Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Vyřizování účtů mezi gangy překupníků drog, intriky, podrazy a vraždy. Nebylo to nic, nad čím bych zajásal, ale zábavné to jakš takš bylo. Vidět, v rámci možností se pobavit a brzo zapomenout. Tak bych to definoval. ()

rekkky

Another movie, where gangsters from UK are playing the main roles, so content is not that unique, because you can find quite a lot of other examples in the movie industry. After all it is still popular, because bad guys are always welcome and even though this topic is outdated, there are good points. Layer Cake has dynamical editing and also plot contains points, when everything has new meaning. Screenplay isn’t the best, but to add more attractivity, there would have to be much more bitter ingrediences. ()

Raziel_cz

Drsnější, reálnější a méně hektický Guy Ritchie. Daniel Craig v nejlepší formě, spousta super herců ve vedlejších rolích a scénář, který si nezadá s komplexitou Snatche. A svou přízemností je mnohem uvěřitelnější. Skvělý thriller, snad jen ten závěr je trochu zbytečný. ()

anatheman

Není to špatné, ale ve výsledku nejslabší kousek od Vaughna. Film se mi nezdál ani tak nepřehledný, jak plyne ze zdejších komentářů. Spíše náplň nebyla originální tak, aby mě byla schopna nadchnout. V podstatě se jedná o variaci na Ritchieho. Nic víc. Po technické stránce je ovšem patrné, že i v roce 2004 byl Vaughn jistým vizionářem. Upoutá především brilantní střih a práce s hudbou. Několik scének jistě utkví v paměti. Stejně jako suchý závěr. Ale je zároveň zřejmé, že se tu s černým humorem docela šetřilo, což je docela naškodu. Tak tedy nakonec film hodnotím silnými třemi hvězdičkami. ()

Folky

Dobré napodobení Ritchieho, ale rozhodně se mu to nevyrovná. Soundtrack, který je u Ritchieho vždy vynikající, je zde nezajímavý, dialogy jsou fajn, ale ne tak zábavné a samotný děj trochu stagnuje. I přes to ale zábavná jednohubka s výborným Craigem. ()

illy.cz

Tenhle film vážně miluju. Skvěle obsazený, výborně natočený a stejně tak dobrý jako Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni. Občas se tu vyskytne i nějaký ten černý humor a film ubíhá bez sebemenšího náznaku nějaké nudné pasáže až do finále. Za zmínku ještě určitě stojí hudba, protože je opravdu skvělá. ()

Skleni

Absolútne najúžasnejší štart aký si mladý režisér môže priať. Daniel Craig v hlavnej úlohe je presvedčivý a znova dokázal, že nie je vôbec zlý herec. Podla mňa aj tento film pomohol k roli Jamesa bonda:) Humoru je akurát a je namieste. Zápletka je typicky Anglicko gangsterská a po technickej stránke nemám čo filmu vytknúť. Mňa film velmo zaujal a najmä záver je výborný. Proste ojebávať sa nevypláca:) preto dám 93% ()

asentra

Ehm..nevim, co jsem čekala, ale rozhodně to bylo víc, než jsem dostala. Překombinovaný děj, mátožné postavy, nevhodná hudba, debilní konec a jahodový dort k tomu. Není nad kamarády připravené vás okamžitě zabít. ()

kuces

Dalo by se to přirovnat k filmům jako RocknRolla, nebo Podfu(c)k a podobně. Ti angličani prostě mají alespoň jeden takový film na triku, myslím režiséři. Každopádně to je film jenž mě upoutal a nepustil. Není nad čím váhat a nebudete sklamáni. 7/10 ()

Luisis

Guy Ritchie je jeho dobrým kamarádem a učitelem.On mu zase šel za svědka při svatbě s Madonnou.Z výsledné zkušenosti tu máme tenhle parádní film.Zběsilá jízda.Pořád je na co koukat.Na první režijní počin Vaughna je to opravdu skvostná práce.Po krk v extázi může někdy bolet.Život si nevybírá - 80% ()

Torgal

Je vidieť, že Matthew Vaughn produkoval najlepšie filmy Guia Ritchieho, lebo Po krk v extáze má so Zbaľ prachy a vypadni ako i s Podfu(c)kom veľmi veľa spoločného. Gangstri opäť musia riešiť neštandardné problémy pri ktorých im ide o krk. Bohužiaľ k vtipnosti Ritchieho klasík má tento film ďaleko a hoci je natočený veľmi zručne (niektoré režisérske vychytávky boli fakt podarené), nie je taká zábava ho sledovať. Čo si ale určite zaslúži pochvalu je Daniel Craig v hlavnej úlohe. 6+/10 ()

darkreider

Nie úplne isté 4 hviezdy. Až tak moc som si túto anglickú gangsterku neužíval. Dokonca musím povedať, že keby sa to k záveru nezhmotnilo do takého prezieravého rozuzlenia, tak by som dal maximálne tri. Ale je tu niekoľko fajnových scén, epesných zvratov a známa muzika (Ordinary World, hah, to som nadskočil), ktorá sa moc hodí. Aj napriek všetkému negatívnemu to má svoj šmrnc. ()

redwik

Celý film uplynie docela rýchlo, pričom nič ma nezaujme natoľko, aby som si na to po čase spomenul. Už-už očakávam dokončenie poslednej vety a následné titulky, a po chvíli sa z mojich úst celým bytom ozýva "what the fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuck". Jeden z najpoprdeli záverov, aké som kedy videl (aj keď asi nie taký dobrý ako v The Best Offer). Toto bol pre mňa posledný film Matthewa Vaughna, ktorý som ešte nevidel, a ako aj všetky predtým, aj tomuto dávam rovnaké, štvorhviezdičkové ohodnotenie. Len ma trochu mrzí, že Sienna Miller nedostala viac priestoru. A nakoľko si myslím, že moje komentáre nikto nečíta, na koniec pridám ešte slovenskú abecedu: a á ä b c č d ď dz dž e é f g h ch i í j k l ľ ĺ m n ň o ó ô p q r ŕ s š t ť u ú v w x y ý z ž. Daniel Craig - XXXX /:/ Tom Hardy - Clarkie /:/ Jamie Foreman - Duke /:/ Sally Hawkins - Slasher /:/ Burn Gorman - Gazza /:/ Brinley Green - Nobby /:/ George Harris - Morty /:/ Tamer Hassan - Terry /:/ Colm Meaney - Gene /:/ Marcel Iures - Slavo /:/ Francis Magee - Paul the boatman /:/ Dimitri Andreas - Angelo /:/ Kenneth Cranham - Jimmy Price /:/ Garry Tubbs - Brian /:/ Natalie Lunghi - Charlie /:/ SIenna Miller - Tammy ()

FanKalEl

Nie že by to bolo až tak strašné, ale miestami to bolo nudne ukecané, blbé a celkovo ničím výnimočné, k tomu ešte so sprostým záverom. (55%) ()

Jajar

Ohromná inspirace Guyem Ritchiem, která je i vcelku povedená, kdyby se toho v závěru nestalo tolik! Počet twistů narvaných do sto minut by vyšel na dva filmy :) ()

papaguy

Zaujalo mě pojetí této postavy - noblesní kriminálník s kvazi-morálkou a úpornou snahou vyhnout se špinavé práci, který do toho nakonec stejně zabředne až po uši a ukáže, co v něm dříme. A jak byla ta poučka o tom úspěchu a h*vnu? Vlastně je to jedno. Vše se může kdykoliv zvrtnout. Stačí aby nějaký kašpar dostal bouchačku do ruky. Neobvyklý a odpíchnutý film, který si divákovu pozornost udržuje od začátku do konce drsnějším humorem, svižnou akcí a dějovými zvraty, kvalitním hereckým obsazením a slušným zpracováním. Na můj vkus je ale trochu překombinovaný. Chce působit chytře a zároveň odvázaně. Rychlý spád nedovolí divákovi moc hloubat nad logikou zvratů. Absurdní thriller? Závěr mě utvrzuje v doměnce, že spíš jde o to absurdno a cílený mindfuck. Překombinovanost ale nijak nesnižuje zábavnost. Craig, který ztvárnil hlavního antihrdinu, filmu vyloženě sedl. Škoda, že trochu více nedostal prostor andílek s ďáblíkem v těle v podobě kočky Sienny Miller. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)