Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Cechyno4

Pro mě slabota. Vždyť se skoro nic v tomhle hororu nedělo. Rozhodně s námětu, kde se film odehrává v lese, šlo vytřískat trochu více. Čekal jsem něco lepšího a originálnějšího. ()

Ltblue

Já som to vedel že je to skvelý horor.Vždy som to vedel že Nórske lesy sú tím pravím na točenie horor.A Pål Øie sa to podarilo.Vyvolalo to vo mne taký strach že som to pozeral v polovičnom obraze.Wrong Turn bolo len slabý odvar.Kurvadrát! Partia mladých študentov(??) to zahralo veľmi presvedčivo.K tomu titulky a orig jazyk na to nič nemá.A obdivujem toho,kto zložil na Villmark titulky.BTW,aj keby som režisér ani za nič by som neišiel točiť horory do niečoho takého.Kurevsky som sa bál,kurevsky! ()

Psychotic17

Opět jeden z těch hororů, kdy se čtyři pětiny stopáže neděje vůbec nic a pak přijde další zklamání v podobě špatně vysvětleného levného tisíckrát omílaného "finále". Připomnělo mi to Blair Witch a to je špatné znamení. Alespoň je stopáž natolik krátká, že nemusíte truchlit nad příliš velkou časovou ztrátou. I když i 85 minut zabolí. 15% ()

kacir

Čo bolo na tomto filme hororové ? Nebol som ani napätý, ani ma nemyklo, ani trochu som sa nebál.. To hodnotenie poprosím znížiť o dobrých 15%. A že to vyhralo nejaké ceny? Tak porotu tvorili asi 8 ročné deti. Strašne slabé. ()

Taron

No, mně to přišlo vyloženě slabý. Atmosféra se chvílema tvářila slibně, ale častý naprosto nesmyslný chování hlavních hrdinů ji zabíjelo. Navíc když se už už zdálo, že by se člověk fakt mohl bát, tak to zůstalo jenom u takovýho škádlení diváka, a poslední asi 15 minutová naháněčka celej film bohužel nezachrání. Novýmu filmu The Ritual z podobného prostředí se myslím Villmark kvalitou bohužel zdaleka nepřibližuje. ()

jkpj22

Vzhledem k tomu, že většinu stopáže se nic neděje, neumím si představit situaci, kdy by se tento film zasloužil víc jak jednu hvězdu. Ztráta času. ()

Mamutol

Váhal jsem nad odpadem. Tohle je totální nudná amatérská slátanina. A posledních 10 minut to fakt nezachrání. Vyhněte se obloukem. ()

Nikolas__

Docela rozporuplný film - mně se však Villmark zalíbil ve většině ohledech. Není to nic velkého, to vážně ne, co se týče scénáře tak to nějak výrazně nevyniká ani v rámci hixploitation filmů, ale nedá mi to a dám čtyři hvězdy. Je to totiž stresující a zároveň perfektně koukatelná záležitost, která proboha živého i umí vyděsit! Hlavní postava byl konečně sympatickej cápek a záporák měl fajn motiv, závěrečné vysvětlení bylo možná přeci jen trochu rychlé, ale i tak se mi líbilo. CO se týče prostředí má Villmark jeden z nejděsivějších a nejatmosféričtějších lesů za celou historii hororových filmů - a to není kurva žándnej vtip. Herci jsou mírně nadprůměrní, scénář si s divákem nehraje tak dobře jak by mohl, v polovině to možná může občas trochu nudit. Oproti pokračování je však tento kousek skvělý, tudíž se zlobit nemůžu ani mírně. Možná za to může moje slabost pro horory z let 1999-2003, ale nemyslím si. 70% ()

david666

Byl jsem příjemně překvapen. Skvělá atmosféra - už dlouho jsem se u filmu tak nebál. Stan u jezera mě dostal, a konec v noci v lese byl super. Tohle bych opravdu zažít nechtěl:-). Také herci byli "reální" - žádné přehrávání. Po celou dobu jsem byl v napětí a říkal si - kdo za tím vším je? Fakt dobře odvedená práce. ()

alica009

(pozor na spoilery) malo to značný potenciál, škoda, že nebol plne využitý. skvelá atmosféra - naozaj. prirodzené herectvo, čo je vždy v horore plusom, akurát nie moc sympatické postavy, dokázala som sa vcítiť a mať strach iba o Lasseho, ostatní mi boli celý čas ukradnutí- čo nie je dobré. celkovo aj napriek trom hviezdam hodnotím dosť pozitívne, stálo zato film vidieť, aj som sa vcelku bála, hlavne zo začiatku. len škoda tých chýb. 1.chyba: načo kaziť skvele vybudovanú atmosféru prílišným realizmom. odkedy začalo byť jasné, že temné sily lesa s tým nemajú nič spoločné a vraždí človek, pritom to nie je nikto zo skupiny, prestala som sa báť. a paradoxne "super napínavý koniec", ktorý tu iní chvália, ma vôbec nepriklincoval na stoličku. neurčité zlo sídliace v lese, prítomnosť ktorého sa im tak skvele podarilo navodiť, by bolo určite strašidelnejšie.. ale tak fakt je, že je to ťažké niečo také natočiť, zatiaľ som to videla úspešne spracované jedine v twin peaks ;) 2. chyba: nejasná a nedotiahnutá postava šéfa - kieho čerta bol taký šibnutý, keď sa to nejako poriadne nevyužilo? samoúčelné, divné. pritom herec bol v pohode a dalo sa vyťažiť z neho o dosť viac. 3. chyba: nesympatické postavy - bol mi takmer ukradnutý ich osud, nech všetci chcípnu, jedine Lasse ešte +/- 4. zmätený koniec. už keď sa pustili do vysvetľovania, mohli to aspoň urobiť zreteľne. ()

CabelNM

V priebehu dvoch týždňov druhý Nórsky horor čo som pozeral a opäť hustota, Nóri začali riadne napredovať čoho výsledkom sú aj Temné lesy, nízkorozpočtový, spočiatku nenápadný, ku koncu mrazivý, atmosférou a prostredím pripomínajúci Blair Witch a Evil Dead hororový thriller zo sympatickými hercami ktorý okamžite zakladám do svojej zbierky ()

Dankaaa

K dokonalosti tomu este dost chybalo, napriek tomu to predcilo moje ocakavania. Ta atmosfera vas uplne vtiahne. Tym, ze vysvetlenie pride az na konci cely cas tapate a ste tak isto zmateni ako postavy, uplne viete ako sa citia a proste nechapete. Tym, ze sme zahlteni americkymi horormi plnymi krvi a brutality, zvyknuti na urcite dejove klise bola namahana moja fantazia a cely cas som rozmyslala nad alternativami ako by to mohlo skoncit. Ten pocit neistoty a zmatenia bol dost neprijemny a to filmu velmi pridavalo na atmosfere. Trosku to vsak pokazili koncom, ten ma trochu sklamal. Stale vsak palec hore pre tento film. ()

Ruadek

Norský pokus o horor ve volné přírodě, silně inspirovaný Blair Witch Project a survival horory. Cesta do síně slávy se nekoná, postrádá to vlastně většinu ingrediencí pro vznik něčeho, co se člověku vryje do paměti. Postavy jednají zcela iracionálně, běhají v noci po lese ač ráno našly mrtvolu na laně - vždy dokonale trefí zpět do boudy aniž by v noci viděly dál než na pět metrů ( a neexistují zde cesty ) - jsou vlastně docela laxní ať se děje cokoli ( až jsem měl podezření že trpí ztrátou krátkodobé paměti ) a řeší to až těsně před koncem filmu. Pak se uprostřed té tmy a mizejících lidí vypraví pro pomoc a každému je jasné, že nedojdou už jen kvůli řece, přes kterou se málem nedostali na začátku filmu. Pointa téměř nulová, ohraná, nijaká. Film se do půlky táhne jako výkal na patě, než se rozjede o fous víc a kdyby nebylo scén " v první osobě " při nočním běhání s baterkou v severském lese ( přesto, že i tohle už je stokrát viděno a lépe ), nejspíše bych ani nevydržel do konce. Slabota, chyběl tomu jediný výraznější nápad a vlastně i rozum - s bodem navíc za krásnou přírodu. ** 18.3.2010 ()

bulawaio

Po dlouhé době jsem zase po dokouklání hororu dostal nepříjemný (a to hodně) pocit. Atmosféra byla naprosto úžasná. Možná i díky tomu, že filmové prostředí mi připomínalo naše lesy. Já tady jednoduše nemám co vytknout. Je sice jasné, že příběh je neoriginální a stokrát ohraný, ale nač se nad tím zamýšlet, když je vyveden v takovém stylu. Prakticky jde o klasickou vyvraždovačku neznámým útočníkem. Postavy byly přesvědčivé a naprosto realistické. Pan režisér ty scény zvládnul naprosto bravurně. To ještě podtrhnul naprosto dokonalý hudební doprovod. Pokud se chcete bát, tak tento film je jasná volba. Skoro bych šahal na 5 hvězd, ale takl nějak no... PS: ideálka vzít si film na opuštěnou chatu do lesa a ani bych se nedošel ven na záchod:-) ()

halberdier

Pětice kolegů z práce se vydá na chatu do hlubokého lesa "utužovat" pracovní vztahy. Jenže po nálezů mrtvoly ženy v nedalekém jezeře začné mít celý pobyt trhliny. Navíc se zda, že v blízkosti chaty se něco pohybuje...Skvělý norský horror ve stylu Blair Witch plně využívající tajuplnou a strašidelnou atmosféru hlubokého lesa. Příběh je poměrně jednoduchý, ale skvěle je budovaná atmosféra strachu z neznáma a blížího se nebezpečí. Škoda že se podobné filmy netočí u nás - už proto, že je k nim potřeba minimum financí. Vřele doporučuji fanouškům horrorů. ()

escaf

Celkom slušne vystupňované napetie a chuť vedieť príčinu čo sa stalo. Klasicky však absentuje logickosť správania hrdinov ako už môžme byť zvyknutý pri hororoch, ale celkom ma prekvapili herecké výkony ktoré boli na slušnej úrovni. Koniec však dáva možnosť poskladať si to po svojom, čo je plus. ()