Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Koly

Zasazení příběhu je skutečně skvělé. Atmosféra lesů mě po zhruba takových 30 minutách prostě sežrala. Určitě začnu zjištovat, jestli norové natočili ještě nějaké další horrory, protože tenhle se náramně povedl. Zase apeluju na americké režísery sraček typu HOUSE OF WAX, aby se podívali, jak se "dnes" dělá dobrý horror. ()

kosta73

No tak nevím. Na tento film jsem se skutečně moc těšil. Komentáře a hodnocení mých oblíbenců mě patřičně nažhavily, ale výsledek je ( mírně řečeno ) rozpačitý. Začátek každopádně navnadí. Lesy ( = atmosféra ) jsou skutečně temné, parádně natočené a nad skutečnost, že chata na samotě není nic nového, se díky výše uvedenému velmi lehce povznesete. A tlak nekompromisně pokračuje! Na řadu přichází starý magnetofon, místní legenda, opuštěný stan a vy se začínáte cítit v sedmém nebi....No a tím to hasne, následuje jednoduchý slasher s prostinkým koncem. Hrozně nerad čůrám proti větru a film si vrámci žánru asi zaslouží lepší ohodnocení, ale díky velkému očekávání a následnému zklamání prostě víc nemůžu. ()

HorrFi

Už nebudu podceňovat Nory co se týče hororů.. atmosféra byla fakt špičková ale jinak si myslim že tenhle film nepřichází s ničim originálním nebo zajímavým ale celkově jsem se dobře bavil a byl to vůbec první norskej horor co jsem viděl.. 60% ()

Cedr

Skvělá atmosféra, závěr není úplně ideální, ale není to tak zlé, jak by se mohlo zdát. Rozhodně jeden z těch divácky zajímavějších hororů. ()

TomStall

Ač působí trochu amatérsky, Villmark oplývá slušnou atmosférou. Chvílemi diváka ale při sledování začne užírat nuda a od mírného klimbání mě vytrhávalo jen pár nepříjemných lekaček. Závěr takový spíše zbytečný. Hvězdička navíc za krásku v červeném:) ()

hans500

Výborný, velmi atmosférický norský horor, slušně vykreslené charaktery postav, které jsou i dobře zahrané a celkově kvalitní scénář. Režijně dobře zvládnuté a nechybí dobrý hudební doprovod. ()

Khumbac

Divný šéf s divným nápadem. Divná zápletka a zmatený děj se špatnou hudbou. Dvě hvězdy za dlouhou čekačku na první smrt. Ta indická herečka se mi líbilia. ()

Copacabana

No pekne. Všetko bolo, ako má byť, nič viac, a nič menej– správne stupňovanie napätia, prostredie, chaos, atmosféra, niečím pripomínajúce slávnejší Blair Witch, ktorý však tento kúsok si myslím kvalitou prevyšuje. Môžem s radosťou zhodnotiť, že som dostala dokonca viac ako som čakala – dej odsýpal celkom šikovno, nachádzalo sa tu mnoho vynikajúcich scén spomeniem napríklad škrtenie v stane, osvetľovanie baterkou nočný les a beh v ňom. Naozaj sa mi páčil motív červených šiat, ktoré sa objavujú, miznú, a vidíme ich postupne v deji, a pohľad na ne vyvoláva tieň podozrenia. Jediné čo by som možno vytkla sú herecké výkony, ktoré sa mi zdali málo hysterické v istých situáciách, a tiež vysvetľovanie na záver, ktoré mi prišlo akosi nadbytočné. Napriek týmto miernym chybičkám krásy, účel bol splnený – teda vyvolanie strachu, ku koncu som sa FAKT bála a kebyže na mňa niekto v lese zapíska tak to by som asi ťažko rozdýchala. ()

M-arta

Krásné exteriéry, napětí a velká očekávání...Kdyby už nic, po tomhle a několika podobných filmech jsem si chtě nechtě pokládala stejnou otázku. Je známkou něčeho podstatného, že tolik lidí děsí noční příroda? Že už jen to, že pár lidí musí přenocovat někde venku, je celkem samozřejmý námět na horor nebo minimálně důvod ke znepokojení, protože za každým smrčkem běžně číhá úchylný psychopat? :-))) ()

Sfinkter

Díky odlehlé přírodě a zvláštní outdoor partě se vytváří hutné klima, ve kterém dlouho nevíte, co a kdy už přesáhlo určitou mez. Běhání po lese v závěru je ta pravá káva pro milovníky strachu bez strašidel. Doufám, že někdy seženu originál, kterému se tímto snímkem vzdává hold. ()

ywo666

No prečo také vysoké hodnotenie? Lebo ho porovnávam výhradne v rámci hororu. Téma film je úplne bežná ale spracovanie mi už bežné neprišlo. Neviem či to bolo tým, že to bolo "neamerické!" alebo niečím iným, ale proste mi deej neprišiel ako klišé (napriek tomu, že de facto bol). V dnešnej vlne nechutných hororov s galónmi krvi, vnútornosťmi a inými svinstvami dobre padne film s minimom smrtí, minimom krvi, ale plným hororovej atmosféry a napätia. Niekomu možno villmark amatérsky, ale ja by som volil skôr slovo autentcký. Do majstrovského hororu tomu niečo chýba, ale v rámci žánru v lepšej polovici. Tých 71%, čo film zatiaľ má, mi príde optimálnych. ()

honz

Tak to je fakt super. Tajemný příběh nabírající grády až ve své druhé polovině, podivná atmosféra, to vše v nádherné severské přírodě. ()

noriaki

Hodně slabý pokus, kterému chybí to nejpodstatnější, čili schopnost vyděsit. Což o to, technicky je skvěle zvládnutý, norská příroda je nádherná a postavy jsou plastické a zajímavé. Ale to je asi tak všecko. Několik laciných lekaček a mírný pocit ohrožení nestačili k tomu aby se z potenciálního slušného psychologického dramatu stal regulérní horor. Nebýt znepokojivého hudebního motivu, který zachránil atmosféru, tak bych režiséra podezíral, že chtěl původně natočit o survival thriller, ale trochu ustřelil konec. Škoda, těšil jsem na severskou pecku u které strachy vyletím z kůže, dostal jsem jeden z mála hororů u kterého jsem se ani jednou nebál. ()

lennyd

Televizní producent Gunnar připravuje novou televizní show, takzvanou Hru o přežití. Aby tým jeho spolupracovníků věděl, o co jde, hodlá s nimi dokázat totéž, co bude později čekat účastníky show. Společně vyráží do srubu daleko v lesích, kde - zbaveni výdobytků civilizace - musí dokázat přežít. Nebude to ale tak snadné, neboť v lesích čeká něco, s čím ani Gunnar nepočítal ... Ač severské filmy mám docela rád, z tohoto jsou moje pocity trochu rozpačité. Zhruba tři čtvrtiny filmu jsou docela fajn, je vidět že i Evropané, když chtějí, dokáží vytvořit docela schopný a napínavý film. Jenže poslední čtvrt hodinku jsem vůbec nepobral - těšil jsem se na nějaké zajímavé vysvětlení toho co, kdo, proč a jak, a dočkal se hodně nepovedeného konce, který - nebýt závěrečné vysvětlovačky - by nedával smysl vůbec. Herecké obsazení je takové trochu moc Norské, ale kupodivu mi to nevadilo a (až na posledních patnáct minut) jsem si i herce užíval. Fakt škoda toho konce... ()

zdenny

Mně se tento typ horroru líbí. Musím říct, že i norština se mi líbí a je pro mě dost "horrorovým" jazykem. Co se týče zápletky, vraždícího jsem neodhadl a o to si, myslím, jde. Když přičtu velice diskutabilní chování šéfa skupiny, dostaneme opravdu pěknou dávku napětí a nejistoty. Jak už jsem zmínil - honičky po lese mám rád, ale musí mít skutečně hlavu a patu. Nebránil bych se ani dvojce, jen nesmí sklouznout k nějakým přehnaným klišé. ()

Angelic-77

Horor / thriller, ve kterém je sice (oproti jiným, tématicky příbuzným snímkům) skoro až absence krve a mrtvol, ale za to nechybí spoustu skutečně napínavých okamžiků. Divák je v podstatě po celou dobu ponechán v očekávání co bude dál a právě v tom je největší síla celého filmu. ()

Guzo

Nejlepší na filmu je opravdu ta atmosféra - zejména doprovázející hudba a zvuky dělají své. Závěrečné rozuzlení v několika minutách ale úplně nekoresponduje se zbytkem filmu a spíš mi přišlo, že autoři prostě nevěděli, jak dál, tak to utli v půli. Herecké obsazení je takové typicky norské (nebo spíš neamerické) - žádní herci, kteří by předvedli nějaký extra výkon a spíš se snaží chovat přirozeně.. To někomu vyhovuje, někumu ne, mně to tu moc nesedlo. ()

Curlyman

Po nemastnom - neslanom rozjazde začal film chytať tie správne grády aby v najlepšom skončil. Veľká škoda, pretože potenciál tam bol veľký a ku koncu to bolo to pravé orechové. Ale škoda, že len ku koncu. Hlavne tie "blairwitchovské" zábery dodávali tú správnu atmosféru. Severania vedia točiť horory. Po tomto filme je to pre mňa fakt. ()

drackula

Atmosféra záhadného lesa v tomto filme fungovala asi jediná. Inak mi všetko pripadalo strašne nelogické a prvoplánové. Vo vzduchu ostalo nespočetne veľa otáznikov, ktoré tvorcovia viac menej iba načali a potom nechali tak. Neviem či to bol zámer, a chceli takto len podsúvať falošné stopy, alebo išlo len o obyčajnú nemohúcnosť tieto fragmenty nejako efektnejšie využiť. 40 % ()