Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

Jacob23

Paradne..Nolan je vpravde skvely reziser/vypravec!Ch.Balea si konecne nekdo poradne vsimnul..Zajimavy pribeh,drsny halucinogen,dobry konec s kartou atd..vse jiz bylo receno 90%..stejne to ale u me udernost SW x Sin City neprekonalo..z letosnich hyperhitu mi chybi uz jen WoW ()

davidek

Přistupoval jsem k poslednímu prvnímu dílu Batmana s tím, že se asi tvůrcům nemůže už podařit tak kvalitní snímek a ejhle, mýlil jsem se. Zatím nejlepší co jsem o Batmanovi viděl. Prostě skvělé. Nutno vidět. Je to úplně o něčem jiném než všechny předešlé díly. Plných pět*. ()

smolicek04

Po druhom zhladnuti, a to iba pre to aby som lepsie chápal a vnímal Temneho Ritiera, sa mi tento film zda troska lepsí ako kedy si keď som ho pozeral naposledny. Napínave dejstvo, krása v dokonalosti, ale je to predsa len klasika, a to ma až tak neuchvátilo. Je to super ale iba raz, po čase človek zistí že tam niečo chýba. No neviem čo :) ()

blackJag

Výborné znovuoživení netopýří ságy ve velkém ( a novém stylu ). Balemu role dost sedne, měnění polohy hlasu byl skvělým nápadem, proti zbytku velehvězdného hereckého osazenstva nenajdu jediné výhrady, snad jen s vyjímkou Holmesové, se kterou mám spojeny všechny slabší momenty filmu. Do stvárnění se podařilo dostat tolik realističnosti, kolik jen film podle komiksu dokáže snést. Vzpomínám si, když jsem film poprvé viděl v kině, jak mne všechny ty vychytávky kolem vytváření batmana neuvěřitelně bavili - a baví dodnes i po několikerém shlédnutí. To jak závěr filmu připraví půdu pro možné pokračování je geniální samo o sobě a přitom tak prosté. Navíc výborný soundtrack dua Zimmer/ Howard, který velice rád poslouchám i samostatně. Jednoznačně palec nahoru! ()

jitrnic

Hrozně vážně míněný Batman se snahou o realistické pojetí, což mi přijde u komiksu trochu zbytečné. Vlastně mi ten příběh ve finále připadal přitažanější za vlasy než jeho předchůdci. Navíc tvůrci kašlou ostatní díly série, Takže to vlastně není Batman začíná ale Batman jinak. Herecké obsazení je samozřejmě prvotřídní, ale většinou hrají dost rutinně, nejvíc se mi líbil asi Liam Neeson. Christian Bale hraje slušně, ale v masce Batmana na mě působí trochu směšně a Katie Holmes nehraje vůbec. Po dlouhé době velmi dobrý český dabing ()

masw

Teď už nikdo nemůže říct, že jde o filmy pro děti, vynikající souboje (skvělý Bale i Neeson), vtip (Morgan Freeman) a překvapivé obsazení (hodný Gary Oldman??? Zlý Liam Neeson???). Paráda, jediné mínus je ve vybavení Batmana, které je oproti minulým dílům modernější což by nemělo, protože film se ocitá ještě před prvním dílem série ne? Takže je divné, že Batman jezdil jako mladík v autě kombinujícím Hummer, Lamborghini a tank, a když dospěl jezdil v Batmobilu, který už není nejmodernější (a na rozdíl od skokana nemá GPS) ()

Guzo

Asi je zde už napsané vše o tomhle snímku, proto napíšu jen svůj osobní názor. Batman begins se mi líbí se svým scénařem, líbí se mi hudba, líbí se mi herecké obsazení a režie s malým, ale poměrně významným ALE. Tím ale mám na mysli akční scény, které mi prostě přišly jako změť naprosto nesouvisejících záběrů, v kterých je sice vidět Batmanova rychlost, ale provedení jednotlivých úderů by dle mého mělo být sem tam vidět také. Nemusel by to být vyloženě trochu ohraný bullet-time (i když při Nolenově režii bych řekl, že by si s ním nějak originálně poradil), ale tohle mi celý snímek prostě kazilo. Ještě mám trochu výhradu k délce filmu, řekl bych, že do těch dvou hodin se Batman mohl vejít aniž by někomu připadalo, že tam nějaká část chybí, je to místy opravdu zbytečně zdlouhavé.. ()

R´Hell

Christopher Nolan si zaslouží úctu. Nejenom, že Batmana oživil, on ho také udělal uvěřitelným a víceméně reálným. A dostal by za to ode mně pět hvězdiček, nebýt tak proklatě geniálního pokračování, vůči němuž by to nebylo tak docela fér. Christian Bale je pro hlavní roli jak stvořený, jediné co mi trochu překáží je sladká Katie Holmes, které to nevěřím. Přítomnost Morgana Freemana a Michaela Caina potěší. Nemám co vytknout, jen mě to nechytlo tak, jak bych chtěla. ()

D28

Ja som sa na tento film strašne tešila/a zároveň i bála/,len čo som sa dočítala,kto všetko a čo všetko sa chystá točiť.Páčilo sa mi úplne všetko-réžiou začnúc,hudbou končiac.Ba dostala som viac,než som čakala.Nebolo to dokonalé,ale to predsa nie je dokonca ani Batman/žiaden z nich/.Veď nie je zakázané zamilovať sa do nie celkom bezchybných.Toto bola láska na prvý pohľad/na filmové plátno/.Nech nám vydrží čo najdlhšie. ()

ghatos

Christopher Nolan má svůj vytříbený styl. Jsou zde vidět náznaky budoucí geniality. Naplno se vše rozvíjí v Temném rytíři, kde dosáhl dokonalosti. Geneze ochránce Gothamu zaujme. I zde vidíme morální otázky okolo dobra a zla. Lepší efekt to má po nakoukání následujících dílů. 80%. ()

klima777

Positiva: Ponuré, atmosférické, chladné a odtažité. Negativa: Velmi zdlouhavé. Při prvním sledování mě tato verze Batmana nadchla, při opakovaných již méně. Jako největší klad je třeba hodnotit skutečnost, že Nolan se nevzdává svého rukopisu, respektive nerezignuje na jistou dávku svébytnosti a osobitosti ani tváří v tvář tématu umělecky i komerčně "vyždímanému". 3,40* ()

mirec88

Konečne som sa dokopal k tomu pozrieť si ďalšiu kapitolu z mojej najobľúbenejšej komiksovej postavy Batmana. V podstate platí to isté, čo som písal u Temného rytiera. Je to úplne iný Batman ako tie pôvodné Burtonove, ale neviem povedať, či lepší alebo horší. Avšak tu je predsa len rozdiel oproti Temnému rytierovi a to je krásne psychologické vykreslenie postavy Batmana v prvej časti. Síce trošku útržkovité, ale fajn. Prekvapila ma postava Liama Neesona, výborne sa zmenil. Tu sa mi potvrdilo, že tento chlapík vie zahrať asi všetko. Skvelý Christian Bale ako playboy Bruce Wayne? Prečo nie? A perfektný Cillian Murphy vo veľmi netradičnej úlohe. Michael Caine ako Alfréd ma dostal. No proste skvelý film. Gary Oldman konečne hrá pozitívnu postavu! A svedčí mu to. Nemám čo váhať jednoznačne plný počet. Nolan je jednotka. ()

strelenaL

Tenhle film je naprostá pecka. Pojetí nového Gotham city a postav fakt super. Nejvíc se mi líbil Cillian Murphy jako The Scarecrow a samozřejmě Batman a Jim Gordon. ()

Blackberry

Zaujímavý úvod trilógie, kde cítiť Nolanizmus - ktorý sa nesnaží zachádzať do temných extrémov, či do dokonalosti bojových scén, no funguje na kvalitnom scenári. Dajme tomu, že príbeh začal dobre, no v porovnaní s ďalšími dvoma dielmi, vychádza naj"slab"šie. (videné po TDK a TDKR) ()

drackula

Ako fanúšik pôvodných Batmanov som bol na toto spracovanie veľmi zvedavý a možno aj preto, že som príliš porovnával, som mal zo začiatku filmu dosť rozpačité pocity. Batman Begins sa však skvele rozbehol, jednotlivé časti do seba skvele zapadali a jediné, čo trošku zaškrípalo bol záver. Napriek tomu si však Nolan urobil skvelú štartovaciu pozíciu pre pokračovanie. Musím sa priznať, že dokonale som si toto "intro" vychutnal až po druhom, treťom zhliadnutí, keď som sa dostatočne dobre nastavil na Nolanov štýl a úplne som vyradil porovnávanie s pôvodnými filmami. 90% ()

Kosmik 1

V této změti 35.000 hodnocení (mimochodem to mé bylo právě to jubilejní 35tisícté :-P) a 1.335 komentářů je zcela jasné, že si můj komentář přečte jen minimum lidí. Nemá cenu se tu tímpádem sáhodlouze rozepisovat, navíc dlouhých komentářů už tu máme spoustu a stejně se blbě čtou. Nemá ani cenu srovnávat s předchozí ságou Tima Burtona, jelikož vše je pojato úplně jiným stylem. Oba dva mají něco do sebe. Batman prostě je a bude legenda. 85% ()

mkubalikova

Batman je mrtev, ať žije Batman. Pan Nolan je génius, všichni herečtí představitelé skvělí (Bale má pěknou figuru :-)), jen mi vadí Katie Holmes, kterou bych nahradila někým zajímavějším. Jinak naprosto skvělý restart mrtvé série. Hurá! 90% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)