Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

departed

Guy Ritchie bez Guye Ritchieho, protože na rozdíl od Vaughna umí Guy postavy prodat, donutí diváky si je zapamatovat, dokáže vypravěčsky zaujmout a nemá ve filmech tak jednoduše vypadající, avšak zamotaně natočenej děj, kolem kterého se točí tolik postav, že na jedno zkouknutí se divák nedokáže ani pořádně zorientovat. ()

J.e.r.e.c

Na kristoletého debutanta velice solidní prácička. Možná lehce řízlá filmy kámoše Ritchieho (trochu gangsterka, trochu komedie, trochu heist), ale nepůsobilo to na mě jako tolik „wannabecool“ tarantinovský derivát. Každopádně, stylový myšmaš byl Vaughnovi blízký od začátku. Stejně jako zaplňování příběhu desítkami postav; tady jich je minimálně dvacet celkem důležitých, a dost často jsem nechytal, o které z nich je zrovna řeč. Výbuchů násilí není tolik, chlapec se nám ještě krotil, ale dvě, tři brutální scénky opravdu stojí za to. Jako vidlička v oku pak ční setkání dvou „starých kámošů“ na snídani v bistru, klasika od Duran Duran už mi nikdy nebude znít, jako dřív. Sebekriticky musím podotknout, že koukat se na film s anglickými titulky byl tentokrát asi stejně dobrej nápad, jako ukrást nějakejm posranejm Srbům jejich pilule. Ten slang, ty rychlý dialogy, ty divný obraty... na pochopení děje to nemělo zásadní vliv, ale občas mi uteklo pár drobných detailů. Hudba je parádní, herci výteční, hlavně Daniel. Každej, kdo se jmenuje Daniel, je ostatně borec... 71 % ()

1mArc0

Drogy, drogy, drogy.. ak zbabreš biznis, si v prdeli! Máme tu prípad hektolitre krvi, aj Danko dostane cez hubu, kvôli tomu. George Harris, ako mlátil toho týpka, kvôli ktorému sa dostal do väzenia, ten výraz v jeho tvári a potom ho krásne polial horúcou kávou, to bolo úžasné. Daniel Craig sa postupne, od tohto filmu prepracováva od dílera až po úžasného Bonda. Sienna Miller si okrem tanca v bare, telefonátom a menšou predohrou medzi Dankom a ňou, si viac menej nič nezahrala, pri takomto obsadení to bol pre ňu pekný odrazový mostík. Filmy s drogami, mafiánmi a s tým spojený biznis, tých už je habadej. Tento je jeden z tých lepších (medzi 70- 80%) a so skvelou kamerou. /70%/ ()

Shitonit

Pecka. Lahůdka vyžadující soustředění, případně i druhé poshlédnutí. Mnoho postav, na první pocit poněkud rozháraný a nesourodý děj, navíc několik dějových linek, do zhruba poloviny těžko srozumitelných. Pak však, roztáčí se kolotoč dokonale poskládané mozaiky, kde každý kamínek zapadá s přesností švícarského hodinkového pidikolečka, s nekonečně dotaženými postavami atd atd..nerad bych to přechválil, ale fakt mě to vzalo za srdce. I zakoule. Na konec..překvápko, které mi ty koule vrazilo do krku. I přes neustálé zvraty a obraty, mi ten konec trochu vzal dech. Všimli jste si že jsem v celém komentáři nepoužil jediné sprosté slovo? Snažil jsem se. Ten film si tu snahu zaslouží. Kurva. ()

ForGump

Tady je prostě problém, že to není tak dobře napsané jako u Guye Ritchieho a vlastně ani tak dobře zrežírované. Ta důmyslnost tomu chybí a vlastně se mi to táhlo. Cool by to být chtělo, ale je to vlastně jen napodobenina. Navíc Daniel Craig mi nikdy příliš neseděl. 50% ()

wege

Slabý odvar těch filmů, které produkoval. Ten film je zajímavý jenom v tom, že definoval Daniela Craiga jako Bonda. Chybí tomu ta ráznost a kreativita filmů, které produkoval a točil Guy Ritchie. Jediné co mě chytlo za srdce, ach můj bože, Sienna Miller! ()

papadoce

Tak na toto som sa hrozne tešil. Za prvé preto, že mám strašne rád britské gangstrovky. Za druhé preto, že Matthew Vaughn ešte nebol Kick-Ass ani Kingsman, Craig ešte nebol Bond a ani Hardy nebol Venom. Proste všetci títo úspešní týpkovia boli na začiatku skvelých kariér a také filmy majú často isté nenapodobiteľné čaro. Úvod do deja bol výborný, presne taký, aký očakávate od britskej gangsterky. A keď sa v prvých minútach objavila postava Dukea, priadol som blahom. Lenže potom sa niečo stalo. So zmiznutím Dukea zmizol zároveň aj akýkoľvek humor a zostal tu iba vážny film o gangstroch. Začal som to vnímať ako problém, to, že sa bral hrozne hrozne vážne. Navyše som sa v druhej pol hodine úplne stratil v postavách, že kto je kto a čo chce a už som sa v podstate nenašiel. Bohužiaľ som sa zrejme veľmi silno naviazal na Ritchieovky a tiež na neskoršie Vaughnove počiny a tak som nevedel naviazať to správne prepojenie medzi mnou a filmom. Pozitívom počas celého filmu bol výber hudby. To sa podarilo na výbornú. Taktiež strihy a kamera boli ako to už u Vaughna býva, svieže a dynamické. Vlastne po technickej stránke je to výborný film, tak si myslím, že zráža ho len absentujuci humor. Výborný koniec ma dostal opäť raz do nemilej situácie, kedy ma posadil medzi hviezdy a ja sa neviem rozhodnúť. Odpoveďou na výšku hodnotenia, by mala byť odpoveď na otázku, je humor v tomto type filmov dôležitý? Záver asi poznáte. Dám tri a mrzí ma to. Film si zaslúži aj 4+. ()

Alfie

Skvělá gangsterka.Narozdíl od Podfu(c)ku jsem se bavil celý film.Jsem velmi rád že Bonda bude hrát Craig.Za prvé je charizmatický,za druhé drsný,za třetí umí dopravdy hrát. se Nejlepší scena byla to setkání se "spáčem"(kdo viděl pochopí). ()

Al Majda

Typicky anglický film, čaj nechybí. Další možnost toho, jak se dá naložit s čajem jinak, než ho vypít. Dost dobře si takhle dokáži představit byznys s drogama, kde jsou lidé nahoře a někteří zas dole a někdo taky musí dělat prostředníka:-)). Film byl zajímavě natočený - skládačka informací a až po určité době filmu vám dojde, proč se stalo to, co se stalo. Tento pocit jsem měla víckrát. Elegantní způsob hry hlavních představitelů - nejsou to žádný béčka v prodeji drog. Konec nečekaný a vcelku vtipný, dá se říci, že odlehčující po napínavé ději. Hudba byla skvělá. ()

Fanak

Scénáristicky výborně propracovaná zápletka, dobře zahraný film. Napínavé, ale trochu sterilní. Na druhé podívání už asi nebudu mít chuť. ()

wef

Tak tohle naprosto předčilo očekávání. Poměrně klasická zápletka, ale absolutně odlišný film. Nejlepší jsou vizuální a kamerové hrátky, díky nimž je celý film hezky prošperkovaný. Co se týče Craiga: Ten, kdo viděl Po krk v extázi, nemusel čekat na Casino Royale, ale dopředu věděl, že je to skvělý herec. Pokud se povede i další film Matthewa Vaughna, který je však z úplně jiného soudku, můžeme se těšit na novou režisérskou hvězdu. ()

Mr.Roman

Strašne dlho dom tento film odkladal, akosi som nikdy nemal chuť pozrieť si ho, hoci som si ho pracne zohnal. Až ma včera konečne osvietilo a rozhodnutie padlo naň. A ten film sa mi náramne odvďačil. Daniel Craig super, Colm Meaney parádny, Sienna Miller síce len na okrasu, no okrasu veľmi podarenú. A Matthew Vaughn? Putuje do mojej top 10 režisérov, videl som od neho ešte o niečo lepší Hviezdny prach a proste mi jeho štýl sedí. Len sa ten film nemusel zo začiatku tak tiahnuť, čo ma vlastne pri prvom pokuse pozrieť si ho uspalo.. ale potom už je to pecka :) ()

meryl

Seriózní Daniel Craig a vynikající scénář, který hlavního hrdinu vidí i ve srabu a Craig to i dobře vystihne. Detaily a některé vydařené záběry kamery, kdy jsme přítomni jednomu ději, ale víme i to důležité, co se odehrává jinde... A ještě do toho trochu anglického humoru. Vydařený filmeček. ()

RobbieM@N

Režijní styl Matthewa Vaughna mi o mnoho bližší jest než Ritchieův, od začátku do konce film výborně šlape díky velice nadanému režisérovi a "pokerový" výkon Daniela Craiga do toho zapadá tak akorát. ()

nula87

Nic nového nepřinášející britská gangsterka, tentokrát o milión tablet extáze. Tenhle styl britské kriminálky už je pro mě trochu vyčerpaný, a tak se tento film u mě řadí do ani špatných, ale ani ne výborných. ()

mikhail

Filmový nadpriemer. Režisér zvolil dobré obsadenie. Aj o Craigovi môžem smelo povedať, že v tomto filme sa ešte snažil hrať (nielen mračiť a tváriť sa utrápene ako v jeho Bondovkách prípadne Odpore). Inak stará herecká garda okolo neho tiež nesklamala (Kenneth Cranham, Dexter Fletcher, Colm Meaney, Tamer Hassan). Scenár je dobrý má zaujímavé zvraty a do veľkej miery mi pripomína "Sbal prachy a vypadni". Najprv som dal 4 hviezdy, ale po dlhšom uvažovaní a porovnávaní práve s Ritchieho filmom, nemám dôvod nedať 5*. Aj po opakovanom zhliadnutí sa jedná a veľmi zábavný a dobre spracovaný snímok. Hodnotenie: 90%. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)