Detektiv Denzel Washington byl svědkem popravy brutálního vraha Reese. Záhy se však rozpoutá série vražd v naprosto stejném stylu. Je možné pátrat po zločinci, který už nežije?  Příběh nekompromisního muže, jenž vytrvale čelí nástrahám odvěkého zla. Detektiv John Hobbes (Denzel Washington), zabývající se vraždami, pronásleduje po rušném chodníku masového vraha. Pak jej spatří: je to malá žena středního věku. Ne, počkejte! Vrahem je nenápadný muž vedle ní! A opět je to někdo jiný! Jsou to všichni, a vlastně žádný z nich. Hobbes zjišťuje, že pronásleduje zdánlivě nezničitelného nepřítele... (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

Námět připomíná epizodu ze Supernatural, atmosféra zase ty temnější díly Akt X. Čekal jsem temnou krimi a dostal jsou spíše fantasy s dost béčkovým scénářem. Zpracování je ale dost na úrovni, temná atmosféra je fajn a Denzel Washington ve své klasické roli dobráckého poldy možná neohromí, ale za to určitě potěší. ()

DEXTER099

Azazel v hlavní roli tohoto příběhu,kde poctivý polda v podání Denzela Washingtona musí vyřešit záhadu smrti několika lidí podobné těm co dělal vrah ,kterého John Hobbes dostal až na křeslo smrti,ale vraždil vůbec tento zločinec,vraždily někdo jiný a nebo snad dokonce sám John?Tak pokud se to chcete dozvědět a navíc máte rádi mysteriozní filmy a trochu toho nadpřirozena tak vám film vřele doporučuji.Za mě 75% a čtyři hvězdy. ()

manonfire

Tak minimálně jedna hvězda je čistě za mého těžkého oblíbence Denzela. Scény na babu, kdy za pár vteřin bubák vyměnil x tělesných schránek, byly vcelku originální a zajímavé. Stějně tak celá myšlenka pomstychtivého nebožtíka. V podstatě to bylo solidní krimi, ale bubák tomu dodal úplně jinou dimenzi s klady a zápory provázejícími fantasmagorie. Bylo to spíš pozemsky vychcané a zákeřné, než nadpozemsky strašidelné. Z námětu se ale dalo vytřískat více a konec se zbytečně více soustředil na Azazela, než na osobní tragédii Washingtonovi postavy. A to je škoda. Proto jenom tři. 60% ()

mzss1

(50%) ANDĚL SMRTI, velmi dobrý název. Dokonce se tak nazývá pilotní film 17. série mé oblíbené Kobry 11. Sakra, to jsem odbočil moc. ;) Nyní k tomuto filmu. Washingtona mám rád, tohle je jeden z těch filmů, co jsem si vybral k doplnění filmů jako celkově. No, musím říci, že to byla celkem nuda. Tu třetí hvězdici dávám protekčně kvůli Denzelovi. Vtipné je, že mi tento snímek námětem trochu připomíná novější knížku od S. Kinga, ta ale vyšla cca 20 let po premiéře Anděla smrti. No, první půle filmu je taková standartní detektivka, která si hraje na temnou atmosféru, ale ne moc úspěšně. Cca druhá část filmu jako kdyby odvíjela jiný počin. To už mě moc nebralo a vyloženě jsem u toho usínal, ale svojí smysluplnost to určitě mělo, jen bych ty žánry moc do sebe nemíchal. Takže asi tak. Denel byl dobrý, ostatní postavy už méně výrazní … Nudný průměr prostě … ()

Morien

Oh boy, moje vášeň pro filmy, které začínají koncem, je zde ještě umocněna faktem, že Anděl smrti je jeden z mála filmů, které oprávněně (a rozkošnicky!) beze zbytku využívají figuru voiceoverového vypravěče. Elias stráví ve filmu asi šest minut, ale i tak je velice půvabný. Kdybych já byla tisíce let starý padlý anděl chodící po Zemi, rovněž si budu slastně pobrukovat Stouny (na moji obranu: pokoušela jsem se napsat Stoney a potom Stony, ale to dle mého názoru vypadalo nepatřičně). Byla jsem trochu otrávena, když ze záběru na plačící pochybující ženu v kostele film přejde na Coca Colu padající z automatu. Je to větší připomínka zla než když si Azazel pobrukuje. Osobně bych tam nepotřebovala tolik subjektivních pohledů démona, ale dramaturgicky je to dokonalé do posledního záběru. ()

• Scéna, kdy se propadne strop ve sklepě chaty, který zrovna Hobbes prohledává, nebyla ve scénáři ani v hrubém střihu filmu. Původně měl Hobbes najít knihu a odejít. Během jedné z testovacích projekcí ale během této scény odešel ze sálu jeden divák na toaletu a zavřel za sebou dveře s hlasitým prásknutím, což vylekalo všechny přítomné. Produkce filmu tak získala nápad, že by se v tomto místě filmu mohla objevit náhlá "lekací scéna" pro posílení atmosféry napětí. (Morien)
  • První scéna, kterou scenárista Nicholas Kazan vymyslel, byla ta, ve které Azazel poprvé putuje z jednoho člověka do druhého a na jejímž konci dojde k posednutí Charlese Oloma (Robert Joy). Kazan přemýšlel nad tím, jak může zlo přecházet z jednoho člověka na druhého, jak může být nakažlivé, že když je jeden člověk zlý na druhého, tak ten bude zlý zase na někoho dalšího a tento řetěz se nikdy nezastaví. Tímto došel k vizuální představě filmové scény a od této scény se potom odrazila práce na celém filmu. (Morien)
  • Jméno postavy Denzela Washingtona John Hobbes je založeno na dvou filosofech 17. století, Thomasi Hobbesovi a Johnu Lockovi. Hobbes se domníval, že lidé jsou přirozeně zlí a potřebují tlak společnosti, aby se stali lepšími. Locke o lidech smýšlel jako o přemýšlejících, racionálních bytostech schopných mírumilovné koexistence. Těmito tématy se film také zabývá. (Morien)