Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

xmozek

Svěží gangsterka se zajímavým zamotáním veškerého děje, a s výborným vybruslením k překvapivému a neočekávanému konci. ()

B4TM4N

Značně greenhornský počin, nesahající vrcholným richieovkám ani po zásobník. Film trestuhodně postrádá jakýkoliv drajv či (zábavnou) nadsázku, Craig je zde oproti Bondovi neuvěřitelně toporný, ale to asi nebude úplně jeho chyba - takové jsou tu všechny postavy. Každopádně, kašlat na všechny výtky, všichni víme, jak se do toho Matthew obul dále. ()

VIPerson

Musim říct že jsem přemýšlel i nad pěti.Layer Cake má skvělou nezaměnitelnou atmosféru..co se týče prostředí,které je deštivě anglické,herců,kteří jsou sympatičtí a v té době ne úplně na výsluní,akce,zvratů a propletenců a skvělého výběru soundtracku jak písničkového,tak i toho orchestrálního od Eshkeriho po CraigaArmstronga až po Lisu Gerrard.Ritchie má ve svých filmech přespříliš humoru,tady ho naopak je po skrovnu.A mě osobně tenhle styl sedl daleko lépe,alespoň co se emotivnější sféry týče.Pro Matthewa Vaughna mám celkem slabost...80% ()

Burdock

Vcelku pěkný, ale ne moc originální. Jen další filmík z prostředí britský gangsterský spodiny, jaký točí Guy Ritchie daleko líp. A Daniel BlondBond Craig mi tam taky moc neseděl. Jenže on mi asi nesedí nikde. ()

barlow

Mě se ten film prostě líbil. Taková gangsterka negangsterka s vymazlenými záběry. Film nemá nudit a tohle mě bavilo celou dobu. výborný start pro Vaughna... ()

Hanys_

Craigova one man show v sympatické gangsterce, které ale chybí ta lehkost, která zdobila Ritchieho první dva filmy. Protože těm se očividně chtěl Vaughn přiblížit. 6/10 ()

Petr.Kocfeld

Solidní krimi film s "Bondem"Danielem Craigem.Zde Craig jako Mr.X(Pan neznámý)působí docela sympaticky.Dávám tomuto krimi filmu 4/5 hvězd.Tento snímek není vůbec špatný...Nechybí zde akce ani napětí.Solidní krimi thriller! ()

Crackonosc

Jediná připomínka je k tomu, že je (hlavě ze začátku) postav až moc a než se člověk do děje dostane, tak se v tý záplavě jmen a vysvětlovaček občas trochu ztrácí... ()

Haymar

Naproti tomu, jak to vsichni vsude vychvalovali (vcetne komentaru zde), pro me to byla jen ztrata casu a mnohokrat jsem musel sahnout po sirkach (abych nevytuhl). Po technicka strance to sice byla celkem slusne odvedena prace (herce nevyjimaje), ale celkove to bylo nemastný, neslaný... a jen dalsi klon (nijak nevyrazny) "Snatche"! ()

ThomasCrown

Filmy tohoto razenia mám rád a preto som očakával trochu viac. Ono to nie je zlý film, ale na Guya Ritchieho nemá. Daniel Craig však zachraňuje celý film a v konečnom dôsledku ma potešil aj skvele prekombinovaný záver. ()

Darth Maul

Prvotina Matthewa Vaughna si štyri hviezdičky určite zaslúži. Režisérov rukopis je veľmi silný a vo filme sa objavuje mnoho prvkov, ktoré zdobia jeho neskoršie diela. Krásne prestrihy a prechody medzi jednotlivými scénami sú nesmierne nápadité a dodávajú filmu poriadnu dynamiku. Za zmienku stojí aj estetika záberov, ktorá je na veľmi vysokej úrovni. Dej filmu je trošku prekombinovaný, ale nie je to nič hrozného. Daniel Craig a Michael Gambon sú stopercentní. Celkovo z toho vychádza, že Matthew Vaughn odštartoval svoju režisérsku kariéru veľmi poctivou gangsterkou. ()

dormouse

Takový zběsilý thriller o drogových dealerech, kde je tolik postav, které převlékají kabát, že nakonec nevíte, kdo je zlej a kdo dobrej. Ale angličtina překrásná. ()

system

Velmi povedeny predkrm pred Ritchieho Revolverem. Opravdu skoda posledni sceny, kterou se snazil reziser pojat tak trochu neamerickym zpusobem:-). ()

rybitvi

No panečku, to jsem na nového Jamese Bonda hodně zvědavej. Zde mi Daniel Craig připadal jako dost nevýraznej a nudnej patron,snad to byla jen součást role. ()

Dallas

75% Kvalitna gangsterka. V tomto žánre jedna s tych lepších, ale nie najlepšia. Herci hrajú ako majú, zopár dobrých hlášok. Ked sa to zohreje, dá sa to jest aj viackrát. ()

Tomin88

Výborná britská gangsterka, která i přes absenci Ritchieovského humoru perfektně šlape! Film, který dostal do povědomí Matthewa Vaughna, kterej mě naprosto odrovnal svým Kick-ass a Daniela Graiga ze kterého se vyklubal nejlepší Bond! Díky za to! ()

TheKiw

Nenápadná perla. Jako kdyby Guy Ritchie zvážněl a naučil se kouzlit s atmosférou (pro srovnání mně na mysl tanul requiem pro Big Daddyho v Kick-Assu). Kromě úvodu a finále, které na mě byly informačně trochu moc, nemá Layer Cake chybu. P.S.: Překvapuje mě, že nevidím žádné 5* hodnocení, film se u mě na téhle úrovni dost stopáže držel. ()

sona123

Bondovský Daniel Craig v gangsterce, která ale ve svém žánru nepřináší nic nového, kromě britského šmrcu. Jo a ještě si cením, že to není blbé. Ale žádná velká jízda to taky není. Takže kdo tyhle filmy o mafiánech a drogách moc nemusí (např. já), o nic nepřijde, když tohle dílko neuvidí. ()

D3VIL

50% - Asi neexistuje divák, který by dokázal nesrovnávat tento snímek s filmy Guye Ritchieho (především pak se Snatch. a Lock, Stock...) . A že v tomto srovnání dostává Layer Cake pořádně na prdel. Když si vzpomenu na několik nesmrtelných hlášek třeba z Lock, Stock, je mi Vaughna i líto, protože z hlediska entertainmentu nesahá jeho debut Ritchieho filmům ani po kotníky. ()

Mikino00

Celý děj je postaven jen na zvratech, které ději naopak velmi ubližují a film tak velmi nudí. Všichni chtěji točit to co Ritchie a je z toho jen další připitomělá bezduchá gangsterka, ve které se ani herci moc neukázali. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)