Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

wipeout

Tento film je veľmi umne natočený, zaujme hneď od prvého momentu a využíva všetky dostupné a osvedčené klišé z tohto žánru, ale je to urobené tak vinikajúco, že vám to jednoducho prestane vadiť a oddáte sa zábave a nad nejakými tými chybyčkami krásy sa nezamýšlate. Proste to je taký straight shooter, kde je od začiatku jasné akým smerom sa to vše bude uberať, a nebyť toho príliš prekombinovaného konca mohlo tu svietiť ešte vyššie hodnotenie. 3,5* ()

Eldrick

Vedle Ritchieovek to nejlepší v rámci subžánru britských gangsterek vůbec. Ale narozdíl od Ritchieho se tady hraje spíše na vážnou strunu, která je podpořena silnou dramaturgií. LAYER CAKE má perfektně vyvážené a zároveň dynamické tempo vyprávění a každá scéna je unikátní a fungovala by sama o sobě. Obzvlášť scéna, kdy hrajou "Ordinary World" od Duran Duran, je pro film ikonická. První a dosud nejlepší režijní počin Matthew Vaughna. Díky tomuhle výkonu dostal Craig roli Bonda. Byt v Kensingtonu, kde žije Craigova postava, dřív patřil právě Guyi Ritchiemu, jež měl film původně režírovat, ale naštěstí ho přenechal kamarádovi Vaughnovi, aby nechal plně promluvit také jeho režisérský talent. Nedoceněný klenot, který je neotřesitelně v mojí osobní TOP 20 a každou scénu znám zpaměti. ()

fmash

Původně jsem tento snímek neměl v úmyslu komentovat, protože by se mé postřehy omezily na prosté hlášení, že film je slušně šlapající moderně stylizovaná klipovitá gangsterka. Snad jen, že kdyby vyšla v roce 2010, jednalo by se o mnohem větší klišé, což takto nevadí. A že dávná hra na policajty a na zloděje se nám zase jednou smrskla na čím dál oblíbenější hru na zloděje. Tak už to ale u gangsterek bývá, navíc oficiálně zvolená varianta konce napovídá, že účel byl tak jako tak jinde. Zkrátka nic proti ničemu, co by stálo za řeč.          Jeden můj drobný čerstvý zážitek s voláním na linku podpory nejmenovaného velkého operátora, kde se děvčeti u sluchátka nezobrazilo, že mluví s povolanou osobou, mi ale Layer Cake rázem připomněl. Až mě zarazilo, že obvyklý profesionálně vlídný tón telefonistky má náhle jakýsi nečekaný přídech neochoty a netrpělivosti. To by se jeden až urazil, pomyslel jsem, jsa rozmazlen. Pak z toho vypadlo, že ona nevidí moje číslo, což se po chvíli napravilo a na konci hovoru už jsem na to málem nevzpomněl. Málem. Proč tu vypisuji tuto banální historku? „The higher you get, the less shit you take“, řekl Eddie Temple hlavnímu hrdinovi snímku, když přirovnával společenský žebříček k vrstvenému dortu. Někdy jsou to drobnosti, ale co teprv, když se začne jednat o něco většího? Devětadevadesát procent z nás, a to si pořád málo lidí uvědomuje, kdyby v podobném příběhu skolila s lehkým srdcem vyslaná kulka, tak jediný, kdo to pořádně zaregistruje, je bodycount…          Obvyklé povzdechnutí na závěr nikoho nepřekvapí, ale nedá mi to: zase jednou nám distribuce namísto původního, pointu podporujícího, názvu podstrčila přitroublou bulvární náhražku. Pro koho se to, ptám se (nebo snad kdo si to do nás promítá?), tohle vymýšlí? ()

Lauri

Víte.. Podfu(c)k se mi nelíbil. A jestli hlavní inspirace tohoto snímku tkví právě v Podfu(c)ku od Ritchieho, tak se pak nedivím, proč jsem za celých 104 minut nepocítila ani jednu emoci. Ano.. Zasmála jsem se. Párkrát. A Daniel Craig je sexy. Ale to vím už od Casino Royale.. Zkrátka jsem čekala více. ()

lekr

Jakýsi průměrný akční thriller s ucházejícím Craigem hrajícím se stejným šarmem jako když hraje Bonda. Děj je sice akční ale spíš než thriller z drogového prostředí připomíná nějakou epizodu z nějaké detektivky a děj mi přijde nepřehledný a hodně jsem se v něm ztrácel a to ani nepomíjím že všechny zásady správného drogového dealera jaké nám Craig vyložil nazačátku během děje porušil a ještě se tím chlubil....... ()

Joe321

Skvělý scénář a soundtrack. Typická anglická gangsterka s řadou zvratů, osobitých postav a lehce černým humorem. -"Somebody's about to get a fucking slap." ()

Morloth

Vemte filmy Guye Ritchieho, uberte jim na švihu a přidejte na charakterech. Po krk v extázi je temnější, vážnější, přesto stále velmi podobný. ()

Martin741

Reziser Matthew Vaughn tymto filmom len rezijne debutoval, takze o nejakych suprelativoch moze film len snivat. Ale rozhodne to nie je spatne, len pribehovo je to strasne prekombinovane a zlozite, az sa clovek straca ...... a nedajboze odbehnut prilozit drevo do ohna ...... to som vo filme uz absolutne stratil nit. Herecke obsadenie fajn, ale chcelo by to trochu prepracovat dialogy, dost sa v tom divak straca. 69 % ()

dezorz

layer cake mala byt najplepsia gangsterka roku 2004, ktora mi nedopatrenim usla. mozno je skutocne najlepsou gangsterkou roka, ale to z nej najlepsi film nerobi. chybaju jej drobne detaily, ktore davaju poriadku chaos, oblkeovej gracieznosti spinu londynskej ulice. skoda, pretoze ide o velmi vydareny debut. mozno nabuduce. ()

Aelita

"Dáme lidem, co chtějí – dnes blaho, zítra apatii. Ale dnes je dnes ..." ___ Místo pyramidy často používané pro metaforické zobrazení struktury lidské společnosti lze použit patrový dort, jak nepřímo nabízí anglický název tohoto filmu. Zákonitě by pak šlehačka na dortu symbolizovala luxusní život těch nahoře včetně třešničky na dortu, kterou je třeba anglická královna. Patrový dort ale ještě lépe odráží strukturu narkomafie, kde piškotový okoralý a ohořelý základ ze zabijáků, pašeráků, drobných dealerů a samotných narkomanů je překryt "krémem" z těch, kdo dostává peníze, na němž leží vrstva šlehačky z těch, kdo velí, tahá za nitky a nakládá s penězi, a úplně nahoře trůní "třešnička" – ten, kdo si v "nebi" čisté respektabilní společnosti mimo veškerý zločin užívá nabytého bohatství a díky němu i postavení a vydává pouze globální příkazy, které sestupně ovlivňují život celé základny, podobně jako "nezávazné klábosení" členů skupiny Bilderberg nebo rozhodnutí majitelů Federálního rezervního systému má za následek nějakou ropnou válku nebo hypoteční krizi. Ať již pyramida nebo dort, celkový obraz je stejný – luxus nahoře je vykoupen krví, potem a slzami spodních vrstev. ___ Tento film je hybridem Obchodníka se smrtí (http://www.csfd.cz/film/189557-obchodnik-se-smrti/) a RocknRolly, nedosahuje však ani vypovídající popisnosti řemesla Obchodníka, ani drajvu a humoru RocknRolly, a navíc vazby jeho postav jsou dost nepřehledné a překombinované na jedno zhlédnutí. Jeho plusem tedy zůstává pouze ten symbolický obraz patrového dortu. ()

joker.george

Začátek a konec se od sebe liší. Úvod si dává načas, aby vše popsal a ukázal zajímavé prostředí a lidi, kteří jej obývají, závěr je naproti tomu už rozvážnější, stejně ale dokázal pospojovat propletené příběhové linie, které si zachovávají ,,cool look". Mě bavily oba přístupy, protože si nijak nepřekážely, nenudí a zpracovávání gangsterských témat je vděčné. A mít tam klidně jen jediný okamžik, co by byl výraznější než zbytek, tak bych si film užil na plný počet hvězd. ()

bourec

Od připomínky tohodle anglánskýho filmku sem si vlastně nic nesliboval. Jako rád se na tyhle gangsterky plný mluvení, intrik, drog a feťáčků podívám, ale unešenej z nich nejsem. Tady jako už pokaždý první půlka ukecaná až běda. Druhá půle se pak dostane do slušnejch otáček. Kritika není na místě, ale tři hvězdice musej stačit. 60%. ()

cubajz

bezvadná gangstnerka v zaběhlém britském stylu, zaplněná zajímavými figurkami a prekérně zamotanými situacemi, na jejichž stylové (a občas dost krvavé) řešení je radost koukat ()

wohna

Vypadá to, že z mladého Matthewa Vaughna vyroste vynikající režisér. Jeho prvotina je velice dobrá. Ne-li výborná. Daniel Craig jako pan xxx je super. Jeho charisma je snad nevyčerpatelné. To samé se dá říct i o ostatních hercích. Někteří ve filmu obzvláště excelují. Typický anglický styl, ten já mám rád. Moc rád. A tak mě Layer Cake dostalo. Skoro vším. ***** dávám pro tento typ anglickýho akčnáku a hlavně tento film je i něco víc. Není lepší než Snatch, ale je to taky odvaz. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)