Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

lxbch

Slušná atmosférická podívaná o svérázném teambuildingu v norských lesích podtržená tak trochu psycho hudbou. A že ten závěr vyzní jaksi do ztracena? No a co? Po celou dobu jsem se dobře bavil a to je, oč tu běží. ()

helraiser

Je to opravdu neuvěřitelné, ale Norové to opět dokázali a stvořili další prvotřídní horor, který strčí do kapsy většinu americké hororové produkce. Neuvěřitelné, že norové z téměř ničeho dokáží vytvořit téměř dokonalost. Villmark je lesní horor s naprosto dokonalou atmosférou, která prochází celým filmem prakticky od začátku do konce. Strašně moc dělá v tomto případě prostředí ve kterém se děj filmu odehrává. Temný les obklopující jednu chatu, to je prostě nádhera. Pak stačí počkat na tmu, objevení záhadných zvuků, a za chvíli máte srdce až v kalhotech. Za tohle je prostě potřeba zatleskat. Člověk kouká na film kde se prakticky nic neděje a přitom má víc nahnáno než z nějakých monster a hektolitrů krve. Úžasné. Navíc v tomto případě k úspěchu filmu hodně pomohli i herci, kteří jsou přesně takoví jaký se pro tenhle film hodili. Naprosto jim věříte, a že to nejsou žádní blonďatý sexbomby to je jedině dobře. A komu se to nelíbí tak ať si chvíli počká a určitě se jich dočká v americkým remaku který bude minimálně o dvě třídy kvalitou níž. V tomto případě se, ale jedná o atmosférickou bombu, která mě rozhodně hodně překvapila a nebudu mít problém si ji pustit znovu. ()

Johny M.

obitus a verbal pějou chválu, ale já musim výjimečně souhlasit s livingdeadem. žádnou atmosféru jsem v Temnejch lesích nezažil a jediný čeho jsem se bál bylo, že těch dlouhejch 85 minut nikdy neskončí... ()

Al44...

Spíše psychologický film než horor - dobrá atmosféra - příběh a dialogy jsou na nízké úrovni - nesympatické herecké obsazení - pár velmi podařených momentů - pokažený závěr, který mohl být nejlepším momentem filmu. ()

Cheeker

Konečně jednou zase horor, ve kterém netečou litry krve. Ale jenom čekáte, kdy se máte leknout. A to všechno podbarvené tajemnou hudbou, která tomu všemu dodává atmosféru. Naproti tomu mi Temné lesy trochu připomínali Záhadu Blair Witch. Ale přesto všechno jsem cca před měsícem zažil první "táboření na divoko" taktéž v Norsku. A od té doby mám pár zásad. 1) Nikdy nestavět stan u jiného stanu, když jste neviděli jeho majitele. Radši obětovat ještě trochu sil a posunout se třeba o kilometr dále. 2) Když majitele stanu vidíte z dálky můžete odhadnout, co je to za lidi, už podle toho jak vypadají a co právě dělají. 3) Nikdy nestavět stan u benzinek, obchodů a podobných objektů, ale radši zalézt trochu hlouběji do lesa, kde nebudete všem tolik na očích. Ta třetí zásada je ze zkušenosti mého souseda, který mi vyprávěl, že chtěli postavit stan u benzinky, ale nakonec se posunuli o pár set metrů dále. A ráno, když si chtěli jít na benzínku koupit snídani, všude se rojilo množství policajtů. A oni zjistili, že tam co si večer chtěli postavit stan, si ho postavil pár z Polska a ráno je obsluha právě té benzínové pumpy našla podřezané. Z toho plyne, že země může být bezpečná sebevíc, ale nikdy nevíte na koho narazíte. ()

Kadas97

Typická severská atmosféra no dej ma nudil, lebo neustále som mal pocit, že som ten film už videl. Tvorcovia sa asi príliš mnoho inšpirovali u iných hororov. 6 z 10 ()

Vabr

Celkově, když bych si měl říct příběh tohodle filmu, tak je to doslova skutečné nic. Celý příběh se nic neděje a až ke konci je nějaká troška něčeho. A proč tomu teda dávám 3⭐? Celou dobu to překvapivě vůbec nenudilo, dívalo se na to pohodově a stopáž 85 minut byla na místě. Ke konci jsem si už ale říkal, že by to chtělo něco, co by to pořádně nakoplo, ale ono nic. Brácha ke konci usínal. Finální zvrat se mi moc nezamlouval. Prostě to bylo takové klidné a pohodové sledování bez příběhu, což zní dost zvláštně, ale opravdu to tak bylo, tudíž to doporučuju radši přeskočit, protože něco jiného viz. horor, který je zde uváděn byl opravdu nulový. Vyhodnocení: Teambuilding snů ()

arkie

Priemerný thriller severskej produkcie, možno v domovskom prostredí žiarivá výnimka, ale v porovnaní so svetovou produkciou bieda. Klasický príbeh o partii zamestnancov, ktorých šéf vytiahne na chatu na "survival" - iné dovody uvedené neboli a hoci táto neistota evokovala určité napatie, celkovo to vyznelo rozpačito. Pár lakačiek, narastajúca agresivita šéfa skupiny až konečne koniec v štýle "vrahom je záhradník". Herecké výkony pomerne slabé, netuším, prečo by som mal tento film vidieť ešte raz. ()

FeFa

Podle zdejšího hodnocení a komentářů jsem se na film dost těšil, ovšem mé očekávání filmu, který mi zabrání jít do lesa, nenaplnil. Srovnání s Blair Witch podle mě není na místě, spíše to má blíž ke Cabin Fever či Evil Dead. Atmosféra je určitě slušná, ale jinak je to celkem o ničem. Absence propracovanějšího scénáře a závěrečné pointy příliš nepotěší. I přesto jsem se nenudil, proto za ***. ()

Italiano

Jako nápad na film určitě dobrý.Měl všechno, co by měl správný thriller mít - napětí, akci, občasné mrazení v zádech.Jen mě trošku štvalo, že se veškerá akce rozjela, až ke konci filmu a tím pádem byl i rychlý konec..Jinak pohodička na nízkorozpočtový snímek. ()

Jacques-ds

Hrozný omyl, postavy se chovají naprosto nelogicky a po celou dobu filmu soutěží o titul Idiot roku. I tak by šlo o celkem zajímavou podívanou, ale konečná desetiminutovka vše zabijí a posílá film do hořkých vod podprůměru. Škoda, pokus to byl dobrý, zpracování kvalitní, ale scénář, scénář ten selhal. ()

Wann

Velice působivý horor z norských lesů ale jediné co tento film může nabídnout je velice hutná atmosféra, napětí a 1 lekačka. ()

sup

Slandinávcký horror, tedy mezilidské drama s hororovými prvky;-O. Mimoto má ale také hutnou atmosféru budovanou už od začátku a moudře příliš neodhaluje; naproti tomu mi ale přijde škoda - a hodně lidí to asi bude považovat za klad - že motivace většiny postav je spíše nejasná nejasná. Velmi slušné ***. ()

Lichty

Zvláštní, silně neamerický horor, který v lesích po dlouhé době skutečně něco schovává. I ten tolik kritizovaný závěr mi v tomto případě příliš nevadil. Čekal jsem nějakou mnohem větší bejkárnu. ()

Crazynka

Povedený norský hororový triller s výbornou atmosférou. Ten konec to trochu kazí, ale i přesto se mi film líbil. Příběh je sice trochu ohraný, ale ta atmosféra je jedinečná, už proto mám severské filmy tolik ráda. ()

hero_bk

Horor na naprosto jiné úrovní než to, co do nás valí Emerika... Logické chování postav, uvěřitelné charaktery atd. Akorát by to možná chtělo nějaký lepší závěr, ale ani tento neshodí pětihvězdičkové hodnocení, vzhledem k perfektní hudbě, ze které mi šel mráz po zádech a po celou dobu perfektně budované atmosféře, které paradoxně přidávala i chladná norština... Rozhodně jeden z nejlepších hororů, co jsem v poslední době viděl... ()

Freemantle

Velké natěšení na evropský horor, který mě nenechá klidným, vystřídalo zklamání. A ne neprávem. Scénář má velmi slabý náboj - skupinka mladých lidí se (ve filmu z ne příliš objasněných důvodů) vydává na několikadenní pobyt uprostřed lesa. Jako ubytování bude sloužit stará dřevěná chata. Zní to už jako ohraná písnička, nízkoropočtový film, pár mladých lidí, les a chata. Hledáte podobu s "The Blair Witch Project"? Zapomeňte. Tyto dva filmy nemají nic, krom lesíka, stanu a zmiňované skupinky nic společného. Hlavní postavy oplývají nesympatickým zjevem, ve své podstatě se o jejich charakterech divák nic moc nedozví, protože to v pětaosmdesáti minutách nudy není třeba. U lesního hororu bych čekal lekací scény, tajemné zvuky, vycházející ze tmy, příšerku (člověka, mutanta, vraha, blázna) - kameramana, pohupujícího se za stromem, sledujíc svou kořist... Nic. Místo toho vévodí nesmyslné a bezduché rozhovory a absolutně nelogické chování jednotlivých postav. Jsem zklamán, zhnusen a otráven. A ten konec? No, podívejte se sami. Nebo víte co? Raději se tomu vyhněte obloukem... ()