Suitable Flesh

• Veľká Británia Suitable Flesh

Psychiatričku Elizabeth Derby (Heather Graham) navštíví tajemný pacient (Judah Lewis), který trpí disociativní poruchou identity. Elizabeth se jím nechá svést a začne jím být posedlá. Její tělo následně ovládne démonická entita. (raininface)

darkrobyk

J. Lynche začínám postupně zařazovat mezi oblíbené režiséry. Snímek podle povídky The Thing on the Doorstep (Věc na prahu), vydané v roce 1937 mě bavil. A dnes jsem ještě po filmu honem povídku znovu přečetl, abych konstatoval, že převedení do filmu se povedlo. V předloze jde, jak jinak, o Necronomicon, který není ve filmu pojmenován, ale kniha, v níž jsou zobrazeny Cthulhu, Prastaří, to dozajista bude. Navíc v něm se nachází strašlivá zaříkávadla, co jsou používána ke stěhování duše do jiného těla. A nechybí ani chobotnička, jako připomínka rasy z kosmu. Grahamová je velmi dobrá, když hraje někoho jiného, osobně mě pak potěšila Barbara Cramptonová, co už si v 80. letech zahrála ve filmech podle Lovecrafta - Re-Animátor a Ze záhrobí patřících mezi jedny z nejlepších adaptací. Shodou okolností všechny tři filmy mají stejného scénáristu. Gore je zastoupeno řezáním hlavy a rozkucháním a jedním z důležitých motivů je sex, který Lovecraft z osobních důvodů ve svém díle nemá. A pobavil odkaz na Colomba a jeho poslední otázku. Z hodnocení usuzuji, že půjde o film pro okrajové publikum, a tak bych ho i opatrně doporučoval. ()

POMO

Vizuál televizního filmu z devadesátek, dvě sexy blondýny, kousek toporně předstíraného sexu a kapka krve. A dějově přesně tak “strhující”, jak byste čekali. [Sitges FF] ()

EvilPhoEniX

Joe Lynch a adaptace povídky od H.P. Lovecrafta. Je to tak trochu televizní hororový Thrller, který jakoby vypadl z 90.tek a pro někoho bude neúprosný, já s ním však problém nemám. Dojde tu na sex, na krev i na černý humor a to mi na 3 hvězdy bohatě stačí. Je to sice béčkový retro trash jak víno, ale kdo s tím problém nemá, tak s film dokáže užít. Psychiatrička začne být posedlá jedním ze svých pacientů, který se zdá, že má několik osobností, ale celé se to trochu zvrtne. Hodně mě tu bavila Heather Graham, především v závěrečné třetině, která má skvělé hlášky a je tak nějak rajcovně creepy, celkem mi to zde pasovalo. Jestli se dá film doporučit nevím, očividně moc lidem nesednul, ale má rád nevšední bizáry, tak může zkusit. 5.5/10. ()

Marceloo

V podstate klasická Lynchovina, s ktorou sa človek najprv akosi nedokáže stotožniť, ale keď sa naladí na tú správnu vlnu, začne si to celkom užívať. Síce sa tu Joe oproti iným svojim dielam trochu krotí a necháva namiesto pre neho typického násilia vyniknúť skôr intimitu, ale kompenzuje to temnou mytológiou vďaka ktorej má film svoj štýl a dokáže vďaka transformáciám medzi postavami neustále prekvapovať. Nesadne to každému a hodnotenie bude dosť rozporuplné, ale ja som spokojný, pretože Joe Lynch si ide svoje a nenechal sa zlanáriť nejakým väčším štúdiom, ktoré by mu obmedzovalo jeho tvorcovskú víziu. ()

*CARNIFEX*

Joe Lynch s občasnými, priemernými, hororovými zábleskami, opätovne vyšiel na povrch s ďalším pokusom, no a opätovne sa jedná len o úroveň, sťažka dosahujúci priemernú kvalitu. Prakticky sa na to od úvodu pozerá zle a jediné čo dokázalo zaujať, je pasáž s predstavou Xhamster rubriky: Young Boys + older Milf. Ostuda, takáto kokotina .. ()

pornogrind

Suitable Flesh bude nejspíš filmem kterej rozdělí diváky na dvě poloviny. Mnohým divákům film nejspíš nesedne. Ti co ale přistoupí na hru kterou Joe Lynch(podle scénáře Dennise Paoliho a předlohy H.P. Lovecrafta) přichystal si možná film užijou tak jako já a dokážou ho ocenit alespoň 3hvězdami. PS. Ikdyž čekal jsem od toho trochu něco jinýho. ()

Goldbeater

Joe Lynch velmi volně adaptuje povídku „Věc na prahu“ z pera H.P. Lovecrafta a svým pojetím skládá poctu dílu Stuarta Gordona, jehož filmové adaptace povídek podivína z Providence proslavily. Čeká nás klasické retrospektivní vyprávění protagonistky zavřené v psychiatrické léčebně, trocha erotiky, několik spontánních výbuchů násilí a notná dávka roztomilého přehrávání a černého humoru. Nedočkáme se však výrazných speciálních efektů, jaké bychom od lovecraftovské adaptace čekaly. Vizuální libůstky se zde tvůrci snaží dohánět hrátkami s kamerou a střihem, které však v tom low-budget hávu nevyznívají nikterak působivě. Svým nízkorozpočtovým pojetím a vizuální stránkou to téměř evokuje direct-to-video filmy 90. let, takže kdyby Suitable Flesh měl člověk porovnat právě s tvorbou Stuarta Gordona, patřila by spíše do éry Castle Freak než Re-Animatora/From Beyond, což není nutně výtka, spíše jen upřesnění. Pro fanoušky žánru to může být zajímavý throw-back, komukoliv jinému bych se to ale pro tu specifičnost pojetí asi zdráhal nějak doporučovat. Heather Graham a Barbara Crampton jsou zde každopádně velmi dynamickým duem a to nesdílí ani tolik společného času na plátně. [Sitges 2023] ()

Omnibus

Lékařská etika? Ta se jí netýká.“ Když je psychiatrička dobrá hospodyňka, pro pacientovo pírko i přes gauč skočí. No jo, Amerika. Já svou doktorku místo pozdravu rafnout za frndu, dostal bych takovou přes hubu, že bych přeplachtil ordinaci jak kormorán a místo do jejího klína bych nos zabořil akorát tak do diplomu na zdi. OKÉNKO IZOLACE v blázinci: [][] O jaká přísloví nás bisexuální hezounek Asa obohatil? []Lepší doktorka v hrsti, než pacient na střeše.[]V mladém těle starý duch.[]Střídat těla jak ponožky. []Lékařská kobyla chodí bosa,“ aneb psychiatrička co  potřebuje psychiatra. []Pojeb se sám!“ A pak že to nejde. [][] Asa by měl na lékařských fakultách přednášet: „Rozdíl mezi disociativní poruchou osobnosti (Shelter či Split) a posednutím typu switch,“ aby budoucí brýlaté cvokařky věděly, pod jaký typ pacienta si můžou lehnout a koho raději preventivně zhypnotizovat a vyhodit z okna. Stejně mi bylo Asy líto, jak to měl složitý. Mumlání, svíjení, skučení bolestí, vyhřezlé klouby... Očividně neznal techniku letmých doteků z Anděla smrti ()

RUSSELL

Stále se nemůžu rozhodnout, zda jde o zdařilou adaptaci Lovecrafta nebo spíš o povedenou poctu Stuartu Gordonovi a jeho Lovecrafťárnám, ale rozhodně mám jasno v tom, že je Suitable Flesh hororová laskomina, která se přesně trefila do mé chuti. Trošku mi vadila místy nekonzistentní kamera, kdy některé scény působily skoro až televizně, ale to jsem ochotný překousnout, protože jinak jsem se královsky bavil a tyto neduhy nedostaly prostor, aby mě při sledování výrazněji rušily. Film osciluje mezi démonickým hororem, erotickým thrillerem a černou komedií a do toho zvládá hezky sázet easter eggs na širší Lovecraft univerzum. Jasným tahounem je výborná Heather Graham, která už dlouho neměla takhle výraznou roli, ve které by dostala tolik prostoru vydat ze sebe maximum. ()

Arsenal83

Kto by povedal, že Heather Graham a Barbara Crampton majú dokopy už skoro 120 rokov? Tie plastové technológie a zubné protézy sa neuveriteľne vylepšujú. Inak celkom dobré thrillerové béčko s hororovými prvkami spred skoro polstoročia, ktoré nemožno brať na rok 2023 vážne a predloha bola napísaná pred 90 rokmi, takže aj toto treba brať do úvahy. Podľa mňa si to herci užívali, oni určite vedeli, že budú v tých svojich polohách vyzerať trápne a že divákov skôr pobavia, než vystrašia. Teda pobavia, ale výsmechom. ()

Claw

"Suitable Flesh" nepřináší nic mimořádného, místo toho se snaží o pořádnou devadesátiminutovou zábavu s kontrolovaným rozpočtem a téměř se mu to daří. Začíná to docela zajímavě. Lewis se v roli problémového mladíka solidně snaží, ale jak film postupuje a začíná nám být jasné, o co vlastně jde, začíná upadat a ztrácet jakoukoli sílu. Příběh není nijak originální a známe ho už z mnoha lepších hororů. Film působí spíše jako přehnaná, vtipná a kýčovitá hororová komedie s několika sexuálními scénami, které vás sice neohromí, ale i tak stojí za zhlédnutí kvůli Heather Graham. Poslední půlhodina je násilná a brutální, ale trpí nedostatkem věrohodnosti. Chvílemi se film opakuje a ukazuje tak opravdu průměrnou kvalitu scénáře i hereckých výkonů. Vše směřuje až k onomu vrcholnému zvratu, který je po celou dobu předvídatelný, ale funkční. Uvítal bych více krve! /50%/ ()

JASON_X

Heather Graham se po padesátce vrhla do erotického thrilleru, paráda, vypadá skvěle. Ale na to, že její Elizabeth je doktorka psychologie, je blbá jako tágo. Protože i ti největší tupci a retardi, kteří se na film dívají, už mají dávno jasno v tom, jak se to má s tím Asou a s převtělováním, ale ona ne, ona se furt diví a nechápe a čumí jako bluma. A pak už je pozdě. Ale třeba jí z toho všeho svrabu pomůže její nejlepší kámoška, taky doktorka, a to nesmrtelná horrorová bohyně Barbara Crampton, co myslíte? Prozradím jen tolik, že film od nenápadného až banálního začátku postupně graduje a graduje a v poslední jánevím půlhodině vás čeká nefalšované brakové peklo... vlastně nefalšovaný brakový ráj! Málem jsem řval nadšením, bezvýhradné divácké uspokojení! ()

Morholt

Podle prvních ohlasů jsem čekal temného a výživného, ale dostal jsem taškařici o démonovi, který skáče z těla do těla a prudí všechny okolo. No ale ani tak to není špatné. O vyslanci Pekla jsem se sice nic moc nedozvěděl a nějakých bubu masek jsem se nedočkal, ale je tu Heather Graham, která tu ukázala, že není vůbec špatná herečka. A navíc je, nejen na svůj věk, nehorázně sexy a moc dobře to, potvora, ví. Vyprávění má celkem odpich a sem tam dojde na nějaké chuťovky, kterých ovšem mělo být víc. Celkově slušné, ale za pár dní už si na to nevzpomenu. 60% ()

maddy

Joe Lynch nebol nikdy ani priemerný hororový režisér, ale so Suitable Flesh klesá až na absolútne dno. Nezaujímavé od začiatku do konca, so zkrachovalými blond herečkami v hlavnej úlohe, ktoré sa snažia vyzerať zúfalo sexi a cool, ale dokázujú iba ich herecké nekvality, s vizuálom ako z televízneho filmu na Hallmarku, a keď už nie hororom, tak šmrcnuté erotickými scénami ako z najtrápnejšieho porna. Okrem fajn old-school štylizovaného plagátu (ale s tým film nemá nič spoločné, nenechajte sa nachytať) to neponúka vôbec nič. Hororové Céčko pre najotrlejších, ktorí si dokážu, ehm, vychutnať podobné braky a pohoniť na kozách vyše päťdesiatročnej Heather Graham. CELKOVO: 2/10 ()

MightyHal

Tohle je jasný film pro fanoušky Gordonovi/Yuznovi tvorby, který ale bohužel divákům kteří toto duo nezná tolik moc nedá. Jedná se totiž o záležitost která více než že by vzdávala poctu Lovecraftovi, tak jí právě dává Gordonovi jehož esence je tu mnohem více koncentrovaná. Což má právě za následek 80/90 televizní vizuál, levnou erotiku (kterou Gordon velice rád pletl do Lovecraftovských děl) či i jistou absurdní komiku. To ale neznamená že by film nebyl nikterak zdařile natočen, to vůbec. I přes televizní vizuál jsou tu hravé střihy, atmosférické pasáže a rozhodně se nejedná o žádný amatérismus, jen je to dělané do stylu který se tento film snaží evokovat. Takže je to bláznivé, zápletka je ve svém srdci silně ztřeštěná a herecké výkony tomu nahrávají. Heather Graham je například skvělá a to hlavně ke konci kdy se naplno rozjíždí. Judah Lewis tu předvádí taky skvělý výkon a tak trochu mi připomínal Jeffreyho Combse (stálice u Gordona, u nějž nechápu že si tu nestřihl ani cameo, když to byl vlastně dvorní herec) a to nejen stylem jakým hrál ale i daným druhem postavy. No a Barbara Crampton byla sázka na jistotu. Takže jo ve výsledku se jedná o absurdní ale zábavnou nostalgickou jízdu u které jsem prostě neskutečně bavil. Škoda ale je že tvůrci nešli o kousíček dál a nedali více gore (je tu jen jedna opravdu gore scéna) a nenabídli třeba typické slizké efekty které Gordon tak rád používal. I tak se ale jedná o příjemný throwback který všem fanouškům doporučuji. ()

Cedr

Mohlo to snadno být další takřka dokonalé lovecraftovské béčko stylizované do 80./90. TV vizuálu, nicméně to chtělo přitlačit víc na pilu jak s gore tak se sleazy ero scénami, ale to se dnes bohužel asi nenosí. Takhle spíš s přimhouřenými oči sotva průměr, plusové body za občasnou inventivní kameru a Heather Graham ve vysoce zachovalém stavu. ()

666Carnage

Působí to spíš jako televizní tvorba, ale není to špatný. Co jsem se dočetl, je to inspirace jedné povídky od Lovecrafta. Film nenudí, herci dělají více méně co musí, akorát to prostě působí víc lacině. Ale na jedno shlédnutí jsem viděl už horší věci, takže kdo chce může okusit. Okultismus, nějaká krev a skoro nahá hlavní představitelka. 50% ()

Corpsegrinder

Jak zde již bylo řečeno tak je z toho hodně cítit devadesátkovej Stuart Gordon a trochu to člověku dává naději že tyhle béčkový podání Lovecraftovo námětů ještě kompletně nevymřely. Co však zamrzí je to že film nenabízí nic moc co se týče efektů, brutality a nebo aspoň trochu víc o tom zmrdečkovi co si půjčuje těla. Zbyde tak jen celkem rutinní horor s předvídatelným koncem a pokud vás retrotrash filmy a fakt že to je asi 50. film kde Heather Graham ukáže kozy ze židle nezvedaj, tak půjdete s hodnocením asi hodně nízko. ()

Warhorr

Tohle je jak špatný televizní film z Prima Cool po desáté večerní, který někdo natočil ve studiu za jeden den a posbíral herce, kteří prošli zrovna kolem. Máme tu nadrženého démona, který přeskakuje z osoby na osobu ( a dokáže to i po telefonu ) a naivní, pitomou psychiatričku, která neví, jestli je dotyčný vážně nemocný nebo posedlý. Starej ji doma asi moc neuspokojí a tak při představě, že si to může rozdat s o dvacet let mladším pacientem, se nám tu dostane zprznění dalšího lovecraftovského díla. Kdyby ta kráva aspoň ukázala pořádně vemena. 100 minut utrpení. ()