Vyháňač diabla: Počiatok

• Česko Vymítač ďábla: Zrození (viac)

Otec Lancaster Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko. Doufá, že odchodem z vlasti vymaže ze své hlavy drásavé vzpomínky na válku, protože jeho zážitky z hrůz válečného běsnění jsou natolik silné, že v něm otřesou dokonce i vírou v Boha. Azyl nalezne Merrin v Keni. Coby kněz je vybrán do archeologické expedice, která provádí vykopávky poblíž prastarého byzantského kostela. Přestože okolo stavby prošly věky, kostel působí dojmem, že ho právě stavitelé opustili. To ale není jediné překvapení, které zde na Merrina čeká. Přímo pod kostelem najde ještě mnohem starší kryptu. A v kryptě spí staletým spánkem cosi, co čeká na nejvhodnější okamžik pro svůj návrat na zem. Něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků, kteří měli hlídat vykopávky. Zlo se probouzí a horor začíná... (oficiálny text distribútora)

aannemer

Nechápu tak odmítavá hodnocení. Na mě tento Exorcist udělal vynikající dojem. No a že spoustu toho už jsme někde viděli... to bych se nemohl dívat na žádný film natočený po r. 1940. ()

Tomko87

Na pár momentov je to zbytočnosť a nuda. Stellan je dobrá alternatíva k Sydowovy, ale to pre dobrý film, a hlavne sequel nestačí, ()

brasek

Mysteriózny začiatok a zo začiatku aj dobrý príbeh. Neskôr však už nič moc a chýba tomu niečo na čo sa nezabúda. Vyvolávať u diváka napätie tým, že postavy v príbehu šalejú je ťažké a tu sa to ani veľmi nepodarilo, hlavne keď Exorcista je pojem vo svete filmového hororu a každý očakáva úplne niečo iné ako nám filmári ponúkli. ()

david141474

No ze začátku to vypadalo slibně a pak se to nějak posralo a bylo to nekoukatelný ani Stellan Skarsgård film nezachránil. Děj nezajímavej. Snaha o hororovej nádech zoufalá a nepovedená. Postavy celkem ujdou, ale není to nic zázračného. Herci jsou celkem solidní, ale moc to nezabírá, hlavně kvůli příšernýmu scénáři a ději. Soundtrack taky nic moc. Ale abych filmu nekřivdil, tak aspoň ty vzpomínky na nacisty jsou celkem zajímavý, když už nic jinýho. Je to rozhodně nahraditelnej film a já v příštích pěti-deseti letech neplánuju se na tento skvost podívat, bohatě stačilo jednou. No a finální vymítání takový nic moc a to CGI v jeskynním tunelu bylo opravdu otřesný. 5/10 Strašná slabota, nepotřebuju vidět znova! ()

Phillippus

Ani neviem, prečo až dve hviezdičky. Nudil som sa. Ale Stellan mi bol sympatický, ostatnými zmienená kamera sa mi páčila tiež a vymetanie v jaskyni tiež. Film ako taký stojí za hovno, ale ak to mám porovnať Exorcist: The Heretic, je to nepochybne o dosť lepšie. Zo série o Exorcizme mi chýba už iba tretí Exorcista. V porovnaní s Emily Rose bieda. ()

Kubasino

Dal bych dvě hvězdy, ale už z principu, že jsem fanda do hororů a tohle mě neurazilo, tak nakonec tři. Nic, z čeho bych si sedl na zadek, ale koukat se na to dalo a na konci to mělo i nějaký ten spád a šťávu. ()

pirate

Inu, celkem dobrý horor, který mě nevyděsil (kvůli tomu, že jsem na tohle už zvyklý), ale měl temnou atmosféru hodnou svého téma. Velmi mě mrzí, že původní Vymítač ďábla je na mě už příliš starý a tak by mě buď nebavil, nebo by mě možná nezaujalo jeho zpracování, jinak bych se na něj s velkou chutí podíval. Předpokládám, že tento film mu nesahá ani po kolena. Možná se k němu ale jednoho dne dostanu. ()

Mark1983

Tak do hororu V moci ďábla to má jistě daleko,ale ani v tomto případě se nejedná přímo o brak,ale o normální průměrný hororový snímek,který neurazí,mě nenudí,takže nemám,co řešit.Občas je dobré filmy tolik nezkoumat a nehledat furt něco,co by se dalo znehodnotit. ()

ronyyy

Až na konec, který mě zrovna nenadchl, překvapivě docela slušný. Převážně asi díky Skarsgårdovi, který všechny filmy tak nějak vždycky tahá nahoru. Atmosféra trošku připomínala Indianu Jonese, což bylo fajne. ()

MST

Atmosféra nic moc / spíše žádná / +nápad žádný+počítačové efekty tragické+povětšinou nuda=podprůměr. První tři minuty jsou rozhodně nejlepší / film trvá nad 110 minut!!! /. Skarsgårdův výkon to nezachrání. ()

Van

Oproti prvnímu dílu,který byl svým způsobem psichologický film je Zrození sračka,ale oproti Kacířovi a Trojce je to veledílo.Takže druhý nejlepší Vymítač dábla. ()

DaNQa

Toto snád ani nebol normálny film. Začiatok bol ohromne nudný...nezaujímavý archeolog, bývali farár príde na nálezisko kostola...skúma to tam...zááááhada. dost tam bolo vela vecí pre mna nepochopených a zbytočných. Myslela som si že sú tam brutálne lakačky a ani ráz som sa nezlakla. Film bol dosť brutálny, samotné vymítaní malého Josepha bolo drsné... nebol to zlí film ale mohli sa sním trochu pohrať na 1 vymítača to nemá. Dej bol hrozne zdĺhavý. Vôbec sa nedalo čakať že diabol bude nakoniec tá baba:-) ked začala chŕliť jej vtipné sexualné hlášky o Bohu...ha vtipné. Koniec bol celkovo o hovnách. Film sa ale dal. Mohli sa s ním trochu pobabrať. ()

matik_one

Vynikajuci film ohladom vymietania diabla.. Nechapem, jak to, ze neni nad 80% .. Lebo tam tento filmovy kusok si to urcite zasluzi.. Verte mi.. alebo si aspon vytvorte vlastny nazor pozrenim tohto filmu.. ()

mrShot

Pre mňa ako horrorového nováčika to bolo veľmi príjemné. Možno triky nevyšli všade úplne dokonalo, avšak príbeh okolo celej svätyne akokoľvek pritiahnutý za vlasy bol vskutku nádherný. SPOILER: Konkrétne začiatok - záber na bitevné pole posiate obrátenými krížmi ma okamžite nabudil. Keď sa tieto obrátené kríže objavovali aj v kostole, hneď mi prebiehali po chrbte zimomriavky. Keďže som sa horrorom doteraz vyhýbal, režisér ma dostal v každej napínavejšej scéne. Skrátka krv a adrenalín tiekol prúdom a mne sa to páčilo :) ()

marco.uk

Keby bol cely film ako bola prva scena, dal by som aj viac ako 5 hviezdiciek. Ale to klise povyberane a zmixovane z viacerych inych filmov nestoji za nic. Az na par efektov, neoplati sa pozerat... ()

Rathe

Tak tady ten exorcismus se mi zalíbil mnohem více, než ten co jsem viděl před tím ( z roku 1973). Ty hyeny a roztrhání chlapce bylo jen dost brutálním začátkem. Ale pro mě to byl i moment, kdy si film získal veškerou moji pozornost. Jen je škoda, že film si získával pozornost právě jenom drastickými a odpornými scénami - když tam byla krev, červy, mouchy nebo zuby. Jinak ne. Zajímavé byly také úryvky z války. Když kněz vybíral toho, koho zastřelit - to bylo dost silné. Celkově se mi film dost líbil a myslím, že si zaslouží lepší hodnocení. ()

Felsenberg

Mnohem lepší než původní Pod nadvládou zla, takže přetočení stálo za to. Ale k prvnímu Vymítači ďábla se to ničím ani neblíží. Přesto mě to docela bavilo. Až na pitomé hyeny. Některé počítačové triky filmu jen ublíží. ()

Beliel

Takový propadák to není, jak by se mohlo zdát. Ovšem do filmového trháku to má taky na míle daleko. Chtěl jsem se bát, chtěl jsem vymítání, ale dočkal jsem se jen slabých závěrečných 15 minut, kde stačilo odříkat modlitbu a bylo po všem. ()

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (viac)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (viac)