Batman: Dead End

Akčný / Krimi / Fantasy / Krátkometrážny
USA, 2003, 8 min

Batman dostáva hlásenie. Joker uteká z väzenia. Batman nahadzuje oblek a vyráža do temných ulíc Gothamu. Jokera zastihne v uličke, ručne stručne mu dá najavo kam patrí. Späť do väzenia Arkham. V daždivej noci však súboj Batmana a Jokera preruší oveľa smrtonosnejší návštevník, ktorý toho moc nenahovorí ale koná. Jeho útoky sú rýchle a smrtiace...

BATMAN: DEAD END je krátky, amatérsky, hraný film od Sandy Collora, tvorcu špeciálnych efektov (PREDATOR 2, THE CROW, MEN IN BLACK a iné). (petero)

Viper86-V1

Úžasný hraný crossover-kraťas s Batmanem, Jokerem, Vetřelci a Predátory, no co chtít víc. Až na oldschool kostým Batmana z původních filmů z 60. let je to skvělý temný nářez, klobouk dolů před před kostýmy na to, že je to čistě amatérský počin fanoušků (byť má tedy autor scénáře a režisér v jedné osobě Sandy Collora velké zkušenosti z filmové branže v rámci práce v legedárním kostymérském studiu Stana Winstona). ()

Emílio

To najlepsie co bolo zatial o Batmanovi natocene, Nolanov omyl nevynimajuc. Zaujimavostou dielka je, ze v nom na rozdiel od inych batmanovsky pomenovanych filmov aj naozaj po prvy krat vystupuje Batman. ()

Spielbergo

Na těch 6 minut dost nadupané, sympatický konec, trefný název. A tento Joker se mi mimochodem líbí mohem víc než nějakej posmrtně glorifikovanej neumětel. ()

Lampasak

Profesionálně provedený kraťák s propojením Batmana a Predátora vypadá zajímavě ale mě to nechytlo... spíše chuťovka pro fanoušky. ()

Marv

Původně jsem chtěl strhnout jednu hvězdu za to, jak je to krátký, ale to prostě nejde. Tenhle chlapík měl natočit Alien vs. Predátor, určitě by to bylo mnohem lepší než ta sračka od Andersona. ()

mamutt

Úžasný kraťas, kdyby byl amatérský dávám z fleku 100%, ale Collora pracoval se Stanem Winstonem a na tenhle filmeček měl 30.000 dolarů. ()

Werewolf2

Super minifilm. V hlavni roli Clark Bartram - "Americas's most trusted fitness professional". Tenhle typek by ho moh hrat i misto Balea. Jinak ty kostymy sou presny. Chtelo by to pokracovani. ()

svist10

Na amatérský film perfektní. Záběr, kdy Batman útočí na predátora železnou trubkou si zaslouží tesat do kamene. K tomu skvělý Joker. "To tys mě stvořil, taťko!" ()

erazmus

Myslel jsem, že tomuto dílku dám pět hvězd... ale nemohu a ani nechci. Tak obrovský potenciál, tak nádherně rozehraný příběh a atmosféra, kterou můžou mnohé komerční snímky jen závidět... a to vše tvůrci zničí v setině vteřiny. Byl jsem pohlcen dialogem Batmana a Jokera, užíval jsem si tu temnost, tu vypjatost okamžiku, ty záběry do Jokerových očí, jeho stylizaci, svěrací kazajku, zvedajícího se Batmana z kaluže. Jakoby mi před očima oživl komiks, prostě nádhera. A najednou... najednou se vše proměnilo v naprostou blbost nedávající smysl. Jako bych přepnul na jiný program. Zbývá mi tedy jen zatlačit slzu a doufat, že takto ztvárněný Joker se někdy objeví i ve filmu... protože to není ani ten Burtonův, ani ten Nolanův, ale ten Moorův, ten komiksový, kterého mám ze všech nejradši. ()

beaverkiller odpad!

Hodně, ale hodně velká sračka. Batman se pere s predátorem a okolo běhaj vetřelci. Jinak nic, žádná pointa. Jaká chorá mysl mohla vymyslet tuhle zhovadilost? A jaký paka tomuhle můžou dávat tak kladný hodnocení? ()

Protentoucel odpad!

Takže asi takhle… souhlasím s komentářem od Flippera o pár komentářů níže. Tohle je prostě nesmyslná a zbytečná kravina, která tak akorát uráží fanoušky (jako např. mě) všech zde použitých filmů, ostatní buďto nejsou fanoušky nebo jsou tak hloupí, že to skutečně sežrali i s navijákem. A mimochodem Jocker je zde absolutně nepovedený až hanba… jen jsem se cítil opravdu trapně, když jsem koukal na ten jeho xicht. Alien ani Predator nemají v komiksu co dělat, to že jsou použiti v komiksech, z nich nedělá komiksové postavy, vznikli pro film, kde taky byli jako první viděni světem (jako by někdo vzal hlavní postavy z návratu do budoucnosti, použil je v nějakém svém komiksu a pak by najednou všichni tvrdili, že to jsou komiksové postavy – blbost, takhle to nefunguje). Nemá to úroveň, styl ani žádnou pointu, jen to vykrádá a spojuje spolu v ničem nesouvisející postavy. Přijde mi to spíš jako parodie podobná Scarry Movie 1, taky velice „temný“ film s naprosto „nedostižnými záběry“. Ono je to hold pohodlné vykrást kostýmy i hudbu a splácnout takovou blbost. Mimochodem jde pěkně vidět, které kostýmy jsou vykradené z filmu, protože nejsou komiksové a jsou mediálně sjednocené a stejné, a které jsou ubohým pokusem o ztvárnění originálního komiksu ve filmu – viz pyžamo Batmana z roku 66 a trapně nepovedený a špatně vybraný zastupitel „Jockera“. Kdyby tam byl Spiderman a jeho nepřítel ještěr, vyšlo by to na stejno, stejně tak jako kdyby tam byl James Bond. ()