Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

Dr Lizal

Matthew Vaughn se jak vidno hodně naučil při spolupráci s mistrem těchto britských gangsterek Guyem Ritchiem. Trošku přidal na brutalitě a ubral na černém humoru a hned je z toho nadprůměrný snímek, který se však kultem nestane. To u snímků Guye Ritchieho je tomu přesně naopak. ()

Santino7

Moderná gangsterka s väčšími i menšími drogovými dílermi, mafiánmi či dosť naštvanými zabijakmi v celkom nezvyčajnom poňatí. Že to nie je amatársky či prvoplánový produkt, to človek rozpozná skutočne hneď na prvý pohľad, pretože vizuálne je to vskutku luxusné pozeraníčko. Navyše s veľmi chytro zvolenými lokáciami, ktoré na plátne vynikli ozaj brilantne. Taktiež je nad slnko jasné, že ide o typický britský film. Čisto na ich štýl. Zvláštne tempo, prekvapivý sled udalostí, kvantum postáv, svojská atmosféra, typicky britský čierny humor (škoda, že sa v druhej polovici pomaly vytráca), no proste všetko. Daniel Craig takýto typ postavy zvládol úplne v pohode, tá jeho charizma sa opäť zaprieť nemohla - ostatne jeho výkon ma vôbec neprekvapil, typologicky je porovnateľný s aktuálnymi bondovkami (myslím si, že aj práve tento výkon mu značnou mierou pomohol k získaniu prestížnej role agenta 007). Zaujali však aj ostatní zúčastnení, či už Meaney, Hassan alebo napríklad Harris. No a v neposlednom rade poteší aj Hardy, jeden z mojich obľúbencov. Škoda len, že jeho rola je pomerne nevýrazná a nedostal na pľaci o trochu viac priestoru... Aby som to nejako v skratke zhrnul, opäť atypická gangsterka, nesúca sa v typickom "ritchieovskom" štýle, respektíve subžánri. No a keďže ten mám ja osobne naozaj v nemalej obľube, tento snímok je skrátka povinnosť. 4/5 ()

aLPaC

Na tyto britské krimi komedie, tzv. Ričijovky já mám prostě slabost a snad až na Revolver se mi všechny líbí. No Guyův rukopis je na Vaughnovi hodně vidět, přesto má Matthew svůj vytříbený styl a vedení, které v dalších letech jen posouval kupředu. Navíc Daniel Craig je určitě dobrá volba. Takže jasná čtyřka. ()

geimz

Layer Cake nie je vôbec zlý film. Je zábavný, príjemne odspýpa a poskytuje pár dobrých zvratov. No mimo podarenej záverečnej scény zároveň zapadá medzi ostatné "gangsterky", naviac dej na viacerých miestach príliš kombinuje a s množstvom postáv to takisto preháňa. ()

Yardie

Nu, celkem svižný a zajímavý začátek. Bylo to natočeno lehce, s nadhledem a zajímavě pojaté. Příběh nebyl příliš originální, už jsme ho v různých variacích viděli z několika zemí a kontinentů. Zápletka se postupně komplikovala a zamotávala, jeden by se v tom mohl ztratit, ale zvládl jsem to. Každopádně tomu chyběl nějaký nápad, překvapení, zvrat. Bylo to takové plytké, šlo to málo do hloubky, jakoby odbyté. Chtělo si to s tím více pohrát, více dbát na detail, trošku to rozpracovat. Nutné ale říci, že i přes má kritická slova to není špatný film. Bavilo mě to, ubíhalo to rychle, dobře se na to koukalo. Ale je to film na jedno kouknutí, nic více. Vidět a zapomenout. Trošku lepších 60%. Howgh! ()

Alien220

Tohle je debut? Krásná práce, skvělá hudba, dobré herecké výkony. Několik dějových linií, které se vzájemně proplétají (někdy až moc) a nakonec se všechny (ale fakt všechny) dokončí. Taková lehčí Ritchieovka na nedělní večer. ()

El Loco

Na to, že je to režijný debut Matthewa Vaughna, je to prekvapujúco výborné dielko. Vôbec nekopíroval Ritchieho, čo je pozoruhodné, keďže pri ňom pričuchol k filmovaniu. Kamera nie je videoklipovitá, zápletka nie je tak zamotaná a humoru je pomenej. Je to takmer klasický gangsterský film o drogách, chamtivosti a podrazoch. Herci sú už tradične (myslím tým pre britské filmy tohoto typu) vynikajúci aj v tej najmenšej postavičke. Nemôžem si ešte odpustiť konštatovanie, že Sienna Miller je fakt kosť, čudujem sa Judeovi Lawovi, že ju podviedol. ()

(Z)denny

V tomto snímku si u mě Daniel Craig konečně vydobil svoje místečko na slunci. Jinak je to film ve stylu Guye Ritchieho, který se povedl ()

Kroupa

Solidní zábava, i když v tomhle případě nemám takovou potřebu rozmotat celý ten zapeklitý příběh, jako jsem ji měl u Podfucku a Sbal prachy a vypadni. Méně zábavy, minimum komedie, ale stejná překombinovanost. 10.4.2010 ()

Nekgro

Režie Guy Ritchie. Ano, tak přesně tohle mě po shlédnutí napadlo. Gangsterka z anglického prostředí s jejichm typickým humorem. Vše precizní, dialogy vyšperkované a postavy jak ze staré školy (respekt a úcta zůčastněných mafiánů, samozřejmě až na Duka). No a ten konec, kdy hlavní hrdina skoná rukou takového přizdisrá.e kvůli holce, to si snad ani nezasloužil. ()

Vitaminy

Film, který mně položil. Takovou nádheru jsem opravdu nečekal. Debut od Matthe Vaughna opravdu libovej. Daniel Craig to podle mně vzal, jako přípravu na Bonda a ve filmu ukázal, že je neskutečnej herec. Ta role mu neskutečně sedla. V žádném jiném filmu nebyl lepší. Super soundtrack, scénář a střih jen podpořil skvělé výkony všech herců. Byla opravdu zábava koukat, jak se děj postupně zamotává a ještě větší radost byla sledovat, jak se vše rozmotává, až do poslední minuty, kdy se dostavil filmovej orgasmus. :D 5* ()

LaGomme

K dokonalosti filmů jako Snatch má tenhle dost daleko. Především zbytečnou komplikovaností děje, který je ale ve své podstatě dost jednoduchý. Matthew nemá prostě ten grif jako Ritchie na vyprávění a stylizaci takovýhle filmů. Tím však nechci říct, že to byl film špatný - naopak, dost jsem se celou dobu bavil a některé scény byly vážně libový. Plus ten konec na schodech - pointa typu: "Za všechno stejně může ženská," mě pobavila. 80% ()

TheSpearCZ

Víte, jak se říká, že "kdyby tenhle film točil místo tohohle toho tamhleten, tak je ten film stokrát lepší?" Tak tady je to přesně naopak. Kdyby to točil kdokoliv jiný než Matthew Vaughn, tak dostaneme jenom rutinní béčkovku, kterou by neměl kdo zachránit. On ten samotný scénář není kdovíjaký, ale poutavost jakou si tady režisér pro diváky připravil je opravdu úctyhodná, stejně tak jako parádní hudba nebo ozvučení je na té nejlepší úrovni. Vaughn už ve svém prvopočátku ukázal svůj potenciál a představil nám, jakým stylem se ponesou jeho budoucí filmy, což je výborně viděno například na jeho trilogii Kingsmanů, kde jeho styl "vrcholí". A mám neustálé dilema jestli se na Craiga kouká lépe v jeho starší či novější tvorbě, ani tenhle film to nerozhodl, ten chlap je frajer. Slabší 4* ()

ddf76

Opravdu povedena gangesterka. Nemyslim si, ze posledni scena je nepovedena. Podle me se naopak povedla. Je opravdu velmi neamericka. ()

Driscoll

Temnější, vážnější, a ne tak vykonstruované, jako Podfu(c)k, který mě při druhém zhlédnutí docela nudil. K tomu připočtěte charaktery, jež nejsou tak šablonovité, jako ty v Ritchieho filmech a Daniela Craiga, který by uhrál snad cokoliv, a jsou z toho neotřesitelné 4*. ()

Luqi

Vidím, že spraviť kladného hrdinu z drogového dílera nie je žiaden problém. Ale čo už, keď ho hrá Daniel Craig. Jemu to jednoducho pristane na oboch stranách zákona............ Inak film Pokrk v extáze ma potešil. Šetrili muníciou a celkovo akciou a o to viac je táto gangsterka o zápletke a o dialógoch, čo je dobre (i keď niektoé tie premúdrelé reči v osobe rozprávača si mohli odpustiť). A adektávne sú napísané aj postavy. Z tých zlých nespravili úplné zvieratá a z tých dobrých nespravili superhrdinov. Rozdiel medzi tými zlými a "dobrými" tu nie je veľký a teda celé je to uveriteľnejšie............ No a ten záver, to bola riadna facka. Je dobre že na takýto záver našli odvahu............. Pre mňa teda pozitívne prekvapenie, tých 75% je úplne zaslúžených............ ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)