Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Elijah93

Horor o kterém jsem hodně slyšel a v podstatě mě nezklamal. Ačkoliv je film plný postav, které mi nepřirostli k srdci, atmosféra postupně graduje a houstne. Film stojí alespoň za jedno shlédnutí. ()

Arcisit odpad!

Sračka! Jestli jste normálnější než místní pitomci tak se na to ani nekoukejte, je to totální ztráta vašeho a bohužel i mého času. ()

mikimiki09 odpad!

A co tím chtěl básník jako říct?? Skupina lidí jede to temných hvozdů strávit pár dní uprostřed ničeho, jejich šéfovi cvokne a začne ostatní nesmyslně komandovat, pak tam běhá někdo, co dělá něco, aby se v závěru zjistilo, že se to možná bylo jinak, ale jak, to už se asi nedozvíme... ()

johnnie78

Film, který dokáže velmi dobře navodit stísněnou atmosféru v hnusných severských lesích: úplně perfektní je muzika!!! Jenže, pomalé tempo bych ještě odpustil, ale ten neskutečně pitomý konec, vyplývající z evidentní scénáristické bezradnosti, ten fakt už ne. Kdyby to bývalo skončilo jinak, neváhal bych se čtyřmi hvězdami. Srovnání s Blair Witch příliš nechápu, film má s BWP společného jen to, že se odehrává v lesích, jinak nic. Naopak jsem si spíš vzpomněl na českou Vlčí boudu, která se mi líbila víc. ()

hony23

Někdy stačí k navození hororové atmosféry jen dobře nasnímaný les s rybníkem. Bohužel ale u toho také skončilo, vlastně po celý film herci běhají po lese a někoho hledají, občas najdou nějakou mrtvolu, nebo se v záběru mihne záhadná postava. Na opravdové napětí si ale musíme počkat až na závěrečnou čtvrthodinku - z tohodle Norové mohli vytřískat víc. ()

Catella

Kdybych nebyla blbá a pustila si to v češtině, tak dám asi i víc hvězd, jenže já si to inteligentně pustila v origo znění, a jelikož jsem ve škole na hodinách norštiny nedávala pozor, tak jsem z toho měla tak akorát zamotanou myslivnici. ()

Saroman

Konečně horor bez trapných lekavých scének podporujících mrtvici. Od začátku do konce chytlavý, reálný, originální. //90% ()

Easykill

Tady u temných lesů, je fakt těžké hodnotit. Na film se dívá tak dobře, že ta atmosféra nás nenechá moc vydechnout. Herecky je to taky fajn a prostředí je parádní. Ale na druhou stranu, se toho tady moc neděje, scénář je podivný a do poslední minuty nikdo neví co se děje. Nevím jestli tento přístup byl ten pravý. ()

fikee

Cože to pobíhá v temném lese ? Výborná první polovina po které zřejmě už nikdy nebude zkoumat, co by tak mohlo bejt uvázané na konci špagátu. Jenže, pokud je něco v lese, opravdu půjdete pro pomoc v noci ? S rosvícenou svítilnou, aby vás bylo vidět na kilometry ? Druhá půle prostě nepřesvědčila. ()

Peršanka

Tohle se klidně mohlo stát, takže žádnej horor, žádnej Krúgr. A bála jsem se, bála, uši zacpávala. Ještě že to mělo titulky :-) ()

Pesamenteiro

Film, ve kterém se všichni chovají tak hloupě, až to napomáhá budovat atmosféru. Vlastně jsem na tom filmu spoustu věcí nepochopil, celou dobu si kladl otázky, nicméně příjemné mrazení se dostavilo a zbytek funguje... Bizarní horor... ()

AmunRa

V Norsku je krásná příroda a hluboké lesy. Také jsou tam zruční režiséři, kteří vykřešou atmosférický horor i z mizerného scénáře plného klišé a bez špetky invence. Bohužel ani herecké výkony mě nijak nezaujaly a žádný z herců nevyčníval z průměru. V podstatě se postavy celý film potácejí od chaty k jezeru a dumají, jestli je tam ještě někdo s nimi nebo se prostě jen bojí v temném lese. Na noční honičky snímané roztřesenou kamarou za svitu baterek v hustém lese jsem už vyloženě alergický. V zábavnosti je daleko lepší Fritt Vilt a v atmosféře Headhunters, což paradoxně ani není horor. ()

Snakefinger odpad!

Kolosální odpad jakých se točí mraky. Záběry na měsíc jak se prohánějí mraky jako z vlkodlaka. To jediné mě zaujalo, protože nějaký, byť sebemenší nápad tady chyběl. A stavět horor na atmosféře? Koho to probůh dneska zajímá? ()

lubbax

vůbec mě to nedokázalo vtáhnout do děje a to asi hlavně díky takřka nulovému vykreslení jednotlivých charakterů a jejich dokonale stupidnímu chování, pročež jsou vám jejich osudy úplně fuk. příběh taky zrovna nesrší invencí a napětí mě jaksi dalece minulo. takže nic moc..no spíš nic než moc. ()