Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Silviaxx

Tak toto je pre mňa veľmi rozporuplný kúsok. Celým snímkom sa tiahne jedna obrovská záhada, ktorá diváka drží neustále na strunách a keď poviem celým, myslím NAOZAJ celým. Vysvetľovacia je asi tak posledná minútka. To vnímam ako veľké plus, pretože som sa mohla naplno ponoriť do tejto tajomnej atmosféry a nepríjemných pocitov, vďaka nočným pobehovačkám po lese. Tieto aspekty teda pokladám za najvýraznejšie prednosti Villmark a samozrejme aj fakt, že to je pre zmenu Nórska tvorba. Problém som mala s obsadením, a to konkrétne Joner, ktorý ma neskutočne iritoval už v Naboer a rovnaké to bolo aj v tomto prípade. Nedokážem si pomôcť pre mňa je príšerne nesympatický. Druhá vec bola samotné rozuzlenie, od ktorého som vzhľadom na predpripravovanie vďaka atmosfére očakávala až príliš a dostala sa mi asi tak štvrtina. Nepôsobilo to na mňa výrazne nápaditým dojmom, a tak sa s hodnotením stretávam niekde uprostred. ()

Mortemiss

Tento film beru jako skvělou inspiraci v případě, že jednou zatoužím po režisérském křesílku. V okolí mého bydliště se rozprostírá hned několik hektarů lesa, desítky rybníků a nespočet kryplů. Atmosféra je zde daleko hustší než ve filmu a to nemusí ani zapadnout sluníčko, stačí si ráno zajít do sámošky pro čerstvé rohlíky a už při tom máte husí kůži na prdeli, když vidítě jaká hovada na ty rohlíky předtím sahala. ()

jorgus

hodne slusny kousek ze severu..vubec me nevadilo pomale tempo a vlastne nehorrorove vypraveni..atmosfera o jedne chatce, rybniku a lesich byla skvela a opravdu jsem se do ni vzil..a tech poslednich 20 minut byla zanrova lahudka..skoda jen ze to posledni z poslednich odhaleni vlastne bylo o nicem:) ()

johnymdoe

Film kde se dobře graduje atmosféra a strach přichází pěkně pomaličku krok po kroku až k vašim dveřím. Opět skvěle hrající Norská příroda, v tomto případě les. Opět docela slušní jejich herci a úsporný leč dobrý scénář. Kameře a režii nejde nic vytknout a hlavní co tvoří tu skvělou atmosféru je v tomto filmu hudba. Několik not na klavír a ta melodie mi zní v uších ještě teď...brr. Nepochopil jsem bohužel, i když se mi to na konci snažili vysvětlit, proč vrah/vražedkyně dělal/a co dělal/a. Podle mě to nedává smysl, ale možná jsem to jen nepochopil a nebo to byla prostě a jednoduše psychopatie?! Dík tomu pro mě jen 60% a tři hvězdy. ()

rusty09

Mega překvapení. Upřímně sem byl posranej celej film a to tam nebyla jediná lekavá scéna. Čekal sem průměrnej, možná horší film, ale tohle vážně ne. ONE OF THE TOP HORRORS! ()

zahadum

Nič...absolutne nič sa neudeje dlhú dobu a predsa bude človek nervózny, znepokojený a bude mať veľmi nepríjemný pocit. Výborne vystavaný film kde je atmosféra temná ako noc....žiadne americké bu bu bu ... ale nefalšovaná hrôza z neznáma. ()

agassi68

Až príliš sa to snažilo podobať na Blair Witch, no tá snaha bola priveľmi okatá a pointa smiešna. Ale príroda je v Nórsku nádherná :) ()

hororwatch

Jednoduché filmy, které vsadí na ,, někdy málo je hodně'' musí zaujmout tím málem, které nabídnou a to je přesně případ i tohoto filmu. Výborná kombinace hudby a zrnitých záběrů divoké přírody už samo o sobě dokázalo ve mě vzbudit neblahé předtuchy. Herectvo bylo průměrné, ale nijak nekazilo dojem z filmu. Hvězdičku odebírám za zápletku s jednoduchým koncem. I přesto, že se film snažil tvářit opačně. Obzvláště jsem nechápal to matení diváka ze strany pana Bjørna Floberga, jehož postava se rozvíjela směrem, který naznačoval, že to bude právě on, kdo nebo o kom bude na konci poslední slovo, leč se tak nestalo. Právě toto ve mě vzbudilo rozpaky nad poslední hvězdičkou. Rozvoj jeho postavy ve finále vyjde zcela zbytečně, ale je dost možná ba dokonce pravděpodobné, že kdyby jeho postava byla ve scénáři napsána, jako ,,ten hodný starý strejda Pan Výletník'' , tak by to celou zápletku i děj zjednodušilo na úroveň, kterou by pak nezachránily ani mnou výše zmíněné klady. Každopádně je toto další ,,Skandinávský '' film, který mě přesvědčil o tom, že se umí točit i jinde než v Americe a mnohem úsporněji a lépe. ()

Hapretor

Jednotlivé postavy jsou dobře zahrané (na "neherce") a mají dobře vykreslené různé charaktery. Jinak dějově nuda. Nic překvapujícího. ()

SpeedyCZ

Opravdu velmi dobře se na ten film kouká (skandinávci holt tyhle věci mají v merku), ale scénář trochu pokulhává. Herci dobrý. ()

Rathalos

Severania vo svojich filmoch vedia takmer vzdy vytvorit atmosferu,ktora cloveka pohlti natolko,ze vlastne uz netreba nic dalsie a prave preto je tento horor taky oblubeny medzi divakmi,norske lesy su hlavne v noci hrozostrasne a presvedci sa o tom aj skupinka ludi,ktora celi podivnym veciam,ktore sa tam zacnu diat,cele to postupne graduje az do zaverecneho vyvrcholenia,ktore odhali tajomstvo a pozrel som si aj dvojku,ktora sa odohrava v opustenom sanatoriu,herci su ini,no kvalitou asi na rovnakej urovni ako v jednotke,takze obom zalezitostiam davam zhodne hodnotenie...:-) ()

foundation

Nie.Opat hovorim nie. Ani Villmark ma nijako neprekvapil nie to este vystrasil. Za cely film som ani len nepocitil nejaky naznak strachu alebo niecoho podobneho. Film ktory vsadil vsetko na atmosferu a prehral pretoze ta je vo filme dobra snad 10 minut. Inak to bola nuda a od polovice som minimalne 3 krat pozeral kolko mam este do konca a to ma ten film len 85 minut. Urcite si to svojich divakov najde ale pre mna straca casu. ()