Ja, Victor

USA, (2020–2022), 13 h 26 min (Minutáž: 24–34 min)

Predloha:

Becky Albertalli (kniha)

Seriál umiestnený do sveta priekopníckeho filmu Ja, Simon v roku 2018, ktorý bol inšpirovaný uznávaným románom od Becky Albertalli "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda". Predstavuje Victora, nového študenta na strednej škole v Creekwoode, na jeho vlastnej ceste objavovania seba samého, ako čelí výzvam doma, zžíva sa s novým mestom a skúma svoju sexuálnu orientáciu. Keď je toho všetkého priveľa, osloví Simona, aby mu pomohol zdolávať zdary a nezdary strednej školy. (Disney+)

Disk

Celovečerní film Love, Simon miluji a je úplně jedno, nakolik je adaptace románu Becky Albertalli volná, protože ten film skvěle funguje nezávisle na románové předloze. Seriál Love, Victor nemá za sebou románovou předlohu - jde o původní dílo, které se volně váže na zmíněný celovečerák, nikoli na původní román. Přesto si lze Victora užít bez znalosti Simona, pokud jste ho neviděli. Love, Victor je vynikající dílo a díky seriálové formě je zde mnohem více času a prostoru na rozehrání hned několika dějových linií, aniž by diváci a divačky mohli vnímat nějakou případnou zkratkovitost. Rozhodně mi seriál přišel velmi k chuti a to nejen při pohledu na krásné mladíky, pro které mám zkrátka slabost. Celkově je tu výborná chemie mezi mnohými partnerskými dvojicemi, tudíž je to velmi věrohodné a nijak umělé. Jistě, někdo může seriálu vyčítat výběr některých o něco starších herců a hereček, ale skvělé herecké výkony to bohatě vynahradí. Hodně pomáhá soundtrack a jestli něco jsem na seriálu ocenil, tak to jsou fantasticky zachycené líbací momenty bez ohledu na pohlaví, jakkoli mi polibky mezi dvěma mladými muži jsou mnohem bližší a vzrušivější. Věřím, že bude druhá série, protože závěrečný cliffhanger k tomu přímo volá. A znovu jsem si díky Victorovi potvrdil jeden známý fakt: rodinu si člověk nevybírá.____________EDIT 2022 po závěrečné třetí sérii: Třetí řada je sice bohužel poslední, ale dobrý seriál naštěstí zůstal. Pokud celý seriál srovnáme s původním snímkem Love, Simon, který byl pro Victorův příběh hnacím motorem, Love, Victor je mnohem komplexnější, zaměřuje se kromě jednotlivých teenagerů i na některé jejich rodiče, kteří si taktéž procházejí nelehkými životními peripetiemi. Přesto si celý seriál zachovává lehký feeling a sledovat ho byla skvělá zábava. Casting je po celou dobu sympatický, chemie u všech spolehlivě funguje a to obrovské množství polibků je velmi roztomilé. Jakkoli dávno nejsem teenager, tak tenhle seriál bych ve svém tehdejším věku uvítal, hodně by mi to pomohlo. Věřím, že dnešní teenegerské cílovce pomůže. Skvělý počin. ()

petrsv

Je poněkud zvláštní natočit v r. 2020 seriál o gayi, který ještě v 16 letech neví, jestli se mu líbí kluci, nebo holky, a pod tlakem okolí začne chodit s holkou. Tohle snad bylo přirozené kdysi, ale dneska? Možná je to generací mileniálů, kteří jsou....prostě jiní. Ze seriálu lze nabýt dojmu, že vlastně pořád něco řeší. Skončí jedno drama a šup, hned jdou řešit další drama. Jako by jim život nic jinýho nevyplňovalo. Seriál je bohužel plný různých klišé, které jsou někdy tak zoufale do očí bijící, že je to fakt trapný. Na druhou stranu jsou zde aspoň vtipné momenty. ()

Chen

I když první epizody byly směsicí jednoho klišé za druhým, tak se z toho nakonec vyklubala sympatická romantická podívaná bez zbytečného LGBTQ agitování a přehnané dramatičnosti (byť dramatičtější momenty nechybí, ale jsou podány lidsky a netlačí na pilu). Je to milé, sympaticky obsazené, oddychové. ()

Michalechal

První "gay" seriál, kterej jsem měl možnost vidět (a doufám, že v tom budu mít možnost pokračovat). Dobře, zase jsme na střední škole, problémy, které tu postavy řeší, nemusí sednout každýmu, právě proto, že jde o ty první lásky, "vyoutování", obvyklé problémy v rodině, jako krize rodičů a vlastně problémy, u kterých až později člověk zjistí, že to vlastně žádný problémy nebyly :-) ALE, všechno na mě působí tak nějak mile, bez extrémů (bez pocitů úzkosti z důvodu vžívání se do postav), že každej díl ze zatím dostupných dvou sérií bylo radost sledovat. Nemluvě o nějakých sympatiích k jistým postavám ;-) Divil bych se, kdyby si tu každý nějakou "favorite character" nenašel ;-) ()

Handle

1. SÉRIE (50 %): Jakkoli miluju Love, Simon, jakkoli nedám dopustit na coming of age kousky a jakkoli jsem byl nadšenej z realizace Love, Victor, tak nemůžu jít výš. Jestli se Love, Simon vyčítala americká nereálnost, tak nevím, co se píše o tomhle seroši. Nicméně srovnávání s Love, Simon se raději rovnou vyhnu, protože kvalitativně je tohle hned o několik tříd níž. Všechno zde působí tak nějak béčkově od režie až po herecké výkony - a když už to nějaké silnější místo má, pak najednou přijdou momenty, kdy je vám při sledování vyloženě trapně a máte pocit, že sledujete nějaký Disney kýč pro děti. Vše je tu totiž doslovné jako nějaká klišé příručka s mottem "Be yourself". Škoda. Ještě tu jsou ale malé naděje do druhé řady, protože scénář sám o sobě vůbec nebyl zajímavej a v podstatě v tom nejlepším skončil. ()

• Pesnička, ktorá hrá v rádiu v čase 8:20, je "Let Me Down Slowly" od Aleca Benjamina. (Petra321)