Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

Astaroth12

Ešte prvé dva diely tejto serie ma celkom bavili, ale s každou ďalšou častou séria padala do šedej podpriemernosti. Tak od tejto časti som vobec nič nečakal, ale len z čírej zvedavosti som si ju pozrieť chcel. Po záverečných titulkoch som bol, ale milo prekvapený. Film nejde v šľapajach svojich starších kolegov, ako keby ním ani nebol. Ale aj tak sa nejedna o originálny námet, podobných filmov je niekoľko, ale tak dobre zvládnutých je naozaj minimum. Je tu niekoľko slušných lakačiek a s pribúdajúcimi minútami silnie aj napätie či atmosféra. Mňa dosť bavia filmy z uzatvoreného prostredia a tento nebol výnimkou. A preto mi nevadila ani častá chaotickosť i mierna absurdita. Je tu i nejaký ten zvrat, ale bol celkom očakávaný. Po hereckej stránke to bolo také mdlé, ale nemôžem asi chcieť zas všetko. Takže slabé, ale 4*. ()

Immortal17

Máme tu dost možná jeden z nejlepších Paranormal Activity od prvního dílu této série. Kdo by to byl řekl, že to ještě někdo zachrání od předešlých pěti propadáků? Kdo říkal, že nutně musí být všechno jen o duchách, když paranormální aktivity jsou velice široký pojem a jsem ráda, že se v tomto díle duchařských historek zdrželo. S radostí po 15 letech dám jednomu z Paranormal Activity 4/5 poté co jsem hodnotila zbytek jen podprůměrně. Díky Williamu Eubankovi, co vzal režii do svých rukou, nabrala série úplně nový směr. Jaká radost, že Landon umí napsat i malinko odlišný scénář od předchozích dílů. To má také jediné štěstí, jinak by tato série v mých očích definitně upadla. Nevzpomínám si, kdy naposledy mě nějaký film o "nadpřirozenu" tak zaujal. ()

Deyw

ma to nazev jak ta serie kde se otviraj a zaviraj dvere a padaj hrnce, ale je to pojaty spis jako blair witch, seznameni s postavama, cubka nataci dokument o tom, ze je adoptovana a jede se seznamit s rodicema, coz jsou totalni vidlaci v lese na totalni dedine bez internetu a signalu klasicky..mno a neco tam ze sklepa smrdi a zjistuje se co 🙂 natoceny je to fajn, je to dobry ale jsou tam nelogicky slowmo zabery..dal bych silny 3* 🙂 ()

kingik

Objektiv ruční kamery zachytil novou hororovou záhadu. A je třeba ji vyřešit. Největší záhadou sice zůstává, proč film nutně musí spadat pod značku Paranormal Activity, když největší styčný bod představuje původní autorství Orena Peliho, což vlastně filmu v podstatě přidává na pozornosti, ovšem naprosto v klidu by film mohl nést úplně jiný titul. Paradoxně je paranormálních aktivit, jaké jsou dobře známy z dřívějších námětem sloučených počinů, naprosto zanedbatelné množství. Sympaťanda jménem Margot (Emily Bader) zjistí, že je adoptovaná. A za každou cenu chce znát odpovědi, proč se jí matka vzdala coby miminka. Za tímto účelem neváhá vydat se se svými dvěma přáteli do odlehlé amišské komunity, kde zachytila horkou stopu ohledně svého příbuzenstva. A mezi nezbytnými zavazadly je kamera, co natáčí každý moment jejich návštěvy v neznámém i poněkud znepokojivém prostředí. Subžánr found footage už pomalu bere za své, tudíž je potřeba svolat kvalitní hororové činovníky, aby se dal dohromady rafinovaně vypadající kus, u něhož bude divák napjat a zvědav, co mladou ženu na záhadné farmě potká. Christopher Landon dodal scénář režisérovi Williamu Eubankovi, produkci jim posvětil Jason Bloom. A všichni tři vlili soustředěně novou hororovou sílu do stagnující značky. Upřímně řečeno, nebude mnoho těch, kteří bažili po návratu bubáků, kteří za ramenem nic netušící oběti tančí čardáš, hrají mariáš či případně souloží s blanokřídlým hmyzem. Momentů, které nějakým způsobem vyloženě vykazují paranormální aktivitu, je tentokrát pomálu. Nejmarkantnější scénou je ta, ve které se hlavní představitelka v noci strachem z prozrazení schová pod postel, jejíž pelest se prohne, ačkoliv na ní nikdo viditelně neleží. Konkrétně tahle scéna postrádá jakékoliv vysvětlení, duchové prostě tentokrát nehrají prim. A ani není jasné, proč ta scéna ve filmu vlastně byla, když se film následně rozhodl vydat se zcela novým směrem, respektive odklonil se od původního duchařského základu celé série. Postupně se začnou dít hodně podivné, husí kůži nahánějící a zcela reálně vyhlížející záležitosti - trojčlenná partička objeví záhadný kostel stojící nedaleko farmy, v něm ještě záhadnější jámu nevídané hloubky a také se stanou nočními svědky zrození dvojhlavého kůzlete. A nesluší se více prozrazovat z dějství. Rozplétání záhady je poutavé až do finálního hrůzyplného maratonu, kde jen divák může litovat zběsilosti kamery, která nedopřávala delší stabilitu záběru. Sugestivní divácký zážitek se místy dostavoval a následný nenormální objev na farmě udělal radost všem skeptickým záhadologům. 7/10 ()

J*A*S*M

Kdyby to natočili normálně, a ne jako fucking Paranormal Activity, tak to mohl být povedenej bratříček Midsommaru a Hereditery, protože Eubank je na to podle mne dostatečně šikovnej. Což teda občas prosvítá i tady přes ten unavenej found footage formát, na kterej už dneska imho nikdo není zvědavej. Pojítka na původní sérii veškerá žádná, takže i z tohoto ohledu se PA rámování jeví jako zbytečné. Vlastně se divím producentům, že tuhle sérii chtěli vzkřísit, i Eubankovi, že si jako další projekt po skvělém Underwater vybral tohle. Mizerný to není, ale jestli někomu v roce 2021 přinese upřímou diváckou radost sledování něčeho, co jsme v posledních pěti letech viděli spoustakrát (a mnohdy lépe), ve formátu, který byl módní před lety deseti, to teda pochybuju. ()

• I přesto, že název filmu spojuje snímek se sérií Paranormal Activity, nemá s předchozími filmy dějově nic společného. (NiWi)
  • Film měl být původně nasazen do kin, ovšem pandemie covid-19 způsobila, že byl snímek vypuštěn na streamovací platformě Paramount+. (NiWi)