Alex Truelove (Daniel Doheny) je právě v posledním ročníku na střední škole a vedle plánu dostat se na vysněnou univerzitu by rád co nejdříve přišel o panictví se svou přítelkyní Claire (Madeline Weinstein). Vše se poněkud zkomplikuje, když na jednom večírku Alex potkává o rok staršího Elliota (Antonio Marziale), který je otevřený gay. Toto zpočátku nevinné setkání odstartuje kolotoč událostí, kvůli kterým Alex začíná zpochybňovat jak svůj vztah ke Claire, tak svoji sexualitu. (Stanislaus)

silentname

"Alex Strangelove" je nakoniec podľa mňa celkom okey komédia. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že je to veľmi všedné, staré a miestami dosť obohrané a samozrejme sa človek nevyhne nejakým klišé, no úprimne neviem, či od toho niekto čakal niečo iné. Ja som tie klišé očakával a samozrejme sa tu objavili. Ostáva to teda potom na iných veciach, aby boli potiahnuté vyššie. Ako napríklad postavy. Tie, na ktoré sa sústredíme sú podľa mňa celkom okey. Alex je dobrým hlavným hrdinom a Claire je tiež celkom schopná hrdinka. Osobne si myslím, že najlepšou postavou filmu je Eliott. A dáva tomu tú charizmu, ktorú to potrebuje. Okrem toho si myslím, že je super, že Netflix robí aj filmy s takouto témou a napriek tým klišé ho vedia nechať nejako predsa len vyznieť. Ide o silný počin? Určite nie. Myslím si, že ak chcete vidieť film, ktorý podáva podobnú tému a oveľa lepšie, tak odporúčam pozrieť si film "Love Simon". Aj postavy, aj príbeh aj vzťahy sú vykreslené lepšie. Toto by som zaradil do kategórie okey. Ak máte náladu na ľahkú Netflix komédiu, tak si to čeknite. Ale nečakajte od toho nič výnimočné. Plus čo by som ešte pridal, že niekedy som si nebol istý, či sú scénky vtipné, alebo viac trápne divné. To už nechám na vaše posúdenie. Každopádne nikdy nezabudnem na spievajúcu záhradnú hadicu. Hodnotenie: C+ ()

Akinaz

Film, který je dost s rovnáván se snímkem Já, Simon si dle mého názoru zaslouží větší hodnocení, než se mu dostává. Chápu, že konec se zdá být klišé a podobných negativ by se dalo napsat, ale celkově je film zábavná podívaná, bez nudných scén a Antonio Marziale jako Elliot je okouzlující, kamera ho prostě miluje a spolu s Danielem si myslím velmi sedli a jako potencionální pár působili věrohodně. Plus mě moc bavil scénář, který byl odlehčený notnou dávkou humoru. Za mě rozhodně 5* ()

evulienka3

Síce som pri Love Simon napísala, že tento štýl spracovania tejto témy neobľubujem, ale nebude to zjavne úplne tak a práve porovnanie a Alexom, mi umožnilo si to aj pekne odôvodniť. V podstate sú si oba filmy veľmi podobné a predsa veľmi rozdielne. Určite za to môže aj pre mňa oveľa sympatickejšie obsadenie a to najmä postava Eliota (Antonio Marziale), ktorý si, ak bol v zábere, kradol všetku pozornosť pre seba (asi preto mi bolo v závere ľúto, že ho tam bolo tak málo). To ostatné čo mi bolo viac po chuti bol celkový dej, úplne obyčajný (štandardne neštandardná teenage romantika), ale predsa tisíckrát uveriteľnejší ako v spomínanom Simonovi. Vraj menej prepracované postavy.... tak neviem, mne sa nezdalo. Možno z toho vynechali rodičov, ale práve tým možno zbytočne netlačili na pílu. A tento dojem mi nepokazil ani ten prehnaný happy end. U mňa preto o hviezdičku viac, pretože Alexa nemám problém si pozrieť kedykoľvek ešte raz. ()

Streeper

Čekala jsem pořádnou dávku romantiky, což jsem svým způsobem dostala, ale spíše bych film označila za drama a docela povedené. Líbí se mi, že téma je aktuální a ukazuje, že dospívající děti to nemají vůbec snadné hlavně co se sexuální orientace týká. Pořád existují předsudky a dítě se pak může stydět za to jaký je. Líbí se mi, že se tvůrci nebáli do takového tématu jít. Nicméně herecky je to slabší. Je z toho hodně cítit, že herci jsou nezkušení, takže je těžké jim uvěřit pocity, nebo jakoukoliv vypjatou scénu. ()

tomeš

Netflix má za mě palec nahoru, šíře záběru jejich tvorby na poli LGBT je obdivuhodná. Craig Johnson dostává taky palec nahoru za to, jak si po svém zpracovává témata, která ho baví (byť Skeleton Twins byly větší terno). A do třetice fajnovej soundtrack. Čili tři hvězdy - za to, že tu máme další (!) feel-good queer teen rom-com, za kterou se nemusíme stydět. ()