Ústředními postavami filmu Červená, bílá a královsky modrá, natočeného podle knižního bestselleru v žebříčku New York Times, jsou Alex, prezidentův syn, a britský princ Henry, jejichž spor hrozí vrazit klín do americko-britských vztahů. Když jsou donuceni naoko uzavřít příměří, jejich chladný vztah začne roztávat a z třecích ploch mezi nimi se roznítí něco hlubšího, než co kdy čekali. (Prime Video)

Akinaz

Jedním slovem skvělé...Takhle si představuju kvalitně zpracovanou filmovou knižní předlohu. Moc mě to bavilo. Hlavní hrdinové oba sympaťáci a navíc oba uvěřitelní...bylo to milé, vtipné, romantické, dojemné. Prostě to mělo vše, co od romantického filmu očekávám... a co se některých zdejších komentářů týká, doporučila bych si neprve přečíst anotaci, než si film pustím...možná byste pak neutrpěli takovou újmu, jakou vám to nejspíš způsobilo...víc k tomu nemám co dodat. Já byla spokojená. 5* ()

Algernons

Vcelku příjemná LGBT romance, která má zábavnou premisu a charismatické duo. Ovšem to celé padá na provedení, kdy to působí jako levný TV Film a dnešní seriály jako Srdcerváči působí víc filmově a mají osobitější styl. Je tu pár sekvencí s nápadem, ale v tomhle ve skrze podprůměrném provedení, působí jako pěst na oko. A i tyhle nápadité sekce jsou chabě provedené. No a nakonec je tu silně očividná zprává o liberalismu vs. anglickému konzervatismu, která je tak okrajově probádaná, až mě to lehce uráží svým laickým zakomponováním. Člověka to nutně nepobouří, dá se to zkouknout a dostanete lehce utahanou klasickou romantiku s průměrným provedením, ale doporučit to vlastně nikomu moc nemůžu. ()

Botič

Oproti knize dost učesané/očesané, což mi zkazilo hlavně závěrečnou část točící se okolo The Waterloo Letters. Ale rozumím, že do politiky a pletichaření se tady tvůrcům tolik šťouchat nechtělo. Na druhou stranu to má Umu s jižanských akcentem mluvící o análním sexu? Golden! ()

Disk

Přesně tyhle odhlečené romantické filmy jako Red, White & Royal Blue potřebujeme. Filmy, kde jsou stejnopohlavní vztahy brány jako něco samozřejmého. Hodně milé, vtipné, romantické a dojemné. Chemie mezi oběma protagonisty je bezchybná. Ano, je to pohádka, ale přesně za takovou pohádku jsem jako gay divák vděčný, protože není potřeba koukat jenom na tíživá dramata, jak to máme jenom těžké. Jsem rád, že Red, White & Royal Blue přesně tuhle funkci romantické pohádky se všemi klišé splňuje přesně tak, jak si v našich tužbách přejeme. ()

Arsenal83 odpad!

To sa tu ale vyrojilo teplárenských konzumentov! Nová doba, nová romantika. Stále viac dávivo impluzívna, ale to len naťahujú strunu, do kedy to človek vydrží, kým mu nepuknú z toho zvracania vredy. Kedysi vsunuli len nevinný bozk pri dvoch teplošoch, aby sa len poukázalo, haló, aj my tu sme, akceptujte to. Akceptovali sme. A prešli sme až do štádia, kedy vo filme prebiehajú každú chvíľu lizačky medzi dvoma mastnými nechuťákmi už na prvý pohľad a najromantickejšia scéna má byť tá, keď jeden z nich roztiahne svoje chlpaté nohy a ten druhý mu strká svoj špinavý penis do riti, zatiaľ čo ten prvý má od dojatia v očiach slzičky, pričom každý dobre vie, že to nie je od dojatia, ale od natrhnutia zvieračov. Až tam sme dospeli. Narážky na zlých republikánov, belochov a ťažké klimatické zmeny sa tu dokonca v tom dúhovom dusne aj strácajú a jediná poučka z toho je, že nič nové na svete. Aj tak sme vedeli, že v tej britskej kráľovskej, ako aj americkej prezidentskej rodine je to samý buzerant. Okrem Huntera Bidena. Ten je len kriminálny úchyl. ()

Stanislaus

Červená, bílá a královsky modrá je červená knihovna jako (duhové) prase a místy působí spíše pohádkově než reálně - a není to pouze tím, že jednou z hlavních postav je princ (na pólo-koni) - nicméně na film se fakt dobře dívalo a i přes delší stopáž nenudil. Děj filmu je na první pohled vcelku vykonstruovaný, protože pravděpodobnost, že se do sebe zamilují princ z jedné z nejstarších monarchií světa a (multi-kulti) syn (první!) americké prezidentky, je na hony vzdálená i těm 4%, avšak o to více šlo názorně ukázat, jak by se k takovému (pro mnohé ožehavému) vztahu postavili (či mohli postavit) oba zamilovaní a jejich rodiny. Váhal jsem nad třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, a možná časem hodnocení změním, ale teď mi film sedl, a proto přidám. ()

rikitiki

Dva cukrouši se potkali a je z toho - někdo by řekl kýč,  ale já říkám - pohádka. Včetně toho, že si uvědomuji, být to kluk a holka, zařadilo by se to mezi tisíce zaměnitelných romancí. Jenomže to se nestalo. Jsou to dva kluci, vypadají hezky, hrají obstojně a ostatní ĵsou výrazně napsané vedlejší postavy. Režie je nápaditá a film koření jemným humorem. Z kýčovité předlohy dokázala vykřesat zábavný snímek určený pro mládež, zejména pro dívky, které o lásce teprve sní, než že by ji zažily. Takže je všechno jakoby lehce pocukrované. Protože to, co spolu princ a syn prezidentky provádějí, není sex, ale něco jako dotyková jóga. SHRNUTÍ: Jak bych si představovala lásku mezi kluky, kdyby mi bylo 13 let. A nebyly pornoweby. ()

Lacike

Štandardná Hallmarkovsky jednoduchá a Disneovsky naivná romanca, tentokrát pre gayov. Neviem koľko takýchto filmov vzniká o tejto komunite, ale je dobré, že sa točia aj takéto ľahké žánre a nie len samé depresívne drámy. Tých už vzniklo neúrekom. Ústredný pár je sympatický, chémia medzi nimi je dostatočná. Ja som si užil pohľad na starnúcu, ale stále nádhernú Umu (v kombe s jej najlepšou dabérkou Danou Černou to je stále lahoda) a potešila aj Sarah Shahi. Okrem sexuálnych menšín je film plný aj rôznych rasových menšín a v dôležitých pozíciách tu sú vo veľkom ženy, takže tvrdí (alebo natvrdlí?) konzervatívci budú zase škrípať zubami. Na môj vkus bol film až príliš light. Od začiatku bolo jasné, že sa na konci všetci pochytajú za ruky a zaspievajú si kumbája. Ale kým sa film k tomu dopracoval, tak to miestami bolo aj celkom nudné. Keďže vo filme chýba poriadna dramatizácia, tak by bodla oveľa väčšia porcia humoru. Takto je to ok jednohubka. PS: Nechcem súdiť a ani kritizovať všetkých tých odpaďákov. Je to aj tak zbytočné, ale vrtá mi hlavou otázka. Keď je raz niekto hardcore homofóbny človek, tak aký má dôvod pustiť si film o gayoch? Čo presne taký človek očakáva, že si v tom filme nájde? Napadajú ma tri vysvetlenia. Buď je hlupák, masochista alebo skrytý gay. Snáď správnu odpoveď vedia aspoň oni. 6/10. ()

argenson

"Mami, někoho jsem potkal." -" Ty mě děsíš, není to doufám republikánka?" Po několika LBGT projektech z produkce Netflixu jedoucích na hodně melodramatické vlně je tohle náramně osvěžující, vtipné, přirozené a se spoustu hlášek. Plus několik zajímavých drobných postřehů typu, že člen britské královské rodiny ve svým životě nemá nikdy od ničeho klíče. ()

tomeš

Když člověk od začátku přistoupí na to, že je to pohádka, je to fajn! Ale pokud chceme realističtější reprezentace královskejch queer trablů, doporučuju Young Royals. Memorable quote: "I went to an English boarding school, trust me, you are in good hands." :) PS: Jako avgeek se musím pozastavit nad volbou registrace RA0639 (kterážto si zahrála už ve víc filmech), proč? Jiný letadlo nebylo? ()

petrsv

Komedie se povedla, což o mnoha amerických filmech tvrdit nemůžu. Je to sice šablonovité, lecos je předem jasné, některé kýče si tvůrci mohli odpustit, ale lze to skousknout. Kontrastní je herecká stránka. Oba hlavní představitelé jsou o dost starší než v přeloze a bohužel hlavně u Nicholase Galitzine je to dost znát. Tvůrci se mohli klidně odlišit od předlohy a ve filmu mohly být tyto postavy starší, ale to by k tomu museli upravit scénář. Takhle z toho vzniklo několik scén, kdy se i přesto, že je to fiktivní komedie, musím zamyslet nad realitou. Zvláštně působila Uma Thurman, která mi připoměla Kim Cattrall v letošním seriálu Glamorous (co to s těma herečkama je...?). Jinak nejen oba hlavní herci, ale všichni to zahráli skvěle. ()

Aljak

Mám z toho zmiešané dojmy, keďže námetovo to bolo skutočne výborné a na zamyslenie, no zároveň by asi bolo lepšie a uveriteľnejšie, keby to neboli zrovna chlapci v takomto vysokom postavení (syn prezidentky USA a princ z kráľovskej rodiny UK). Ale to nič nemení na tom, že pointa a posolstvo celého filmu boli na mieste a rozhodne nie je deťom vysokých štátnych a kráľovských predstaviteľov čo závidieť. Hlavné postavy Alex a Henry mi neboli až tak sympatické, keďže sebavedomie a výstrednosť nie je niečo, čo mám na ľuďoch rád. Záverečná etapa filmu bola na môj vkus až príliš rozprávková. Ale inak fajn, taký lepší priemer = 3* ()

carly

Film je oproti knihe v niektorých momentoch skratkovitý, čo je pochopiteľné. Na druhej strane sa mi páči vizuálne spracovanie long-distance vzťahu na začiatku filmu. Kniha sa trochu viac venuje aj predvolebnému boju  a kráľovskej rodine, ale vplyv oboch na vzťah Alexa a Henryho bol zobrazený dostatočne, aj s tým málom. Veľmi sa mi páčilo obsadenie Stephena Frya do role kráľa. Uma Thurman krásne balansovala medzi matkou a najvplyvnejšou ženou sveta. Aj keď najlepšia bola Sarah Shahi. Tento film je ale v prvom rade o láske, nečakanej a komplikovanej. A príbeh je vo všetkých momentoch vyrozprávaný krásne a so srdcom. Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje na jednotku. Balans medzi emóciami a túžbou zvládnutý dokonale. V každom momente bolo možné sledovať, kde sa postavy emocionálne nachádzajú a bolo tak jednoduché im držať palce a súcitiť s nimi a tešiť sa s nimi a trápiť sa s nimi. Mala som očakávania aj strach, očakávania predčili a strach sa nenaplnil. Viac takýchto heartwarming filmov, prosím. ()

nineweh

Prosimvás, je to gay rom-com. V žádném případě to není dokonalý film a konstruktivní kritiku si určitě zaslouží, ale pokud nemáte rádi gay tématiku, nejste cílovka a nikdo vás nenutí se na to dívat a pak sem sypat odpady jen proto, že jste homofobní. Grow the fuck up. ()

majo0007 odpad!

Ako by povedal P.O. Hviezdoslav - "Šľak to traf do chlpatého ánusu, páč potom blbé dni jsú, sedíš si tak na hojdačke, a priateľ ťa zozadu načne!" ... sa čudujem, že tu ešte nikto okrem IKEA nemá inzerát na prdelnú vazelínu! Apropó... už sme sa zrejme dostali do štádia, kedy nám budú rozkazovať bukvy a lesby aké filmy máme pozerať. Ja som si to pozrel a je to odpad. ()

Idego

Je to na první pohled pohádka a už jenom když se řekne romcom, nelze čekat bůhvíco, přesto i v rámci žánru je to podprůměrné. Nějaký logický díry v ději jako že si ti dva můžou volně nakládat se svým časem a lítat si přes Atlantik na otočku, by se daly přejít, ale těžko nad tím nelámat hůl, když je špatně i všechno ostatní. Když jsou dialogy plejáda předvídatelných klišé, děj je na sílu vykonstruovanej, bez jedinýho originálno nápadu a až trapně patetický (ta scéna s králem!), jedinej vtip není vtipnej, hlavní představitelé umělí jak dva Kenové, jejich herecký výkony přinejlepším neinspirativní a emoce neupřímný, těžko hledám, co si na takovým filmu užít, snad krom reference na In the Mood for Love. ()

Azurose

Žádné promo mě k filmu nezaujalo, o to intenzivnější zážitek jsem ze snímku měl. Debut Matthew Lópeze je naprosto brilantní adaptací stejnojmenné knihy, kterou jsem sice nečetl, ale bez pochyby bude stejně výborná jako film. Jsem rád, že se gay romance nezobrazuje už jen jako trpký příběh, ale se smyslem pro humor, lásku a morální hodnoty. Jsem přesvědčený, že až budu potřebovat oddechnout po dlouhém dni, pustím si toto dílo, protože to má úplně všechno, co zvedne náladu, nadchne a probudí emoce. ()