Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

predators

Dříve, než se posadíte do křesla nebo do čeho chcete:-), vemte si kousek papíru a tužku. Můžou se hodit... Především pro zapsání si několik jmen, alespoň do začátku. Po hodině už vám bude jasno kdo je kdo a budete se této krimi/gangsterky dobře bavit. Slušné zvraty a vynikající herce trochu brzdí místy nepřehledný děj, ale dá se to překousnout. A třeba budete i v extázi:-) 75% ()

Bachy

Těžká Vaughnova nuda. Vysvětlujeme a zamotáváme, pak vysvětlujeme a pak zamotáváme. A nic z toho. Opravdu musela být ohromná dřina, aby se z Vaughna za tři roky vyšvihl někdo, kdo perfektně ukočíroval Stardust a za další tři už mistrně přinesl na podnosu Kick-ass. Nejen nejhorší Vaughnovka, ale Extáze propadá i při srovnávní s většinou Richieho gangsterek. ()

klerik

FORMULA 51+PODFU(C)K Veelmi vydarený film. Vyžaduje trochu viac sústredenosti ako Ritchiovky, má pomalšie tempo a ten scenár je fakt bomba. Daniel Craig ma presvedčil, že s tým Bondom by to nemuselo dopadnúť zle. Nádherná prehliadka rozmanitých postavičiek a snáď všetkých problémov, do ktorých sa môže dostať obchodník s drogami... ()

LaciLC

Výborne zahraná a natočená gangsterka od producenta filmov Guya Ritchieho. Je vidno, že sa ten chlap pri ňom veľa veciam priučil. ()

Yardak

Matthew Vaughn si vybral jako svůj debut kriminálku, neboť kámoší s Guyem Ritchie, tak nejspíš chtěl vlézt i do jeho rajónu:)). Už v této prvotině ukázal Matthew, že režisérský cit opravdu ovládá. Drogy v Londýně, k tomu slušná herecká skvadra, ucházející příběh a jako třešnička na dortu Sienna Miller. Silné 4. ()

heyda

Už zde je znát, že se rodí výjimečný režisér. Opět si nedovolil točit něco, co by mělo slabý scénář. Na tom si Matthew hodně nechává záležet a to je dobře. Oceňuji rozumnou stopáž, dobrý příběh i zpracování. Nadšený ale úplně nejsem, přišlo mi, že si film drží neustále totožné tempo. Byl bych radši za určitou gradaci,ale na 4 hvězdy to bez problému je. ()

Flakotaso

Těžce stylová a neuvěřitelně zábavná jízda! Craig jako vždy drsný jako struhadlo, skvělí angličtí herci ve vedlejších rolích, kamera, hudba, Sienna Miller, skvělý konec, kapka anglické suchařiny...a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Jedna z nejlepších gangsterek. ()

sharky

70%Konečně taky jednou někdo natočil kriminálku z anglickýho podsvětí bez toho debilního černýho humoru, kterej mi u Ritchieho filmů dost vadil. Velmi povedený příběh, pointa je sice ohraná, ale celková forma a tón příběhu hodně pomáhá. Daniel Craig dokazuje, že by z něj byl skvělý bondovský záporák, škoda, že si při castingu spletl dveře a dostal roli Bonda, proč mám ten pocit, že se na ni vůbec nehodí... ()

anais

Komplikovaný děj filmu vypráví o překupníkovi drog (Daniel Craig), který už se rozhodne skončit, ale jak už to tak bývá, připlete se do toho ještě poslední fuška a nic se nezdaří dle plánu Šnečím tempem je vyprávěn tento filmS razancí rozšlápnutí šnečí ulity tu pak dochází ke zvratům, které jsou díky jinak vlažnému (leč překombinovanému!) ději kolem velice radikální. Nejvíc mě mátlo množství jmen ne vzdálené ruským realistickým románům. Jinak se na to dobře dívá, Craig je charismatický. Srovnání s Ritchieho třeskutými, závratně rychlými gangsterkami je však zcela mimo mísu. ()

Ivoshek

Už skoro klasicky postavená anglická gangsterka s hlavním hrdinou, co je charismatický až na půdu a vede spoustu monologů s divákem a taky děsnou hromadou postav, ve které jsem se ztratil už asi po čtvrthodině. Ale (!) nenudil jsem se. A to je jediný podstatný. Odsýpá to, jsou tam drogy a zápletky a občas i trochu humoru. Takže jo, dobrý to bylo. ()

anderson

Dal som niekoľkonásobnú šancu PRETTY WOMAN aj TOP GUNU, tak prečo by som to neurobil aj s LAYER CAKE. A ajhľa - narozdiel od prvých 2 shitov - nedopadlo to na druhýkrát vôbec zle. Táto light verzia DePalmovho SCARFACE dokonca disponuje veľmi invenčným strihom a náznakmi myšlienky. Ale všetkým škodoradostníkom odkazujem - nad 3 nepôjdem :-). (5.6.2006) ________ Zvysoka kašlem na to či DANIEL CRAIG, alebo ktokoľvek iný bude hrať BONDA. Čo ale nemožem prehliadnuť je táto príšerná zlátanina, ktorú podaktorí porovnávajú s filmami GUYa RITCHIEHO či nedajbože TARANTINA (cha- cha) ! LAYER CAKE je totiž nudná somarina, ktorú radím poboku takých "skvostov" ako PRETTY WOMAN či TOP GUN. Nie žeby s nimi súvisela dejovo, filmársky či štýlom režisérskeho rukopisu. Nie, túto súvislosť prezentuje fakt, že všetky tieto filmy boli divácky a teda aj komerčne úspešné, a ja si márne už dlhé roky (po niekoľkonásobnom márnom zhliadnutí týchto "klenotov") lámem hlavu s otázkou PREČO ? TECHNICKÁ POZNÁMKA: BONTON vydal LAYER CAKE v dvojdiskovej verzii, ale tento fakt na coveri dokonale utajil. Bohužiaľ druhý disk obsahuje z troch štvrtín všetko to čo aj prvý. A navyše bez českej podpory. (26.1.2006) ()

luka4615

Povedená prvotina Matthewa Vaugna, kde hlavní prim hrají drogy, peníze a skvělý Daniel Craig. Gangsterka, která svým stylem nejvíce připomíná filmy Guye Ritchieho. Jen škoda, že film po celou dobu stopáže nenabere to správné tempo. „England. Typical. Even drug dealers don't work weekends.“ ()

Morholt

Anglická gangsterka v ritchiovském střihu, která sice nemá takvé tempo a vtip, ale to vůbec nevadí. I tady najdeme klasické postavičky z podsvětí, propletence a překvapivé zvraty či cizojazyčnou (neanglickou) mafiánskou skupinu a ten vážnější háv tomu sedí. Daniel Craig si střihl roli překupníka drog se suverenitou a Siena Miller je fakt kost, ačkoliv jejím půvabům takový prostor věnován nebyl, což je škoda. 85% ()

Lucasion

Bezejmenný profesionál (Daniel Craig), co je nejlepší v prodávání drog narazí na problém. Někdo ho podrazil a nastražil ho jako návnadu. Craig rozehrává nebezpečnou hru ve které je až po uši. Jako krimi/thriller to funguje vcelku dobře. Děj je pořádně zamotaný, a když už si myslíte, že je vše jasné, tak bum a zase se to nějak otočí. Craig je opět charismatický a hraje skvěle. Je to pro něj taková malá rozcvička před rolí 007. Naopak Hardy si tu moc nezahraje. Párkrát se tu mihne a něco prohodí a to je vše. Film má úžasnou hudbu, skvělý herce a slušné tempo. Ovšem i přes to všechno jsem se u filmu jinak zvlášť nebavil a příběh mi nakonec vyprchá z hlavy během pár dní. (58 procent) ()

Shaqualyck

Ještě než se stal novým Jamesem Bondem, zahrál si Daniel Craig bezejmenného drogového dealera v gangsterce anglického střihu, kterou vstoupil na pole filmové režie Matthew Vaughn. Od svého kamaráda Guye Ritchieho, pod jehož filmy je podepsaný coby producent, okoukal celou řadu užitečných filmařských dovedností, to je znát hned od úvodních titulků. Layer Cake (překladatel se zase jednou vyznamenal) ale rozhodně není pouhým odvarem z Ritchieho filmů. Vaughn věděl, že to musí zkusit jinak, protože po formální stránce by svůj režijní vzor předčil jen stěží a tak dal vale zběsilému střihu a kulervoucímu hláškování za každou cenu, a vsadil spíš na příběh a propracované charaktery. Vznikl tak velmi dobrý film, který výborně pobaví i na druhé či třetí podívání a který, přestože je v mnohém podobný svým žánrovým předchůdcům, zůstává hodně svůj. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)