Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

drake31

Na svete je veľmi veľa filmov ku ktorým sa rád vraciam. K niektorým ma to však ťahá viac než k iným a tým prípadom je práve Layer Cake. Už je to doba kedy som ho videl po prvý krát, ale nie je to tak dávno kedy som tento film videl naposledy. A musím povedať že zakaždým keď tento film skončí, som v extázy. Vďaka tomuto filmu som objavil mená ako Matthew Vaughn, Daniel Craig, Tom Hardy a všetci už dnes patria na pomyslený hollywoodsky A-List. Prehĺbila sa aj moja láska k Lise Gerrard ktorá ma prsty v tejto nádhere Aria . Ale v konečnom dôsledku to nie je len o hercoch, režisérovi či hudbe. Tento film milujem kvôli jeho príbehu, zvratom, tempu, Craigovej nepomenovanej postave, a ďalším maličkostiam ktoré pre mnohých nemusia nič znamenať. ()

VanTom

Prvotřídní moderní britská gangsterka kráčí v "Ritchieho" šlépějích - vždyť také jeho první zářezy Matthew Vaughn produkoval. Hromada osobitých kriminálních figurek se zamotává do komplikovaného (vyžadovalo velké soustředění, abych se ve všech těch jménech úplně neztratil), ovšem scénáristicky vypointovaného drogového kšeftu, ve kterém jde o kejhák. Vyspělá režie zaujme ponejvíce střihem a prací s hudbou. ()

hroubek

Už dlouho jsem si chtěl tento film pustit znovu. Viděl jsem ho asi dvakrát. A to před hodně dlouho dobou. Musím říci, že to byl velmi příjemný návrat do tohoto světa a udělalo mě velkou radost znovu vidět tyto zajímavé postavy a prožívat s nimi jejich závod s časem. Příběh jsem znal, ale některé detaily jsem zapomněl. Mnohem více jsem se tedy soustředil na věci, které jsem na poprvé tolik nevnímal (práce s kamerou, vizuální vyprávění, práce s detaily, herci v menších rolí – Tom Hardy, Dexter Fletcher, Sienna Miller). Matthew Vaughn je jako režisér velmi sebevědomí a umí vykouzlit perfektní atmosféru a napínavou podívanou. Naprosto s přehledem zvládá prodat postavy a jejich příběhy. Má to skvělé tempo, zvraty a pokud v žánru nemáte tolik nakoukano, tak několikrát budete hledat pusu na podlaze. Velkou oporou mu je zde vynikající Daniel Craig v hodně civilní poloze. Craig si to s přehledem dává a má obrovské charisma. A totéž by se dalo napsat i o zbytku vedlejší postav. Po krk v extázi je velmi dobrá britská gangsterka, která trochu neprávem zapadla a je to škoda. Pokud film neznáte, tak mu určitě dejte šanci. ()

liuk

Tady se bude porovnávat. Ač si Craig v Layer Cake myslí, že gangster není, že jen prodává drogy a že nemá rád zabíjení, Layer Cake samozřejmě gangsterkou je, a to skvělou. Teď k tomu porovnávání: S gangsterkami novějšího data výroby, které jsem měl tu čest vidět (Departed, Lucky Number Slevin), jsem měl problém, že mi všechny ty mafiánské gangsterské garnitury připadaly jako když si jen na tu moc hrají, ale ve skutečnosti ovládají a ovlivňují maximálně jeden blok baráků ve městě. Možná to bylo způsobeno nepříměřenou rozmáchlostí hlavních bossů v těchto filmech. Layer Cake se ale podařilo najít přesnou vyváženost mezi touto namachrovaností, uvěřitelností příběhu a napínavostí. Nepopírám, že jsem se občas v poměrně zamotaném příběhu s hodně postavami, neztrácel, ale vždycky jsem se tak nějak našel. Layer Cake nedělá z diváka vola, aby mu každou postavu, o které se jen mluví a není na scéně, furt nějak připomínal. Opravdu se vyplatí pamatovat si jména. Z filmařského a příběhově vypravěčského hlediska mi Layer Cake tak trochu připomínal Miami Vice. Skvělá hudba. Ale furt by to bylo na 4*, nebýt úplného konce, kterej mě teda fakt hodně dostal. Fakt skvělé šokující a uvěřitelné závěry, ze kterých vás zamrazí v zádech, které ovšem zároveň vůbec vykunstruovaně nepřevrací celý film naruby, se zas tak často nevidí. Proto slabších 5* pro film, u kterého fakt nevíte, co se během následujících deseti minut stane a který se krásně zarývá pod kůži a zůstane tam i po konci, paráda. ()

MI-380

Ještě nedorostlý Bond Daniel Craig se uprostřed party gangsterů brodí nejen po krk v extázi, ale hlavně až po uši v problémech. Ty se řeší jednoduše - postupnou vzájemnou likvidací. Policie jako by téměř neexistovala, podraz střídá podraz, podivné skoky ve scénáři střídají ještě podivnější. Pokud měla tahle parta získat sympatie diváka, u mě neuspěla, a film tak napůl. 50%. ()

blackJag

Než se Daniel Craig stal agentem s povolením zabíjet, střihl si bezejmennou roli v tomto kriminálním příběhu, který se snaží stylem navázat na raného Guy Ritchieho a nutno poznamenat, docela se to i daří. Zrady, ztráty, podfu(c)ky, dějové machinace, to všechno tu nechybí. Craig je výborný, ostatní se do svých rolí bez debat hodí, litoval jsem jen toho, že Sienna Millerová nedostala větší prostor. 75% ()

s.e.p.p

Tak tohle mě děsně nebavilo. Film má zbytečně zmatený děj plný nesympatických postav, u kterých je opravdu dost těžké zapamatovat si kdo je vlastně kdo (s čímž jsem měl pokud si dobře vzpomínám problém i u Ritchieho filmů). Nudná slátanina o překupnících drog plná sprostých keců o ničem. Ocenit se dá snad jen hudba a kamera. ()

Kosmik 1

Moc se všem omlouvám, ale pro mě to byla neskutečná nuda. První půl hodina byla na odpad, kdy se vůbec nic nedělo a já už byl v takovém unuděném rozpoložení, že nechybělo mnoho, abych film vypnul. Ale pak se alespoň trochu začalo něco dít. Jediné co mohu vyzdvihnout je "sniperská" scéna, která mě vážně překvapila, ale zbytek....hlavně ten zmatek ve jménech, pořád se mluví s někým o někom a pak je v tom zbytečný bordel. Nejsem sám, kdo má tenhle pocit. Když budu chtít vidět kriminálku, tak znám spoutu kvalitnějších filmů než je tento. Nehledě na to, že jsem viděl asi nejtupější závěr všech dob...Myslím, že u mě už bylo velkým plusem, když jsem tohle dílo ve zdraví dokoukal až do konce...10% ()

KarKulA

Jak se teď kaju když jsem zjistila jak jsem tento film ohodnotila po svém prvním zhlédnutí - holt si to chtělo promnout oči a probrat se, abych dokázala tento skvost docenit.. Možná krapet "ritchiovské", ale jinak originální, svižné, a hlavně s výborným hereckým obsazením, ať už Craig v roli hlavní, tak neuvěřitelně luxusní herecký výběr v postavách vedlejších. ()

P1tr

Role, která Craigovi zajistila Casino Royale. Není divu, hraje tu výborně a od Bonda se tu jeho herecký projev příliš neliší. Škoda jen nejasného konce, který si lze vysvětlit dvěma způsoby. ()

Styxos

Skvělá gangsterka, která má do svých slavnějších kolegů (Kmotr, Americký gangster) daleko, ale rozhodně neurazí. Sice jsem se při sledování tohoto filmu neocitl po krk v extázi, přesto jsem se dobře bavil :-) ()

Aqualung

Slušný akční film z prostředí, kde lze nelézt asi kohokoliv.Od gaunerů, jakoby slušných až po ty, kteří stojí mimo nebo nad.Je faktem, který z filmu jasně vylývá, že kdo chce s vlky výti......A vybočení se netoleruje.Peníze v určité situaci přestávají být dominantní, ale tenhle fenomén nějak do tohoto světa nepatří.A kulka v hrudi hrdiny vystřelená nějakým epizodním feťákem přiipomene to, co drogy svedou jejich vlivu se nadá utéct, a to jak přímému, tak nepřímému........Slušný film. ()

DeathTheKid

Úvodní sekvence je mistrovská, styl střihu, vyprávění, hudba, totální orgasmus. Sice se film ve stejném duchu potom netáhne, ale i tak je to slušné krimi. Žádný vypatlaný scénář, dobré obsazení, ani akce není špatná. Jako rojzed Vaughna je to skvělé! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Jello Biafra

Skvelá práca. Daniel Craig sa ako priekupník drog dostáva do ťažkého prúseru a na päty mu začne šlapať srbská mafia. Napínavá gangsterka z londýnskeho podsvetia s hviezdnym obsadením a bláznivou vizuálnou stránkou. ()

Heraldika

Takový nenápadný a osobitý film, s jiným nežli obvyklým koncem. Konečně se k tomu někdo chlapsky postavil. Když nic nečekáte, občas hodně dostanete. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)