Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

Davies182

Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl... ()

pepo

Vaughn už vo svojej prvotine ukazuje, že od neho môžme očakávať veľké veci. Výborné zrežírované (aj keď tomu ešte chýba tá drzosť u úžasný drive jeho neskorších filmov) a skvele zahrané. Ale bohužiaľ ten príbeh ma po celý čas nevedel úplne zaháčkovať. 7/10 ()

FlyBoy

Matthew na to má, záleží však od toho, na čo siahne a jak zvládne kľučkovať medzi nastavenými prekážkami. Občas sa mu to darí, občas nie. V kategórií ilegálných obchodov a drogových aplikácií, v brandži plnej podrazov, podozrení a popráv si svoju verziu nešetrného fungovania obhajuje. Craig spĺňa kritéria bystrého kriminálnika, riešené okolnosti majú drive - držia si nasadený temporytmus - MDMA sa neprestáva sypať a po vzoru anglickej školy pribúda do kolekcie “Guy’s guys” záslužný zárez. Pre mňa najpohodovejší Vaughn. ()

Xmilden

Jakmile si vzal Ritchie Madonnu, na jeho filmařinu měla tuto zkutečnost tuze neblahý vliv. Naštěstí v nouzi poznáš přítele a tak se do pozice režiséra obsadil Matthew Vaughn. Možná je Po krk v extázi jeho nejméně známý film, ale je zde několik důvodů proč jej rozhodně neminout. Takže Daniel Craig, už tady vidím poprvé probleskovat budoucího Bonda. Důvod číslo 2 je už opětovné ponoření prostředí londýnské galérky. Tentokráte bych řekl, že v trošku vyšší třídě. Tam kde Sbal prachy a vypadni ukazují spíše drobné podvodníčky, zde se už dostáváme na podstatně vyšší úroveň. Spousta postav má už přeci jen vkus a dokáží někoho nepohodlného zlikvidovat lusknutím prstu. Ritchieho ztřeštěné nápady, jsou nahrazeny mnohem uhlazenější a více sexy kamerou. Děj je navíc mnohem složitější i s nějakým morálním poučením na závěr. Je možné, že ve své době některý divák ani nepostřehl že režíruje někdo jiný než Guy. 80% ()

Real Tom Hardy

"Z TEBA BY ZAČALA BOLIEŤ HLAVA AJ ASPIRÍN" -------- Vrhol som sa na to s nulovými očakávaniami a ono to bola vcelku poriadna jazda. Matthow debut znamenalo to pravé orechové, spojením budúceho pána Bonda, nenápadného Hardyho, seriózneho nacionalistického Srba, blonďavej pumy Sienny, ale hlavne 105 minút plných prekvapení, zvratov a podfuckov. Záver trochu zoslabol, no posledných 10 minút nastolilo úroveň na čistých a poctivých štyroch hviezdičiek. ()

lesumir

Znáte ten pocit, že se při sledování filmu do toho tak vžijete, že to prožíváte s hlavním hrdinou naplno? Že si místy přejete, aby jste si prohodili místa a byli jste to vy, kteří budou čelit všem nástrahám a potížím? Jo? Tak tohle jsem teď zažil já, celou dobu jsem byl Daniel Craig, naháněl mě nějakej Srb, po boku mi stála krásná Sienna Miller a do toho hrál Joe Cocker s Druan Duran. Až tak silnej zážitek! __ Je to taková „Ritchieho“ gangstera bez Ritchieho. Jde to poznat, chybí tomu ta jeho pověstná ladnost a přesnost, ale i tak výborný zážitek. Sice jsem byl skoro celý film mimo a nechápal některý souvislosti, ale co pět minut i íkál, jak je to výborném film! ()

darkrobyk

Očekával jsem poněkud větší nářez, ale co je nejhorší - v závěru jsem si uvědomil, že jsem film kdysi viděl. Hm, to značí, že mě ani tehdy dvakrát nenadchl. Na britský film bych očekával více suchého humoru, budiž, jinak alespoň bizarnější příběh, co buď staví na kvalitních dialozích, nebo má rychlý spád. Nejvíce mne tak, kromě výborného českého dabingu, potěšila hudba - The Cult, Duran Duran či Dead Can Dance jsou stále zárukou kvality. Jo a konec filmu venku na schodech si zaslouží samostatnou hvězdu. ()

Gimp

Velmi decetní a vkusná, přesto moderní podívaná s možná kapánek moc zamotaným příběhem (dějová linie minulosti mi přišla už trochu nadbytečná). A taky mi vadila ta nevyužitá kočička :( ()

LiVentura

Musím uznat, že tento výrazně britský snímek s Craigem v roli pana XXXX mne potěšil, náladová podívaná, nakouknutí do zlověstného světa drog. ()

Fiftis

Primeraná dávka napätia a elegancie, premyslenej akcie aj podrazov. Myslím, že sa tento film naozaj podaril, ponúka divákovi pohľad do prostredia drogových dílerov, bossov a predovšetkým muža, ktorý stojí uprostred - Daniel Craig. Ten je v tejto sníme naozaj skvelý, ale ja ho mám rád vlastne skoro vo všetkých filmoch (Cesta do zatratenia, Zlatý kompas..). Dej zvyšuje tempo každou minútou, mnoho situácií je vysvetlených až ku koncu, čo nedáva inú možnosť, než so zájmom sledovať, čo sa bude diať. ()

TedGeorge

Tak sem po x letech smáznul další rest, a včera v noci mrknul na Layer Cake (Po krk v extázi). Musím říct, že Craigova závěrečná hláška na schodech (xxxx :D ) mi vyrazila dech jak už dlouho žádnej film. Zbožňuju mindfuck filmy, ale pravdou bejvá, že takovej film si člověk nejvíc užije, když mindfuck nečeká. Tohle je opak. Tady je to ještě lepší, když se člověk na možný mindfuck soustředí Vaughn prostě umí, no. ()

Shakers

Vtedy ešte neznámi Matthew Vaughn a jeho Bondovský (Daniel Craig) Layer Cake mi celkom dlho utekal, no nakoniec som ho ešte stihol dobehnúť. A oplatilo sa. Matthew Vaughn nám už v jeho prvom filme bez efektov, ale efektne naservíruje štýlovú zrežírovanú drsnú kriminálku, pri ktorej sú niektorý až po krk v extáze. Ja sa tam síce neradím, pretože som sa miestami v príbehu stratil. Každopádne sa jedná o dosť dobrý krimi film zo známymi xsichtami, vynikajúcou štýlovou hudobnou a ešte lepšou a nečakane dobrou šokujúcou koncovkou. Obľúbený soundtrack: Aria, Drive To Boatyard. 80% - 4* ()

lamps

Podobnost s Ritchiem je tu sice hmatatelná, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že i Matthew Vaughn umí točit skvělé filmy a jeho debut není jen bezduchým opisovačem od slavnějšího kolegy, ale velmi zábavnou, nápaditou a originální kriminálkou, jakých není nikdy dost. Je sice pravda, že všechny zvraty a zápletky nejsou úplně stoprocentní a na místě, ale zásluhou výborného obsazení, hudby a téměř "ritchiovské" režie se jakékoli nejasnosti zakopnou daleko do zámezí, kde nejsou nikomu moc na obtíž. Já se bavil více než dobře, Tom Hardy mě v menší roli dokázal potěšit a Daniel Craig opět potvrdil, že roli Bonda si jako herec opravdu zasloužil.. 8/10 ()

Pepinec

On by to byl další z řady obyčejných filmů z drogového podsvětí, kdyby! Kdyby jej Matthew Vaughn svou nápaditou režií a skladatelské duo Gerrard-Eshkeri působivou hudbou neposunuli do roviny zábavné tak, že i mistr Daniel Craig v ní vypadal dobře. ()

filmfanouch

Matthew Vaughn udělal Guye Ritchieho. Kdyby Ritchie nepoznal Vaughna a ten neprojevil zájem o produkci jeho režijního debutu Sbal prachy a vypadni, Ritchie by dost možná dnes nebyl přesně v té pozici, ve které se dnes nachází. Vaughn se následně chopil také produkce Podfu(c)ku zároveň Ritchiemu dohodil Madonnu, kdy Ritchie následně realizoval se svou ženou film Trosečníci a málem si s ním zničil kariéru. Manželství s Madonnou bylo zřejmě bouřlivé, Vaughn se ovšem mezitím rozhodl, že se kromě producenta stane také režisérem. Jeho režijní debut Po krk v extázi poté mohl na první pohled působit jako gangsterka z ranku prvních dvou Ritchieho filmů. Styčných ploch je u režijního debutu Vaughna s Ritchieho počátky hodně. Byla by ovšem škoda říct rovnou říct, že se Vaughn svezl na úspěchu svého přítele. Vaughn režíroval poprvé a do velké míry jde sledovat, že už se zde projevují jeho proslulé trademarky, pořád se ovšem přeci jen rozehříval. Jeho britská gangsterka kráčela ve stopách Sbal prachy a vypadni i Podfu(c)ku, především měla štěstí na fantastického Daniela Craiga, kdy dle mnohých role anonymního protagonisty přispěla k tomu, že se stal z Craiga nový představitel agenta 007. Po vzoru Bonda ostatně dealer XXXX sdílí zdánlivě ledový klid, zároveň srší charismatem (srovnávání s Vladimirem Putinem z dnešního pohledu tuplem nedávají smysl), navíc působí jako lidský charakter, který se vnímá za obyčejného obchodníka a zároveň hodlá odejít do poklidného důchodu. Odejít ovšem z kriminálního prostředí není jenom tak, to by ostatně mohl potvrdit nejen Carlito Brigante. XXXX tak prochází podsvětím nejedné zajímavé figurky (Michael ,,Brumbál´´ Gambon jako mafiánský boss Eddie Temple, Ben Whishaw jako Sidney, Tom Hardy v roličce Clarkieho....), zobrazené podsvětí navíc oproti dvěma předchozím filmů Ritchieho působí jaksi nebezpečněji a přeci jen realisticky. Nutně to přitom neznamená, že se vytrácí zábavnost celého projektu. Vaughn do jisté míry vsadil do jistotu, od Ritchieho se očividně něco naučil, zároveň na to ovšem šel tak trochu po svém. Po krk v extázi je díky tomu stylovou záležitostí, která zaujme už perfektním intrem skutečně jakoby vystřiženém z Ritchieovek. Adaptace stejnojmenného románu J. J. Connollyho na to ovšem po úvodu přeci jen pořád jde tak trochu jinak. Vaughn mohl už na počátku své režijní cesty projevit vkus pro povedenou hudební dramaturgii (dobře později známou nejen díky prvnímu Kick-Ass i dvojici filmů Kingsman), smysl pro audiovizuální vyprávění s neskutečně živou kamerou i smysl pro humor, který se někdy může vyjevit i na zdánlivě nevhodném místě, i to se ostatně stalo Vaughnovým menším trademarkem. Sebevíc chytrému protagonistovi navíc inteligence v nevyzpytatelném kriminálním prostředí nutně nemusí pomoct, tahle funkčně odsýpající (délka pouze 105 minut) gangsterka sleduje protagonistu, který do světa podsvětí na jednu stranu nezapadá, z rozjetého vlaku se ovšem skutečně špatně skáče ven. Už v roce 2004 rozhodně nešlo o bůhvíjak originální scénář, přesto šlo Po krk v extázi jistě vnímat jako svěží vítr. Vaughn už tady projevil, že zvládá kombinovat humor s vážnějšími momenty, zároveň dělat násilí zábavné. Scénáři nechybí různé zvraty, které možná nejsou zase tolik nepředvídatelné, přesto se alespoň krapet projeví ambice scénáře, kdy se Vaughn i ve svém nejčerstvějším Argylle: Tajný agent snaží s diváky tak trochu pohrávat. Jestli Po krk v extázi i po letech stojí za pozornost, jsou to projevy Vaughnova talentu už na samotném počátku jeho režijní kariéry. Po krk v extázi už se dá těžce divit tomu, jak někdo mohl natočit instantní klasiky jako Hvězdný prach, Kick-Ass, X-Men: První třída nebo Kingsman: Tajná služba. Guy Ritchie prožíval turbulentní období s Madonnou, Matthew Vaughn mezitím navázal na svého kamaráda a dokázal, že je nejen schopným producentem, ale také schopným režisérem, který umí svým filmům dodat styl, kombinovat humor s ponuřejšími momenty, zároveň mu nechybí nejeden vizuální nápad. Jestli Vaughn poté svou tvorbou něco nadále dokazuje, je to fakt, že mu dech nedochází. A i kdyby náhodou došel, jeho povedené záležitosti, včetně povedeného režijního debutu, tu s námi budou stále.... () (menej) (viac)

Madsbender

Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet. ()

Rover

Daniel Craig mě opět přesvědčil, že je podprůměrným hercem, jinak mě však Layer Cake velmi mile překvapil. Povedená gangsterka o těch, kteří tahají za nitky osudu a o loutkách, které žijí v iluzi svobodného rozhodování. Svižný a zábavný film. HUDBA: Ilan Eshkeri, Lisa Gerrard - soundtrack jsem poslouchal docela intenzivně už před filmem, takže jsem byl hodně zvědav, zda byl potenciál využit. A věřte, že byl. Eshkeri byl tou dobou ještě holobrádek, ale s určenou látkou si poradil skvěle. O Gerrard není potřeba dlouze psát, snad jen že Layer Cake Aria je odzbrojující, ale zapomínat by se nemělo ani na instrumentální skladby, která pro film skládala... Ve filmu však uslyšíme množství osvědčených hitů a všechny skvěle použity. Hudební složka tak nemálo připomíná filmy M. Manna... už jen kvůli soundtracku se na film vyplatí podívat! ()

Indiana

Slušná britská gangsterka, ne zas až takovej nářez jako třeba Podfuck, ale určitě se jedná o zajímavej a podařenej kousek. Daniel Craig je tu sympaťák a Matthew Vaughn je sázka na jistotu, která neumí natočit špatnej film. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)