Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

agentmiky

Matthew Vaughn je dnes již uznávaným režisérem, ale jeho první režisérské kousky pro mě byly doposud velkou neznámou. Anglické detektivky mám v oblibě, protože se vyznačují specifickým provedením, které je pro ně typické jako například víno pro Francii. Layer Cake bych zařadil do přesně této kolonky. Velmi mě překvapilo samotné pojetí filmu, které na mě působilo odlehčenějším způsobem, i když se ve filmu řešily podstatná témata, na která by se mělo nahlížet s nějakým tím respektem (a proto to mělo něco do sebe). Rozhodnutí vybrat Craiga na pozici hlavní postavy se povedlo na jedničku, i ostatní herci byli Britové, tudíž jsem mohl očekávat skvělý anglický humor plný satiry, který někomu nemusí sednout, ale já ho přímo hltám plnými doušky. Příběh se mi líbil, měl zajímavé chvíle a mohl se pochlubit i neokoukanou zápletkou. Musím ještě dát bonusové body navíc soundtracku, neboť byl sice někdy extravagantní, ale do samotných scén se hodil a doopravdy to zkompiloval génius. Více takových produktů bych prosil. Za mě dávám 79 % ()

numi

Příjemná pohodovka, která je - na britský film již tradičně - fantasticky ozvučená. Moc by mě zajímalo, jestli by tyhle ostrovní oddychovky fungovaly stejně dobře s hudbou hollywoodské produkce a nebo jestli právě tohle je ta "tajná" ingredience, která na vás dýchá uvolněnost, nadšení a pohodu z každého záběru. Režisérsky překvapivě taky dokonalé, perfektně sem padnou přechody mezi lokacemi "bez" střihu a Daniel Craig je neuvěřitelně uvěřitelný. Vše funguje jak má, ale na čtyři hvězdičky nemám ten správný pocit. A pokud člověk váhá, tak má asi důvod. Tři a půl. [únor 2006] ()

zipper111

Vtipná, chytrá a zábavná gangsterka se spoustou vynikajících i špatných momentů, svižně zrežírovaná a s dobrou hudbou. Spoustá komentářů tu srovnává Layer Cake s Ritchieho klasikami, ale i kdyby se Vaughn rozkrájel, na mistra svého oboru prostě nestačil. slabší 4* ()

ABLABLABLA

Velmi zajímavý film s ucházejícími herci. Nahlédnutí do světa drog jiným způsobem než jsem u filmů zvyklá alias vážnější snímek. Co mě překvapilo na konci bylo, že hrdina byl beze jména, čehož jsem si v průběhu celého filmu ani nevšimla, kdyby na to nebylo upozorněno, ovšem hned ta ironie na to byla povedená (žádný spoiler se ale nekoná), aneb pro mě velmi nečekaný konec. 3,5* ()

suicide

Od první čtvrtiny jsem se nemohl ubránit srovnávání s jiným britským počinem - a to dílem Guye Ritchieho Rocknrolla. Jenomže, kde Rocknrolla byla vtipná, tak Layer Cake mi přišel křečovitý... i když některým humorným scénám se nevyhnul. Daniel Craig má ovšem úroveň, to je zase pravda. Pravda ale také je, že anotace filmu dává prostor k mnohem lepšímu zpracování, než kterého jsme se dočkali. A poznámka na závěr: Po Rocknrolle a Východních příslibech je Layer Cake třetím důkazem, že britským gangsterům chybí úroveň a styl (čest výjimkám). ()

Maq

Stylová gangsterka, bez otravných příměsí. Mám dvě, spíše drobné a povýtce subjektivní výhrady. Místy se zbytečně spěchá. A nezdá se mi, že by chytrý obchodník odcházel na odpočinek s takovou barovou rajdou. --- ()

italka63

Tak já nevím, co s tím Craigem budu dělat, tohle dilema s ním mám poslední dobou pořád. Proč není alespoň trošku víc sympatičtější, když už mu to hraní jde? V tomhle filmu opět nezklamal. Shlédla jsem ho spokojená jak želva, ostatní herecké obsazení velmi slušné, hudba seděla, reálie přesně navozovaly atmosféru podsvětí pašování drog, co si přát víc na slušný film? Takže zasloužená čtyřka hvězd:-) ()

Desperado

Príjemné prekvapenie! Uhladenejšie a uveritelnejšie než Podfuck, zároveň odlahčenejší než trebárs Scorseseho Mafiáni či Kasíno. Daniel Craig tu stvárňuje flegmatického, elegantného bezmenného dealera, ktorý má vlastnú filozofiu a inteligentne sa vyhýba "povýšeniu", keďže svoju budúcnosť si už v tomto fachu nepredstavuje. Avšak človek mieni a život mení. Matthew Vaughn má rozprávačský talent a Craig charisma elegantnej pumy. Nečudo, že bol tento britský herec medzi kandidátmi na nového Bonda. ()

Damiel

Nic naplat, v Británii tenhle gangsterský žánr točit umějí. Matthew Vaughn udělal velmi svižný kousek – scénář je svěží s vyváženým poměrem děje a „násilné řežby“, která není samoúčelná, naopak z ní mrazí (Morty v restauraci). Scény jsou vypointované, dějové vakuum tady nenajdete. Vše do sebe logicky zapadá a tryskem dostihového koně se řítí k závěru. Ten je parádní, i když možná až trochu moc britsky černohumorný. ()

MATADOR

Kolikrát je lepší nic nečekat, možná budete příjemně překvapeni jako v tomto případě já. Osobně mě anglánské gangsterky nijak zvlášť neberou, ale od této chvíle asi pomalu budu měnit názor. ()

Remedy

Jelikož jsem viděl Hvězdný prach (a zaujal mě) a naposledy Kick-Ass (ten mě zaujal ještě více), rozhodl jsem se tvorbu Matthew Vaughna zkompletovat a pořídil jsem si i jeho první celovečerák domů. Layer Cake je určitě povedená gangsterka s víc než dobrým Danielem Craigem v hlavní roli, která sice nedosahuje takového "drajvu" jako třeba Snatch, ale ve výsledku působí celistvě, sympaticky a žánrově poskytne to, co je třeba. 80% ()

Herr_Flick

Na nadějný začátek kostrbatý děj rozhodně nenavázal. Lepších věcí se mohl člověk dočkat od Guy Ritchieho už ve třech letech. SPOILER Hvězdu dávám za sympatické herce a scénu, kdy zastřelí Dukea a jeho starou. ()

FilmFan24

Velice stylová britská gangsterka, jakou umí natočit snad jenom opravdu ve Velké Británii. Bezejmený hlavní hrdina (ledově chladný Daniel Craig) chce pověsit svoje gangsterské povolání na hřebík, ale od svého šéfa dostává ještě jeden úkol. Je jasné, že skončit s takovým výnosným byznysem zrovna lehké nebude a tak sympatického blondýna (černé boty má také!) čeká sakra dřina, než se doslova prodere všemi těmi podrazy chlapíků z londýnského podsvětí než film velice stylově skončí. Nejenom nápaditá režie zkušeného producenta "Sbal prachy a vypadni" a "Pofu(c)k" Matthewa Waughna, dynamický střih, barevná stylizace a výtečný soundtrack se postaraly o to, že "L4yer Cake" hned tak z hlavy nevymizí... ()

Derek

drsnejsia a temnejsia "ritchieovka" (od jeho povodneho producenta) vynikajuco natocena (kamera a hudba su opat ako je u vaughna zvykom na skvelej urovni) i ked miestami prekombinovana tak som sa obcas stracal v spletitosti podrazov a podfukov a hlavne miestami v tazko zrozumitelnom anglickom slangu. ()

Skip

Slušný nářez z Velké Británie, který ani na chvíli neztrácí tempo a černý humor dokáže na správnou strunu naladěné diváky vskutku pobavit. ()

Foma

Dva zajímavý momenty. Hlavní hradina je velmi zranitelnej muž, prostě žádnej nadčlověk drtící nepřátele jaky slaný tyčinky, Za druhý docela zajímavej pokus o psychologizaci postav. A pak, ty anglický herci se svejma suchejma hláškama jsou fakt neodolatelný. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)