Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

melloun

Podobný typ filmů, kde se všichni navzájem snaží podrazit, nemám zrovna dvakrát nejradši. Příběh je nepředvídatelný a divák se vše dozvídá až jakoby na konci akce, nevidí žádné dřívější plánování nebo náznak nějaké křivárny. Proto je důležité, aby byli hlavní postavy charismatické a to se zde naštěstí povedlo. Kamera občas vykouzlí neokoukané záběry a z režisérské stoličky vše úspěšně dirigoval Matthew Vaughn. Tenhle chlapík má styl a nápady. Když už se blížil konec, přemýšlel jsem o hodnocení na pomezí 3 a 4 hvězd. Pěkný neotřelý závěr mě však odrovnal :) ()

goniss

Naprosto dokonale 'nakamerovaný' film, skvělé efekty, doprovodná hudba, herecké obsazení, perfektní námět, výborný scénář. Co víc si přát k dobrému filmu ? Nemám výhrady. ()

Saur.us

M. Vaughn a jeho výprava do britského podsvětí nemálo inspirovaná tvorbou G. Ritcheyho. Možná ne tak vtipná ale určitě stejně naladěná, chytrá a zábavná. Navíc D. Craig už tady dokazuje, že oblek prostě nosit umí. ()

jura-roy

Daniel Craig hraje lépe než-li v "Bondovce", opravdu podal vynikající výkon, ostatně jako většina herců v tomto filmu. Zpočátku se ve filmu dá těžko vyznat, ale postupně se vám obraz uceluje a vy získáte dojem, že na obchodu s drogami není vlastně až tak nic těžkého :) ()

tragos

"Vím, jak prodávat drogy tak, abych se nikdy nedostal do maléru. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla a po pár letech odejít z branže. Já už mám vyděláno dost, zítra končím." Asi proto hlavní hrdina "Po krk v extázi" sáhne poslední den své narkokariéry po kšeftu, který smrdí na sto parseků. Drogy za miliony dolarů, okradená a pekelně drsná srbská mafie, podrazáci na každém kroku, nepsané zákony podsvětí... Přesto Layer Cake není tak tuctový, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stejně jako hlavní bezejmenný hrdina, elegán za všech okolností, má Layer Cake styl -- a to dost výrazný a nadprůměrný. Připomíná svižné filmy Guye Ritchieho nebo Dannyho Boyla z devadesátých let, ovšem s minimem homoru. Tedy alespoň s minimem plánovaného humoru ("Nenávidím zbraně... ačkoliv tahle nevypadá špatně."). Skvělým stylem to nekončí, za zmínku stojí i dobrý scénář (podobný hlavně Ritchieho kouskům) a hlavní hrdina alias Daniel Craig. Zbytek už pokulhává, a protože Layer Cake nepřináší do žánru nic nového, zůstávám při zemi. Každopádně jsem ale hodně zvědavý na další Vaughnovy kousky. Připomnělo: Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k ()

Bohnice05

Zábava pro dlouhý večer jako dělaná, stejně jako další filmy tohoto mixu krimi/komedie, kdy nakonec hlavní hrdina vlastně všechny obelstí a vše dopadne dobře. Ke konci se dost otáčela celá situace a na závěr sem byl vcelku překvapen. Myslím, že některé scény si budu dlouho pamatovat, ale určitě na tento film časem zapomenu.(1: Tys zabil Leeho? 2: No a? On zabil Jimmyho! :-D ...Jde tu opravdu jen o zábavu. Ale výbornou.. ()

Axident

Nijak zvlášť originální či zapamatování hodná věc s v té době ještě neJamesBond sympaticky nesympatickým Danielem Craigem. Přesto velmi svižná, vtipná, zábavná i napínavá podívaná, plovoucí v tabletkách extáze, možná malinko zbytečně překombinovaná, což ovšem vyváží závěrečná sekvence. U mě dobrý. ()

merigieren

Já nevím, hezky se na to koukalo, ale přece jen se našly místa, kde sem si říkal proč na to koukám. Pak tento pocit přebylo něco hodně zajímavého. Mám z toho smíšené pocity. Ke konci mi to připadalo už trochu moc překombinované. Jde o klidně se tvářící hru šachů s pistolemi a drogami. Takže v klidu dám 3* a pokládám krále :-) Prostě to trochu dohnali do extrému a mě to nesedlo. ()

agassi68

Gangsterka snažiaca sa o Richieovské poňatie. Craig mal zabezpečiť dostatok divákov na drogovú jazdu, čo sa mu aj podarilo. Výsledok však neohúril, bol prekombinovaný a tiež mi v pamäti neostala žiadna scéna. U mňa 60%. ()

mala_kea

Zajímavě zpracované téma špionážního filmu. Na některých místech ale scénárista měl brzdit. Přílišná komplikovanost děje rozbíjí celek na malé méně srozumitelné kousky. Například bych čekal, že se linie se svůdnou kočkou bude víc rozvíjet jako protiváha akčním sekvencím a nebude figurovat pouze jako most přes přehršel informací, které na nás film nepřetržitě sype. A scéna kdy banda zdrhá před zásahovkou, skáče na gumový člun a celá zásahovka zůstane stát na břehu je značně naivní. Technická stránka a forma zajímavá. 4* ()

BOURQUE

Už hneď od začiatku ma dostala tá atmosféra. Britské ulice, skvelé hlásky, drsný chlapíci a D. Craig. Muž, ktorý vo filmu nemá meno, je vlastne motorom celého príbehu. Craig svoju veľkú zodpovednosť zvládol perfektne – je to nadpriemerný akčný film, na ktorý sa dá podívať aj niekoľkokrát. Myslím si, že debut M. Vaughna dopadol veľmi dobre (vynikajúco). Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Heroine

Bála bych se prohlásit o takovém filmu, že je to dobrý film. Protože to je příliš. Tenhle film jenom tak připomíná filmy Guye Ritchieho, a je v něm několik zábavných scén a postav. Ale dobrý film? Bavil mne, ale mohlo to být o 100% lepší. ()

RakeW

Craig, Harris, Meaney, Gambon... Vaughn! Uhlazená anglická gangsterka, která pohladí na duši a která je plná neodolatelných charakterů neodolatelně zahraných neodolatelnými herci. Jistě, na Kick-Ass bych mohl koukat pořád dokola, ale Layer Cake pro mě ve filmografii pana Režiséra stojí přece jenom o trochu výš. Těžko říct, jestli se to tomu britskýmu ušákovi ještě podaří někdy změnit. ()

helloween93

Celou dobu jsem filmu chtěl dát 4 hvězdy, protože kráčí ve šlépějích britských gangsterek od Ritchieho, ale ten konec tam prostě neseděl, protože to celé mělo takovou tu lehkost z Podfucku...Komplexně se jedná o dobrý snímek, jen mi vadilo, že se celou dobu snímek tváří, že jde o nadsázku a přitom to myslí vážně...3 hvězdy ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)