenkových uvahách hlavních postav o lidstvu. ()

StarFsh

Toto si Ben Bova a jeho Mars nezaslúžili. Nie dosť, že mu vykradli pointu z jeho knihy (zadarmo), ešte to aj mizerne natočili. 2,5. ()

Lonelybiker

Hmmm, hodně nízké hodnocení. Ale mě se tahle sci-fi docela líbí a přestože každý počin hlavních aktérů je malým nesmyslem a souhra náhod je neuvěřitelná, vizuální stránka je fajn a dohromady to vše ve filmu vypadá dobře. 65% ()

PORTER44

Pár dobrých efektů a pár menších akčních scén na to se dalo koukat,jinak nudná sci-fi na to že v tom hráli docela dobří herci bych čekal víc ale za to může hlavně scénář a režie takže podprůměr. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore