Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

Morholt

Jak už to tak u FF záležitostí bývá, tak polovinu filmu se prakticky nic neděje. Jen banda mládežníků trdluje před ruční kamerou a plká nesmysly. Je lhostejné o čem to je nebo co dotyční říkají. Je to prostě jen vata. Pak se teda konečně začne něco dít a musím uznat, že pár záběrů tu má něco do sebe, ale kamera nedopřeje si cokoliv alespoň trochu vychutnat. A budu se opakovat, ale i tady platí, že pokud by film natočil v klasickém formátu, tak by to mohlo být fajn amišské hixplo. Jenže..........15% ()

Kudly4

Nakonec tu čtvrtou * musím dát, díky parádnímu závěru. Ono se to do poloviny jeví, jako klasický PA s tím rozdílem, že se nacházíme na odlehlé, lesní farmě uprostřed ničeho a to dodává lepší a Hororovější atmosféru, než ostatní díly, které se odehrávají pokaždé v rodinném baráku (pokud se nemýlím). Po polovině dojde k pěknému zvratu a začne solidní, děsivá nálož, kterou jsem vůbec nečekal a v tomhle ohledu, je to asi nejlepší a nejstrašidelnější díl. Třešničkou na dortu je tady slaďoučká Emily, na kterou se hezky dívalo. Za mě spokojenost a klidně ať série pokračuje. ()

borec999

Oproti posledným 2 dielom v sérii viditeľné zlepšenie. Pomohla zmena prostredia(odľahlá uzavretá komunita s náznakmi sekty), témy a aj zmena štýlu ( kamery v domácnosti skoro zmizli a prešlo sa viacmenej na klasický found footage). Vo výsledku to síce nie je nič svetoborné, nie je to určite najlepší diel série, ľakačkami to vylaká len málo koho, ale zas v závere najnovší prírastok PA série dáva zmysel, príbehovo drží pokope a posledných 20-25 minút je celkom intenzívnych, pričom ponúkne aj pár obstojných hororových výjavov(slow motion zábery, scény v podzemí kostola, pohyb po horiacej osade či úplný záver s policajtami). Správne nekompromisné ukončenie mi sadlo a všeobecne mám pocit že Eubank a Landon sa snažili. Vo výsledku teda pozerateľný priemer, ktorý sa vlastne ani nemusel volať Paranormal Activity a pri ktorom očakávam že sa tie 3* budú množiť ako huby po daždi. 55% ()

korbitch22

Další démonský zářez do dojné krávy Orena Peliho, který se ale tentokrát odehrává pouze ve stejném univerzu a na hlavní linku navazuje pouze jmény démonů. Dlouho jsem neviděl zapomenutý žánr Found Footage který patřil mezi mé nejoblíbenější hororové podžánry. Nový vzhled, vylepšená kamera a lepší digitální zpracovaní tomu moc sluší. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci což je u hororu dneška poměrně vzácný jev i když se opět samozřejmě chovají brutálně nelogicky, protože mi přijde, že dneska už filmový tvůrce neumí bez hloupého jednaní postav postavit na nečem příběh. Upřímně, já vidět babku jak se škrabkou na brambory snaží ořezat ruku, nebo viděl narození dvouhlavého berana, okamžitě bych utekl do prdele i kdybych tím lesem v zimě měl běžet třeba bosej. V každým případě děj mezi Amiši je fajn, efekty jsou boží, pár lekaček klasicky natrhne pumpu a finálový brutální masakr má pořádné koule. Po dlouhý době moc příjemný démonský kousek.70%. ()

blackkocour

Občas se z těch abnormálních pasivit někomu obrátí kufr naruby, deformuje se tělesný aparát, někomu zhřídnou vlasy, někdo se posere.. ale to nejhorší, co se někomu muže stát, je otřes mozku při nápadu sesmolit nekonečný pokračování Caspera, roztomilého strašidýlka, ten chudák už nemá koho vystrašit. #podzimnisklizen [2022] ()

• Film měl být původně nasazen do kin, ovšem pandemie covid-19 způsobila, že byl snímek vypuštěn na streamovací platformě Paramount+. (NiWi)
  • I přesto, že název filmu spojuje snímek se sérií Paranormal Activity, nemá s předchozími filmy dějově nic společného. (NiWi)