Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 60
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Lucka07

Mám ráda styl tohoto humoru. Dokud byl Charlie Sheen v serálu, bylo o zábavu postaráno. Bohužel po jeho výměně už nemá seriál ten správný šmrnc. Zbyla po něm jen velká díra, kterou se snaží scénáristé vyplnit trapnějším Alanem a pubertálnějším Jakem. ()

Mar_Mar

Dlouho jsem tento seriál odmítala, vzhledem k tomu, že Charlie Sheen je mi totálně odporný, protivný, prostě když ho vidím na obrazovce, tak mi naskakuje husina..... Takže po pár dílech jsem to vzdala, i když téma se mi líbilo. Pak Charlie odešel, vystřídal ho Kutcher a já teď sleduju každý díl a náramně se bavím. Vím, budu jistě jedna z mála, která tam Kutchera uvítala, ale prostě tak to je. Výborný sitcom. Od 9. série. ()

dragon

Jeden bohatý a úspešný, druhý večný smoliar a tretí dutý ako bambus. Výborne dialógy, vtipné hlášky a gestá. Pohodový sitkom na pozeranie s kamošmi ale aj rodinou. ()

jurajpower

Beriem štyri hviezdy, nechávam 1, ako spomienku na 1.-8. sériu. Posledný diel "Mr. Walden, He Die. I Clean Room." Bol dno. Spmínať Sračko-Slovensko v kontexte so špinavým hotelom v 12.minúte a 30.sekunde bola posledná kvapka. Takže Mr. Walden, He Die......for me. ()

MotMotkovich

12. nejoblíbenější seriál a jen 76%? Pro mě jeden z nejlepších sitcomů. Alan je bezkonkureční komik a hned v závěsu za ním je Charlie Sheen, jehož absencí v dalších seriích seriál poněkud ztratil. Naštěstí se občas ukáže i Jake, který je tak naivně blbý, že ho každý musí mít rád. Ashton Kutcher se mi tam moc nehodí, ale po několika dílech si na něj člověk jakžtakž zvykne. 90% ()

house336

Úpadek od odchodu Charlieho Sheena je zřejmý. Nemusíte ho mít rádi, ale on je ten typ, který je schopný udržet seriál klidně sám. A fakt, že se 8 sérií drží stejných klišé, rituálů i replik nikoho neodradí, aby se bavil. Když ale přijde Ashton a nezmění se forma seriálu, nicméně jen přijde nový styl klišé, rituálů a replik, tak jde seriál dolů jako letadlo na začátku Zlatého oka. S tím rozdílem, že Ashton není tak nadpřirozený jako Pierce Brosnan ;-). ()

mcamino

Přemýšlel jsem mezi 4 a 5*, seriál jsem nedávno shlédnul kompletně od začátku do konce a musím říct, že mě moc bavil. Když ho ale porovnám s dalšími podobnými seriály, kterým jsem dal 5*, například TBBT, nesahá mu tento ani po kotníky. ()

Aleais

Kým bol v tomto seriáli Charlie Sheen ako sukničkár a boháč Charlie, tak by som povedala, že bol 100%-tný, teraz, keď tam už nie je, je jeho jedinou hviezdou asi len Charlieho brat Allen, a aj to preto, lebo je to proste loser, ktorý svojím správaním pôsobí vtipne a spolu s Jakeom, jeho synom sú vtipná dvojica otca a syna. Nahradenie Charlieho novou postavou, bol podľa mňa začiatok úpadku tohto seriálu. Nuž, na Sheena proste málokto má, aj keď mám v iných projektoch Ashtona Kutchera rada. ()

soarka

Sériím s Charliem dávám 4*. Vždy mě tento seriál pobavil.. Bohužel díly od 9. série s Ashtonem (Waldenem) jsou zatím o ničem a nikam ani nesměřují. Takže celkově dávám 3*. I když nejraději bych dala 2*, protože Alan je naprosto nesnesitelný. ()

J.J.1972 odpad!

Ďalšie americké "neverending story" vhodné pre väzňov alebo ľudí zatvorených v miestnostiach bez kľučiek. Dej každej jednej časti je do detailov opísaný vo vyššie uvedenom "oficiálnom texte distribútora", tak už nemusíte tratiť čas pozeraním ďalších dielov. Skutočne sa tam nič viac ani nič menej nedeje. Keď mi párkrát skončilo prepínanie pri týchto dvoch chlapíkoch (chlapec povie cca 5 slov s pusou plnou pizze za celý diel - toho teda nerátam), tak som si to pozrel do konca. Aby som prišiel na to, čo na tom tých divákov tak fascinuje (12. nejoblíbenější seriál???). Hmmm...žiaľ neprišiel som na nič. Debata stále o tom istom (vlastne o ničom), v tom istom dome a posteli. To asi len oslňuje oči fanyniek a gayov fešák Charlie, ktorého výkony spolu s večným magorom Cryerom si spájam len s Horúcimi strelami ako paródiou na TopGun ako frajera Harleya a Jima s popolníkmi na očiach. Tam podali podstatne lepšie výkony - tam vlastne aj bolo o čom, a i keď krejzy ami-komédie nemusím, na "strelách" som sa celkom dobre bavil. ()

domceek odpad!

Patetické charaktery (všetky do jedného), sexistický humor, nahraný smiech za každou vetou a pekný interiér plážovej vily Charlieho Harpera, v ktorom sa strieda jedna silikónová kráska za druhou. Američanom už na preventívny výplach mozgu stačí fakt málo. Morálny odpad a stále a dokola sa opakujúci ten istý vtip v každej scéne. Po neviemkoľkých sériach klesne úroveň ešte nižšie, čo síce neviem ako je možné, ale keď nahradí Sheena Ašton Káčer, ktorý bol za svoju históriu dobrý jedine v úlohe poloretardovaného Kelsa v Tých rokoch sedemdesiatych, tak pre istotu majte po ruke kýbel na zvratky. ()

Rado9LH

Americký sitkom, ktorý mi dokonale sadol svojím "18+" humorom a pre mňa osobne v ňom Charlie Sheen ani nehral a dokonale si užíval toho v čom je doma - "ženy a chľast". Preto sa asi ani netreba čudovať tomu, že postupne sa tento jeho životný postoj premietol do nezhôd s tvorcami a keď na jeho miesto angažovali Ashtona Kutchera, seriál pre mňa stratil dušu. Nie, že by som si ho nepozrel aj teraz, Jon Cryer si stále svoju rolu večného smoliara plní vynikajúco a jeho seriálový syn Jake naozaj dospel. Suma sumárom 75%. ()

Dobstaf10

Kdo by nechtěl být bohatý, slavný, vtipný, mít dům na pláži v Malibu a kočiček co lůně ráčí. Charlie a jeho pokrevní chudá pijavice Alan s nenažranám synáčkem Jakem tvoří dokonalý sitcom. Sice nám to starý do dobrý feták Charlie trošku znechutil odchodem a výměnou za Kačera, ale pořád to bude jeden z top nejvtipnějších seriálů. Doporučuji před každou epizodou sklenici vody se solí proti křečím. ()

elizha

priznám sa že nevidela som každu cast. avsak posledne 4 5 serii ma to pohltilo.. a musim povedat s ashtonom je to lepsie, aspon mne sa to tak páči..príde mi to komickejšie.... ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)